Bu kızla ne yapacağım!!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve MeLoDi tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : MeLoDi
  1. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    14 yaşında bir yeğenim var. (kız) bu yaşlarda normal belki ama bunun msn de konuştuğüu bir çocuk var. lisede okuyor kendinden 3 yaş büyük. cep numarasını vermişler birbirlerine ve cepten de konuşuyorlar. yeğenim onu çok sevdiğini ve güvendiğini söylüyor. ona tanımadığı bir insana güvenemeyeceğini bunun yalnış olduğunu bunun sevgi olmadığını güzelce konuşarak anlatmaya çalıştım. şubat tailinde bende kaldı. konuşmalarına ses çıkarmadım. üstüne gitmeden ondan soğuturum diye düşündüm. anne baba ayrı ve boşanıyorlar. anne baskısı ve dayak yüzünden evden ayrıldı ve babaannesinde kalıyor şimdi.
    geçen gün face de bunun bir kadın resmine bakarken çekilmiş fotırafını görmüş ve kızmış geldi bana anlattı. ben de soğutmak için elimden geleni yaptım. babaannesine gitti. gece yattıktan sonra kalkmış evden bu çocuğun cep telefonunu arayıp 1 saatten fazla konuşmuşlar. ve dün bana söyledi. bunun fatura gelince ortaya çıkacağını ve babasının onu döveceğini anlattım. tabi panik oldu. babaanensine bunu anlatıp gelecek faturayı kendi harçlığından ödeyeceğini söyledik. babasına söylemeyecek. çocuğun telefonunun aldım ama cebi kapalı. kime ait olduğunu sorguladım başka isim çıkıyor. şimdi döküman çıkarrtıracağım.
    yani artık benim elimde. ona istediğim gibi yasak koyabilirim. ama internet cafe den mesajlaşırlar mı bilmiyorum. okul çıkış saatini soruyorum bilmiyorum diyor. çocuk istanbul da ve yeğenim yatılı orada okumak istiyor. kazanması zor ama kazanıp giderse kim bilir neler olur. bana bitti dedi. bir daha kimse ile bu şekilde arkadaşlık kurmak yok dedim!
    sizce ne yapmalıyım? babası çok sert ve duysa çok kötü olacak. bunu bildiği halde parmağında oynatmaya çalışıyor bizi!

2. 10 Şubat 2009
  3. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    bence korkutarak değil ama yakın davranarak anlatmalısın... amacın soğutmak olmasın... amacın onun gerçekleri kendisinin görmesini sağlamak olsun...
    yani bu yaşta da ilişki yaşayabileceğini ama sınırları olması gerektiğini ; bazı paylaşımların ilerki yaşlarda çok daha güzel olacağını ; herşeyin zamanında olacağını filan...

sonuçta hepimiz o yaşlarda aşık olmuşuzdur... sen yine araştırmalara devam et ama unutma yasak her zaman çekicidir...

4. 10 Şubat 2009
  5. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    yası cok küçük canım ya............kızarak bagırarak degılde ...sakın ve anlayıslı yaklasarak ...anlata bılırsın...
    daha 14 yasında ve bence daha cocuk.....ergenlıgın verdıgı bır..durum...

kendı hayatından örnekler vererek....arkadasca konusman gerekır...

6. 10 Şubat 2009
  7. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    zaten bana anlattığında kızıp bağırmadım. nasıl olsa vazgeçer diye düşündüm. kendimden örneklerle anlattım. erkelere fazla güvenilmeyeceğini... 9 aydır konuşuyormuş. çok bağlanmış. onun için istanbul da okumak istiyor. dün konuştuğumda tamam bitti benim için dedi. sürekli kendi arıyor. dedim ki bak sana zarar veriyor. hep sen kontör harcıyorsun. evden cebi arıyorsun sana fazla uzatma bak faturada ortaya çıkar diye uyarmıyor ve seni kullanıyor dedim. kabul etti. şimdi böyle diyor 2 güzel lafa bakalım ne yapacak. ev telefonundan başka arama görürsem çok fena olur dedim.

8. 10 Şubat 2009
  9. epaq

epaq Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    çocuk 17 yaşında olduğu için hat kendi üstüne değildir zaten tatlım.sen hiç gitme üstüne çocugu bulma konusunda.bu sefer kıymete biner çünkü.saklı-gizli aşk yaşıyoruz,önemli bişi yapıyoruz psikolojisine girerler.sonuçta aslında ikisi de çocuk.
    tamamen yasak koymak yerine,sınırlarla halledebilirsin belki.yasak çok çekici olacak şimdi onlar için.ama emin ol korktuğun kadar ciddi birşey değildir.geçiverir onların duyguları kısa sürede,önemli olan yasaklayıp perçinlememek.
    kolay gelsin canım,üzme kendini.

10. 10 Şubat 2009
  11. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Abartılcak birsey değil bence.sen engellsende devam edilcektır.sadece büyük yanlılar yapmaması için uyarı yappın.

12. 10 Şubat 2009
  13. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    zaten şu an benim dediklerimi yapmak zorunda. ev telefonunun ve kendi cep telefonunu faturadan takibe alacağım. bakalım bana yalan söylüyor mu. ilk başta geçer diye çok üstüne varmadım. ama son yaptığı şey evden cebi arayıp 1 saat konuşması bardağı taşırdı. ben anneme söyleyip ikna etmeseydim fatura gelince kıyamet kopacaktı. annem babasına söyleyecekti. baba çocuk falan dinlemez döverdi. ben onu korumaya çalıştıkça abarttı. zaten ceza olarak faturayı kendi harçlığından ödeyecek. yalan söylemez umarım bundan sonra. ona gerçekleri anlattığımda ayrılmam diye hüngür hüngür ağlıyordu. şu an belki bıraktım diye numara yapıyor. bu yüzden sınavı kazanamayacak kendini derse vermiyor.

14. 10 Şubat 2009
  15. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    ama bu yüzden sürekli yalan söylüyor. uyarsam da ben ona çok güveniyorum diyor. tanımadığı bir insana üstelik.

16. 10 Şubat 2009
  17. MeLoDi

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    yalan söylediğini anladığımda ve ispatladığımda ona nasıl davranmam gerekir?

18. 10 Şubat 2009
  19. LayLayLomHop

LayLayLomHop Guest

zaten en büyük yalnıs ufak yaşlarda şu net olayı :1no2:
    gerçi benim büyük 26 yaşında kuzenim varda ne oluyo büyükte kücükte aynı sürekli netten birileriyle konusuyo telefonda kamerada bi tane olsa anlıyacağımda birsürü :mymeka:
    ne dediysem anlamadı o anlamıosa 14 yasındaki hiç anlayamaz uzaktan takip etmek lazım cünkü elbet o 17 yasındaki oğlanda br sre sonra bıkacaktır uzaktan uzaga bu yasta sıkılırlar zamana bırakmalı ama serbest bırakılmamalı uzaktan gözlenmeli