Bu kontroller beni öldüren...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gothic_masal tarafından 27 Ocak 2009 başlatılmıştır.

27 Ocak 2009
    Konu Sahibi : gothic_masal
  1. gothic_masal

gothic_masal Guest

selam! ben adını söylerken bile huzursuzlandığım lösemi denilen hastalığın tedavisini gördüm tedavim 2 yıl önce bitti. kontrollerim önce ayda 1di sonra 2 ayda bir oldu ve şu an 3 ayda bir kontrol gidiyorum.. hastane il dışında olduğu için annemle gidiyoruz beni tek göndermiyor. fakat kendisi hastanelere karşı artık o kadar çok nefret doldu ki, bütün gün otobüste giderken olsun hastaneden çıkışta olsun sadece bu bir kontrol olduğu halde stres yapıyor. ve bütün stresi bana yansıyor kontrole gitmeden 1 hafta öncesinden itibaren nefes alamamaya başlıyorum hep gecelerde ağlıyorum yalnız kalmak istiyorum kapalı ortamlarda sıkılıyorum gereksiz huzursuzluklar çıkarıyorum... annemden başkasıyla gitme şansım yok (babam makedonya'da) ne yapıp nasıl rahatlamalıyım. bi çözüm yolunuz var mı...

2. 27 Ocak 2009
  3. island

island Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.316
    Ödül Puanları:
    163
    Çok geçmiş olsun arkadaşım:teselli:
    Ne güzel sağlığın iyiye gidiyor demekki kontrollere daha uzun aralıklarla gitmeye başlamışsınız.
    anne için de hiç kolay bir durum değil. Allah korusun seni kaybetme korkusu yaşamış.
    O yüzden böyle davranıyordur. Elinde olmadan...
    Annenle konuşmuşsundur muhakkak. Bir de gittiğin hastanenin psikoloğundan yardım istesen.
    Hem seninle hem annenle konuşup sizi rahatlatabilir, doğru yolu gösterir.
    Sen kendini sakın üzme, sıkma canım.
    Bir an önce sağlığına kavuşmaya çalış.
    Bugünlerde gececek inşallah.
    Allah şifa versin.a.s.a

4. 27 Ocak 2009
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Rabbim acil sifalar versin canim...:Saruboceq:
    Bence annende sende karsilikli konusarak bu sorunu halletmeniz daha iyi olur..

Ikinizde stress yapmamayi digerini huzursuz etmemeye gayret edin!
    Ana yüregi canim onun gönlü dayanmazki seni bir baskasinla hastaneye yollamaya, ondan bunu bekleyemezsin..:nazar:

Konus annenle Sen böyle pipirikli davrandigin zaman banada yansiyor huzursuz oluyorum de...mutlaka anlayis gösterecektir..a.s

Allah beraberiniz olsun...Annen icinde kolay degil gülüm:teselli:

6. 27 Ocak 2009
  7. Malen

Malen Hadi gel bebegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Cok cok gecmis olsun.
    Zor günler yasamissin ve azamiye inmis o günlerin.
    Sunu unutmaman gerekiyor, bu tür hastaliklarin en büyük ilaci MORAL,dir.
    Insan kendi moralini koruyamazsa,baskalarida o kisiye yardimci olamaz..
    Madem cok streslisin,hastaliginda kesfedemedigin seyleri simdi kesfetmen gerekiyor.
    Aglamak yada bir takim seylerin acisini kendinden cikartmak nekadar saglikli?
    Esref arman diye bir adam var ve bu adam bu zamana kadar hic görmemis,gözleri görmüyor cünkü ve ona ragmen resim yapiyor,görmedigi günesi,görmedigi denizi,görmedigi doganin resimleri yapiyor.Demekki hayati karanlikta olsa,bir aydinligin beklentisi icinde.
    Bence sende sagligina hazir kavusmusken,moralini kaybetme..Seni sevem ailen yaninda,cok sükür sagliginda iyiye gidiyor.Varsin 3 ayda bir kontrollerin olsun degilmi?
    Nefes aliyor isen,her aldigin nefeste gülmen ve sükretmen gerekli..

Sevgiler.

8. 27 Ocak 2009
  9. BEBS

BEBS Guest

cnm öncelikle geçmiş olsun.lösemiyle ilgili tedavin başarılı olmuş çok sevindim.tıp çok ilerledi.eskisi kadar korkulacak bir hastalık olmadığını biliyorum.ancak bu arada bence psikolojini ihmal etmişsin.yaşadığın endişeli zamanlar ruhsal sağlığınada haklı olarak zarar vermiş.bu çok normal.sanki biraz depresyon belirtileri gibi geldi bana şuan hissettiklerin.çok önemli bir rahatsızlığın üstesinden gelmişsin.geleceğe umutla bakmak için bir sürü sebebin var.annenin stres yaşaması da çok doğal,bunu sana yansıtması yanlış.belki herikinizde psikolojik destek almalısınız.sorunun çoğu bitmiş azı kalmış.sevgiler

10. 27 Ocak 2009
  11. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    çok çok geçmiş olsun canım benim
    ah bilirim o kontrol sıkıntısını,stresini
    günler öncesinden başlar,uykuları kaçırır
    anneciğini o kadar iyi anlıyorum ki
    ama işte o anne
    anne kıvrım kıvrım kıvransa da dümdüz kalmak zorunda
    annelik sıfatı insana zırh geçiriyor
    ben anneyim...
    içim dağlansa da evladım için dik olmalıyım dedirtiyor
    ama belli ki anneciğin çok hassas
    konuşsan diyorum.hastalık senin çünkü
    sana ait...
    sıkılmaman,üzülmemen,bi de anneciğinin stresini düşünmemen gerektiğini söylesen
    işe yaramaz mı ki...

12. 27 Ocak 2009
  13. gothic_masal

gothic_masal Guest

bakın aslında kontrollere babamla giderken sorun yok yani o makedonya'da değilken. ben hiç stres yapmıyorum kan aldırıyorum sonuçlarını doktorum inceliyo bitiyo hastanede işim sonra kızılaya gidip arkadaşlarımla takılıyorum felan... geri dönüyorum ama annemle giderken öyle olmuyo annem sinirden stresten türlü tuhaflıklar yapıyo anne diyorum niye stres yapıyorsun kan aldırıp dönücez aman diyo bıktım hastaneden... o an demek geliyor ki içimden gitmeyelim anne hastaneye felan kontrole de ihtiyacım yok benim.. annemle konuşuyorum tabikide anne diyorum ben zaten moralimi bozuyorum gidicez diye sen de böyle yapınca daha çok üzülüyorum zehroluyo gün.. dinlemiyor.. onu duymamaya çalışıyorum bu sefer içim benim rahat olmuyor..

14. 27 Ocak 2009
  15. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    sanırım ankaradasın.hastaneden çıkıp kızılay a iniyorum dedin de
    hastane il dışında mı yani nasıl oluyor anlamadım
    yalnız gitmeni taviye edecektim
    madem annenin sıkıntısı seni bu kadar etkiliyor

16. 27 Ocak 2009
  17. gothic_masal

gothic_masal Guest

hastanem ankarada ama ben boludayım : )) tek başıma gidebilirim diyorum o zaman da izin vermiyor bulamazsın diyor aslında 7 yıldır yolları o kadar ezberledim ki..

18. 27 Ocak 2009
  19. DeliKizinDirdiri

DeliKizinDirdiri Yangına Körük , Kavgaya Sırık... Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    canım benim çok geçmiş olsun
    açıkcası sen yapılcak şeyleri yapmışsın hissettiklerini annene anlatmışsın....
    çok gewçmiş olsun
    o uğursuz hastalık uğramasın bir daha yakın semtine bile
    Allah kimseye yaşatmasın.......