Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım lütfennn...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve she07 tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

5 Aralık 2007
    Konu Sahibi : she07
  1. she07

she07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gunaydın bayanlar.. Ben SAT' a göre 20 haftalık hamileyim ama ultrasona gore 19+2 haftalık hamile olduğum çıkıyor yani 6 7 gun daha küçük bunun sebebi ne olabilir daha da onemlisi yaptırdığım renkli ultrasonda bebeğimin kafasında biletaral koroid pleksus kisti(3-4 mm) ne rastlandı bu nedir dr pek bişey solemedi başka testler istedi bilgisi olan arkadaşlar bana yardım yerimde duramıyorum

2. 5 Aralık 2007
  3. mehay

mehay CANIM OGLUM Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    198
    canim karindan bakilan ultrason vajinal bakilan ultrasona gore bir hafta kucuk gosterirmis bebegi diye duydum bebegin kafasindaki kist hakkinda bilgim yok insallah gecer canim uzuldum

4. 5 Aralık 2007
  5. g.a.m.z.e

g.a.m.z.e Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ultrasonda bir iki hafta oynama olabiliyo canım bu çok normalmiş.bide bebeğin beynindeki kist bildiğim kadarıyla 26. haftadan sonra kendiliğinden kayboluyo kaybolmasına yardımcı olmak için günlük 2 tane ceviz yemeyi ihmal etme sakın çok öenmli..

6. 5 Aralık 2007
  7. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    doktorun istediği tetkiklri yaptır bir arkadaşımada aynı şeyi söylemişlerdi sonradan o kist kayboldu şimdi oğlu 1 yaşında maşşallah sağlıklı

8. 5 Aralık 2007
  9. she07

she07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bunaldım walla test yaptırmaktan tahlil tahlili gerektiriyr en iisi hiçbirşey yaptırmamak sanırım yaptırınca daha çok stres sıkıntı yaşıyosun dr larda saolsun panik -oda olabilir şuda olabilir-rahatlatıcı konuşmuyorlar cevremde bakıyorumda hiç kontrole bile gitmeyen bayanların bebeklerin maşallahları war

10. 5 Aralık 2007
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    AMA ALINABİLECEK BİR ÖNLEM VARSA ALINABİLİR. SENİ BİLGİLENDİRMELİ DOKTOR İYİ YADA KÖTÜ HERŞEYİ SÖYLEMELİKİ HAZIRLIKLI OLABİLESİN. YADA ALINACAKA ÖNLEMLERLE DURUM DÜZELEBİLSİN BENCE TÜM TETKİKLERİNİ YAPTIRMALISIN

12. 10 Şubat 2008
  13. ekpcan

ekpcan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selam canım inan cok üzüldüm bebegin kafasında kist olmasına iki üç hafta küçük görünmesini takma önemli degil işallah yanıilmişlar dır çünkü benim komşuma da böbrek yetmezligi var dediler amna cok şükür saglikli işallah seninkide öyledir

14. 10 Şubat 2008
  15. EU1

EU1 Guest

Canim pek bilgim yok ama ultrason olculeride oynama olmasi bence normal.Kistler icinde umarim en kisa zamada kaybolur canim