Bu kz ne yapmal!?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Metaphora tarafından 8 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Metaphora
  1. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar direk konuya giriyorum..
    büyük dayımın görümcesi 2senedir dayımlarda kalıyor,benimle yaşıt,ve küçük dayımın marketi var orda kasiyer olarak çalışıyor.bu kız ığdırdan geldi babası vefat edince.çalışmaya başladı ailesine destek olmak için.
    ama gel gör ki amaç gittikçe değişti.

bu kız markette dayımın kasasından para çalıyor.500 lira maaş alıyor,300 ailesine yolluyor 200 ona kalıyor.ama acayip alışveriş yapar ve hayatta marka olmayan birşey almaz.aldığı en ucuz kot-ayakkabı 50 lira.makyaj malzemeleri de aynı şekilde.onu hayatta ismi olmayan bi yere götüremezsin burun kıvırır.ayda ona 200 lira kalırken,bir haftada yaptığı alışveriş o kadar.günlük ihtiyaçlarını da yine marketten alıyor para vermeden.teyzem dayıma söyledi onun para çaldığını ama dayım napiyim akrabadan başkasına bırakamam kasayı elalem daha çok çalıyor diyor.

ve kız acayip rahat giyiniyor dayım kaç sefer uyardı ama bıktı artık karışmıyor.amy whinehause'ı bilirsiniz onun tarzı,takma saçlar ağır makyaj giydiği herşeyde dekolte ve mutlaka topuklu ayakkabılar.üstünden abartı akıyor.ve ığdırda pantolondan öte birşey giyemezdi amcalarından ötürü.ayrıca 2den az sevgilisi olmaz,saat 9dan 10dan önce eve girmez,internetten tanıştığı kişilerle buluşur vb.vb...

hatta markete gidip gelen zengin evli erkeklere kur yapar bi kere teyzem çok kızmış adamlar evli ve senden kaç yaş büyük diye,amaan banane zenginler ya yeter demiş.tartışma büyüyünce şaka yaptım müşteri memnun olsun diye ilgileniyorum demiş.

kimsenin giydiği beni ilgilendirmez ama bu kızdan dayım sorumlu,ailesi amcaları falan bu kıza birşey olursa senden bilirim demişler ve bir sorun çıkarsa aileler birbirine girer.

şimdi sizden bir plan istiyorum,annem boşver karışmayın kendi sorumlu yaşadıklarından ayrıca eğer ığdıra geri yollarlarsa ailesi aç kalır yaptıklarına göz yumun kocasından başka kimseye hesap vercek değil diyor.

teyzem onun resimlerini olaylarını dayıma anlatabilir ama o zaman kız dayımın elinde kalır ayrıca dayımla karısının arası çok kötü bozulur diye düşünüyor.

bense kızıcaksınız ama,kız benden bir erkek arkadaşımı ayarlamamı istemişti,çocuğu ayarliyim o kızın hakkından gelsin diye düşünüyorum.

sizce ne yapmalı bu kızı nasıl göndermeli,adam etmeli,yada zararlarından kendimizi korumalı?

pardon kızlar dayımın baldızı :):)

Son düzenleme: 8 Aralık 2009
  2. 8 Aralık 2009
  3. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.071
    Ödül Puanları:
    488

Giyiminin resmini cekip aileye ıgdıra gönderseniz :hulya:

kafayı zenginlikle bozdugu belli
    baksana evli adama bakıcak kadar körelmiş ahmak:mymeka:

4. 8 Aralık 2009
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    canım o düşündüğünü yapma ona bişi olursa yanacak sizsiniz bırak ne hali varsa görsun kendisi düşünmüyormu basına gelecekleri canını sıkma bulaşma derim ben

6. 8 Aralık 2009
  7. dj_sinem_0106

dj_sinem_0106 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlasılan dayından cekınmıyo kı bu kadar rahat dayınla konus bence hatta mumkunse aıleıyle konusulsun yarın kacsa basına bır ıs gelse kım sorumlu olucak bak aıleler bırbırne gırer demısın ama gıdısat zaten o yolda hemen konus dayınla amcalarıyla aılesıyle ıgdırda ısmı yokmus onuda anlamadım

8. 8 Aralık 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Dayın durumu bildiği halde ses çıkarmıyorsa, sen neden bu durumdan bu kadar rahatsızsın anlamadım?

10. 8 Aralık 2009
  11. Gamze_Belinay

Gamze_Belinay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence karışmayın.. iyi olur kendilerinden bilirler kötü olur sizden bilirler..

12. 8 Aralık 2009
  13. Malen

Malen Hadi gel bebegim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Dayinin Görümcesi nasil oluyor yakaydirigubbakcemile3
    Sanirim Dayinin Baldizi demek istedin,bende burda erkege nasil görümce olur diye düsünüyorum allahim yakaydirigubbakcemile3

Siz niye agrimiyan basinizi agritmaya calisiyorsunuzki?
    Onun namus bekcisi vs sizmisiniz?
    Birakin plani falan,nasil yasamak istiyor ise öyle yasayin,sonunda kendi düsen aglamaz..
    Bide Dayinda biliyormuz parayi giyimini eee alan razi veren razi..
    Derdi tasasi üzüntüsü size niye kalsinki?

He üzülürsünüz kiza dersinizki yazik tek cahil gider adam akilli konusur,anne edasi ile uyarirsiniz ama siz bunuda gecmis herseyi ile ilgilenmeye plan kurmaya calisiyorsunuz...
    Bence hic orali olmayin,o bela döner gelir sizin kapiniza ve Yengen Dayina bir kac kur yapar aklina girer,dayinda artik size kötü olur....

Disardaki adam icin hic degmez plan kurmaya...

14. 8 Aralık 2009
  15. Efla

Efla bize bağışla Allahım Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence çöpçatanlık işlerine siz hiç bulaşmayın. planladığınız şekilde işler gitmeyebilir.

en iyisi kızı memleketine göndermek. er geç başına bir iş açar ve herkes dayınızı sorumlu tutar. ev ve iş ayarlamışsa dayınız, sorumluluğu da onun üstünde demektir.
    kızın gözü iyice açılmıştır, memleketinde de iş bulur. ailesinin yanında başına bela almaz en azından...

güvenilir eleman bulmak kolay olmasa da imkansız değil. eş dosttan birini bulabilir dayınız heralde...

dayımın görümcesi yazmışsınız, baldız mı demek istediniz?

16. 8 Aralık 2009
  17. anobis

anobis deli kıs :) Üye

Beğenildi:
    147
    Ödül Puanları:
    113
    cnm biraz sen bu kızı kıskanıyorsun yada fazla rahatlığı gıcığına gidiyo :)

arkadaşlara katılıyorum plan yapma senin başına patlayabilir.

ailesine yazık olur..

ama kızında bir derse ihtiyacı var sanırım. kaşarlaşmışsa kimse bişi yapamaz oda ayrı bir mesele.

18. 8 Aralık 2009
  19. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kız ıgdırda baskıyı almıs buraya gelince ne oldum delisi olmus okadar baskı yaparlarsa sonucu bu olur iste herseyi yasamak ister..sende erkek arkadas ayarlıycan hakkından gelsin nasıl bir dusunce bu ya..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.