Bu maske saç uzatır mı?

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve EU1 tarafından 14 Aralık 2008 başlatılmıştır.

14 Aralık 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

<<<<<<<<<<...Arkadaşlar şu karışımı kullansam saçlarımı uzatmaya yardım eder mi? N'olur yardımcı olun...>>>>>>>>>>

SAÇ UZATMAK İÇİN KARIŞIM

Malzemeler:
    - Hint yağı
    - Susam yağı
    - Badem yağı
    - Yumurta

Hazırlanış:
    - Yağlardan 1 tatlı kaşığı koy.
    - Yumurta sarısıyla karıştır.

Uygulanış:
    - Karışımı saçlara masajla yedirip 1 saat bekle.
    - Sonra da saçlarını şampuan ve ılık suyla yıka.

2. 14 Aralık 2008
  3. EU1

EU1 Guest

SİZCE BU FORMÜL İŞE YARAR MI ???

BUNU HAFTADA 2-3 KEZ UYGULARSAM SAÇIM 1 HAFTADA NE KADAR UZAR ???

N'OLUR YARDIMCI OLUN... YARDIMCI OLANA TEŞEKKÜRLERİM FEDA xD ...

4. 15 Aralık 2008
  5. EU1

EU1 Guest

??? ??? ??? ??? ??? ???

6. 15 Aralık 2008
  7. darknessquenCh

darknessquenCh Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diğer saç uzatma maskelerine benziyor neden olmasın ki deneyebilirsin güzel olursa paylaşırsın
    çünkü bu malzemeler saç bakımında zaten kullanılıyor bir zararı olucağını zannetmiyorum:icecream:

8. 10 Ocak 2009
  9. kirmizinci

kirmizinci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    hint yağını hergün kullansan tek başına bu bile yeter canım.çünkü hint yağı saçı değil kirpikleri bile uzatıyor.ama bence içten destekte çok önemli çinko takviyesi gerekiyordur belki.bir dr gidip değerlerini ölçtürdükten sonra demir eksikliğin,b vitamini eksikliğin yada çinko eksikliğin yoksa; bu formülü uygulayıp hergün düzenli olarak bir diş sarımsak yutup birde turp yersen saçların hızlı uzar....

sevgiler..

10. 10 Ocak 2009
  11. txuxrkis

txuxrkis ömür törpüsü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canim ya sana bir sey soracagim bu hint yagi dediginiz nerelerde satiliyo ve iceriginde neler var.Ben Türkiye de yasamiyorum ve burda da nasil ve ne sekilde bulacagimi bilmiyorum.:Saruboceq:

12. 10 Ocak 2009
  13. DuRu@--'-

DuRu@--'- HAYALİM, AŞKIM VE BEN Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maskede yumurta kullanmak doğru değilmiş kuaförüm söylemişti yumurtayı kafadan arıtmak kokusundan kurtulmak için en az 3 kez şampuanlamak gerekiyor doğal olarak bu saça yarardan çok zarar getiriyor oysa sadece yağlarla yapılan bakımlarda saçı ısaltmadan önce tek şampuan saçı ıslattıktan sonra bir kez daha şampuanlamak yeterli ben kuaförümün yalancısıyım paylaşmak istedim

14. 10 Ocak 2009
  15. kirmizinci

kirmizinci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

canım ben Türkiye'de yaşadığım için aktardan alıyorum ama latincesini internetten bulabilirsin sanırım..
    TR'den getirten arkadaşlar da var yurtdışında kullanan.paylaşımlarında yazmışlardı.koyu kıvamlı bir yağ.bildiğim kadarıyla bodur bir ağaçmış bitkisi..saı gürleştirmekte ve beslemekte çok faydalı ben yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum..uzatmasına da etkisi oluyor..

latincesini bilmediğimden yazamıyorum ama TR den getirtebilirsen pahalı bişey değil.ama sahte olmaması çok önemli.ben mecit efendi marka hint yağı kullanıyorum ve burda fiyatı 3.5-4 ytl arasında..

umarım bulabilirsin canım...:1hug:

16. 10 Ocak 2009
  17. txuxrkis

txuxrkis ömür törpüsü Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cok tesekkürler canim.ben eczane ya da market diye düsünmüstüm.Burda bir aktar var yeni acildi bi oraya bakam bulamaa.s.zsam dedigin gibi Türkiyeden getirtirim.Tekrar tesekkürler..

18. 10 Ocak 2009
  19. kirmizinci

kirmizinci Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    canım yumurtalı maske kullanan biri olarak yazıyorum;öncelikle şunu belirtmek isterim ki,eğer yumurtayı beyazıyla birlikte kullanırsanız saçtan arındırması çok zor oluyor.ama sadece sarısı kullanacaksanz, üstelik yağ ile karıştıracaksanız inanın iki kez şampuanlamak yetiyor.birde şampuanınızda çam terebentin varsa kolayca çıkıyor saçtan...

püf noktası yumurta sarısını sıcak yağ yada başka sıcak bir medde ile karıştırmamak.çünkü bu gibi duumlarda pişme olayı başladığından koku kalabiliyor saçta..

bir şey daha belirtmek istiyorum.kuaförde satılan envayi çeşit maskeyi denemiş biri olarak.kuaförün her dediğine inanmıyorum.sonuçta sattıklarından para kazanıyorlar..

ben saçlarıma yağ maskeleri yapıyorum,içine bir kaşık elma sirkesi ve yumurta sarısı ilave ediyorum.çam terbentinli şampuanla yıkanıyorum ve saçlarım röfleli olduğu halde sıfır kırık...

:nazar: