Bu mektubu dikkatle okuyun, okutun.

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve realist tarafından 27 Kasım 2008 başlatılmıştır.

27 Kasım 2008
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    BU MEKTUBU DİKKATLE OKUYUN, OKUTUN.

Merhaba Efendim.

(DİYARBAKIR) Dicle Universitesi Öğrencisiyim. Adım ............ Bu mesajı olaylar anlatmakta çaresiz kaldıgımız ıcın sıze yazıyorum. Çünkü Sesimizi korkmadan
    duyurabileceğimiz pek fazla insan kalmadı. Konuya gelince: 2 gündür Diyarbakır'da çıkan olayları az-çok duymuş ya da takip etmişsinizdir. Soruyorum Diyarbakır ili hangi ülkeye bağlı!? Hangi ülkenin sınırlarında?Bu Unv ye geleli yıllar oldu ama hemen hergün abartısız)devlet aleyhıne,bölücübaşı terörist Abdullah öcalan lehine eylemler,forumlar yapılmasın, bildiriler okunmasın.
    Fakultelerin ortak bahcesinde satılan apo posterli,kurtce yazılı bölücü dergileri satılması da cabası...Tabi bunlara tuvaletlerdeki 'Turk,Turkcu,Turkce giremez'' vs gibi sayısız
    yazıların varlığını da ekleyecek olursak varın siz durumun ciddiyetini düşünün. Ve ilginçtir bunları yapan sözüm ona öğrencilerin büyük kısmını cumle alem artık biliyor, tanıyor.Çoğu defalarca hapse girmiş, çıkmış kişiler ve unv yonetımınce (nasıl yonetımse artık hıcbır sekılde cezalandırılmamış ınsanlar...ve son olaylarda da yine bu insanlar başı çekiyorlardı.Afedersiniz ama azdılar demek daha doğru gelecek sanırım.

2 gündür Diyarbakır da şehir merkezinden tutun, Koşuyolu, Bağlar, Kuruçeşme ve daha birçok semtte birçeok noktada devlet aleyhıne gosterıler duzenlenıyor.Ne var canım bunlar doğal hali Diyarbakırın demeyin.Çünkü bunlar gösteri boyutunu aşmış durumda.Hıcbırseyı
    göstermeyen medya dahi sokaklarda polis-provokatör çatışmasını defalarca verdi (Bu sadece gösterilen kısım) Şehir şu an da ruh gibi.Emnıyet bınalarının camları inmiş,bankalar yakılmış,okullar,saglık ocakları,karakollar basılmış,otobus durakları darmadagın,yollardakı tabelalara kadar saldırılmış durumda.(Nasıl bir demokrasi arayışıdır ki devletimizin onlara sundugu bu ımkanlara saldıracak kadar küstahça!)

Saat 20.00 sularında dışarı çıktım ve eski OHAL zamanındaki görüntüden pek de farklı bir görüntüye rastlayamadım.Sokaklarda sadece panzerler,emnıyet bırım elemanları ve ara ara catısan gosterıcıler var.Bır polisin uyarısı uzerıne hemen koşarcasına eve dönmek zorunda kaldık.

Olayın bizi en üzen yanı ise bugun Kampuse sıçrayan olaylardı.Üniversite polisinin sehırde gorevde olmasını fırsat bılerek ''şehit namırın,biji serok apo'' seklınde sloganlar eşliğinde YUZLERINDE MASKELERLE bir kısmı zaten belli olan ve onlara katılan pkk sempatizanları once Fen-Edeb/Diş Hekimliği Fakultelerinin ortak bahçesinde
    toplandılar.Sonra Fen-Edeb.Fak 'ni bastılar.Tehdıtler ve sloganlarla Butun ogrencıleri zor
    kullanarak dışarı cıkardılar.Daha sonra Bızım fakultemız olan Tıp fakultesine baskın yaptılar ve yıne aynı sekılde Derslıklerı ve Kutuphaneyı boşalttırdılar.Karsı koymayı
    denedıkse de 1-2 ksının boyle kudurmuş bir grup karşısında ne kadar sözü geçer varın
    siz hesab edin...Mecburen çıktık.Ve sonra Diş Hek. ordan da mimarlık sırasıyla bütün
    fakülteleri boşalttırdılar ve hiçbirimiz derse giremedik.
    Çok sayıda arkadaşmız da magdur oldu ama kimsenın gücü yetmedi bunlara.

Nereden curet edebılıyorlar bılmıyorum ama soyle bır tehdıt ekledıler '' yarın okula gelmeyeceksınız ! , gelenleri cezalandıracagız!'' şu an da bütün öğrenci arkadaşlarımız tedirgin ve korkmuş durumda. Okula gidemiyoruz.(Başkasının derdi nedir bilemem ama bizler okumak ıcın memleketlerımızden kalkıp buraya geldık ama durum işte yukarda anlattıgım gibiyken nasıl bunu başarabılecegız varın tahmin edin) Biz yarın yine de derse gidebilmeye çalışacağız ama sonuç ne olur kestiremiyoruz...

Olay anında bazı tv kanallarını aramayı denedıkse de ılgınenen olmadı.Unıversıtedekı bu olaylardan su saat ıtıbarıyle hala hıcbır kanal,gazete vs yayın organı tek kelıme bıle söz
    etmedı.Bu nedenle sızlere basvurmayı daha uygun görduk. Lütfen,Allah rızası için bu cağrıyı duyun,duyurun. Burası neresi? Biz nasıl bir yerdeyiz? Biz de anlayalım milletimiz de anlasın. Demokrasi,kardeşlik palavrasını atanlarda görsün.

Kımseyle bir zorumuz yok , bari Okuma hakkımıza mani olmasınlar.

Lütfen!Turk gencleri olarak bizleri sokaklara dokulmek zorunda bırakmasınlar! İlginiz için şimdiden teşekkür ederim.

2. 27 Kasım 2008
  3. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Benim eşim Dicle Üniversitesi'nde öğretim üyesi.Üniversitede yaşananlar gerçek.Hemen hemen hergün bir olay,bir protesto bir eylem çıkıyor.Neden bilmiyorum ama bu medyaya yansımıyor.Şehir merkezine gelince ancak bir protesto olduğu zaman polisler,panzerler oluyor.Yoksa şehir merkezi sakin ve güzel.Gerçi ben 3 aydır buradayım ve gördüklerim bu kadar.

4. 27 Kasım 2008
  5. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    inş sesinizi duyan olur
    çok zor bu ülkada ne yapacaklarını sanıyorlar bilmiyorum ... ırak dandamı ders almıyorlar

6. 27 Kasım 2008
  7. sinem_44

sinem_44 Polyanna Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bu ne ya! Kendi ülkemizde yaşadığımız olaylara bakın ve bizim bunlardan hiçbir şekilde haberimiz olmuyor. Bizi çok güzel uyutuyorlar. Ülkeyi yönetenlerin artık bu duruma bir dur demeleri gerekiyor. Öğrenciler dersten zorla çıkartılıyor ve okula gelemiyeceksiniz deniyor böyle saçmalık mı olur?:eek:klava:

8. 27 Kasım 2008
  9. ASSKIM

ASSKIM sadece KIZIM için:) Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    gerçekten nasıl böyle gamsız oluyor baştakiler aklım almıyor....
    inşallah duyarlar sizi....inşallah...

10. 27 Kasım 2008
  11. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    emmniyetin bile caresisi kaldığı bir yer.....
    savaş gibi resmen,hatta var ama memleketin haberi yok
    noldu gecenlerde demet akalın,diyarbakırlılara bir şey demişti,o günlerce tv,den olsun gazete olsun,ve hatta haberlerde,magazinde günlerce yayınlandı.ne yani bu durum dahamı az vahim ki dile getirilmiyor.neden saklanılıyor.pes yani vallahi bilahi pes.
    gerekli mercilerde önlem alamıyorsa???????:eek:klava:
    yök olsun bir el atsa,amaaannn herkez korkmuş.tırnağın varsa,başını kaşı hesabı fisfisfis

12. 27 Kasım 2008
  13. EU1

EU1 Guest

evet benim ablamlarda görev icabı d.bakırda kaldılar bir sene
    hergün olaylar oluyor derdi.
    berbat bir şehir derdi.
    bence bunları yapanlar kendini bilmez teröristlerin teki.
    neden dağlarda terörist aryorlarki.yarısıda şehirde.
    illaki terörist i bulmak için dağamı çıkmak lazım.
    şehirlerdekilere teröristlerin yandaş deniyor.
    ne yandaş ı yaaaaa .bunlar asıl terörist işte.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Kasım 2008
  14. 27 Kasım 2008
  15. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya neyi paylasamıyorlar anlam veremiyorum işte bazı insanların hırsı yüzünden okumak için çabalayan yeni aydın ğençlerin önünü kesiyorlar biz hepimiz türk kürt alevi yıllarca bir arada yasamadıkmı birbirlerimizi sevip yuva kurmadıkmı cocuklarımız oldu kardeş olduk akraba olduk şimdi bu hırs bu öfke neden yazık ki bu kötü niyetli insanlar kendilerine kurban bulup kardeşi kardeşe kırdırıyor

16. 27 Kasım 2008
  17. erenimm5

erenimm5 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ahh ah...şimdi başımızda Atatürk olsaydı değil böyle kürtlerle uğraşmak,Dünyanın hakimi biz olurduk biz!!!!

18. 27 Kasım 2008
  19. begim

begim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ne güzel kutuplara ayırdılar bizi.Yıllarca onlar çabaladı,bizler uyuduk.Hiç bir şey yapmadık.Şimdi düğmeye basıldı biz hala uyuyoruz.Kardeşi kardeşe kırdırmayı başardılar.İşin kötü yanı 3-5 çapulcu oradaki insanların adını lekeliyor.Onlara karşı olumsuz bir bakış açısı oluşturuyor.Kenetlenmek gerek.