bu mu insanlık

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ilkim_1983 tarafından 5 Ekim 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Ekim 2008
    Konu Sahibi : ilkim_1983
  1. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    dün alışverişe gitmek için bindiğim otobüsde,okadar kişiden bana yer yer veren yaşlı bir amca oldu.bukadar mı saygı ölmüş bu memlekette yaaa.insanın yüzüne bakıp çeviriyorlar bide.birde bayanlara ne demeli,onlar daha çok saygısız,hamile bayan var diye rahatlarını bozupta kalkmıyorlar bile.gerçekten kınıyorum yaaa pes doğrusu,o yaşlı amca okadar dua aldkıki benden.

hamile bayanlara yer vermeyenleri çok kınıyorum:kızgın:

2. 5 Ekim 2008
  3. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet sizi anlıyorum.. tek hamileyken mi en yaslı dedelerimize ...engellilerimize yer vermeyenler çokk maalesef.. birde bunu genclerin yapması daha çok sasıyor insan..
    ancak genctir hastadr ayakta duramaz , yorgundur,yada bası donen olur olur kalkamaz bu tur seylerde mumkun tabıkı ozaman anlarım.. bende genc olarak(23 gencim sanırım :KK70:) bazen kalkamıyrum insan hali sadece oturuyorum ve inecegım yerde kalkıyorum ( benım tansıyonum normal deilde) ama iyisem mutlaka yer verıyorum...
    bikerede hastaneye giderken(tıp fakultesi) ozaman nasıl hastayım ayakta duramıyorum yanii ölüyorum desem yerıdır.. bos yer oluyor ama oturmak istemıyorum cunku yaslı dede ninelerimizi oturuyor ve otobuste tek yer veren benım!! gelecegin doktor adayları dedınız gibi bir defa yuzunuze bakıp baslarını cevırıyorlar... neyse dedım oturayım artık yer bosalır gibi oldu.. buseferde cam taraftakı hanfendi agzında sakız benı suzerek kapı tarafına gectı ve yer vermedi bana!!! uyuzz olmustum amaaaa...

4. 5 Ekim 2008
  5. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bayanlarin kalkip yer vermesini istemem..he otobüstekilerin cogu bayandir yada yaşlidir ozaman kalkip yer veririm..ama gencler otururken yer vermem..baktim kimse yer vermiyorsa ya muavini uyaririm birini kaldirsin diye yada ben kalkarim..

ama mecbur kalmadikça en iyisi dolu otobüse binmemek..biraz daha bekleyip boş otobüse binmek en güzeli..

6. 5 Ekim 2008
  7. DerinSu

DerinSu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    198
    banada geçenlerde yaşlı bi amca yer verdi.sanırım hamile sandı beni bol elbisem vardı üzerimde.herne kadar amca otur sen dediysem de dinlamadi illa otur dedi...hiç unutmam bu iyiligi ama..bide geçen gün sinir oldum.eşimle minibüse bindik herkes ikili koltuklara tek tek oturmuş erkekler serpme oturmuşlar yani.bi kişi de demiyo ki bunlar çift yan yana otursun öne geçeyim falan..18 li yaşlarda bi gence dedi eşim öne geçebilir misin rica etsem diye,hayır geçemem dedi.:mymeka: en arkaya geçtik mecburen adamın biri kaydı kenara da öyle oturduk.:tomato:

8. 5 Ekim 2008
  9. cok haklısın canım ama ben kendi adıma yer veremediğimi söyleyebilirim...neden mi çünkü otobüste tacize uğramıştım canım ve cok üzülmüş iğrenmiştim...birine yer verince ayaga kalkıyorsun ve kalabalıklaşınca otobüs basına kötü bir taciz gelebiliyor ..ben asla yer olmayan otobüse binmiyorum bekliyorum ya da erkençıkıorum evden vakit olsun diye..bence erkekler yer vermeli bu gibi durumlarda bayanlara..

10. 6 Ekim 2008
  11. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    geçen hafta eşimle alışverişe gitmek için tranvaya bindik 1 durak sonra ben boşalan bir yere oturdum
    ve ben oturduktan bir durak sonra binenler arasında kucağında minicik bir bebek olan 30lu yaşlarda bir adam bindi...
    bir süre bekledim baktım adamcağıza kimse yer vermiyor kucağında minicik yavru....
    hemen ayağa kalkıp buraya buyrun dedim ve sanırım utanmış olucak ki ön sırada oturan bir genç
    bana dönüp "siz oturun" dedi ve bebekli beye yer verdi..
    işe hep tranvay kullanarak gidip geldiğim için bu ve buna benzer şeyler başıma sıklıkla geliyor..
    Kimsede saygı kalmamış.. ben bayan halimle dayanamayıp yaşlılara , hamile bayanlara , çocuklulara yer verirken
    gencecik delikanlılar başlarını çevirip bir kulaklık takıp dönüp uyuyorlar, yada uyurmuş gibi yapıyorlar...

12. 6 Ekim 2008
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Biz. öğrenciliğimizi otobüslerde ayakta geçirdik..

Şimdi dikkat ediyorum da çoğunlukla gençler, öğrenciler oturuyor, büyükler ayakta..

Toplum olarak bazı konularda dejenere olduğumuz kesin..

14. 6 Ekim 2008
  15. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    indikleri durakta kıstırıp eşek sudan gelene kadar dövecen ki oturacak yerleri morarsın da bundan sonraki seyahatlerini ayakta yapsınlar şakkıdı
    her dolmuşa binişimde muhakkak bi olay çıkarırım
    toplu taşıma aracını karılar hamamına ceviren dedikodu manyaklarını, sarı öküz gibi bacaklarini açip yayilan hödükleri, yaşlı, engelli, hasta, hamile, kucuk cocugu olan bayanlara yer vermeyenleri tutup camdan fırlatasım geliyo :nazar:
    hiç çekinmem direk çemkirir olay çıkartırım şakkıdı
    insan olmayi ite kaka ögrenecekler başka çaresi yok... kaydirigubbakcemile
    Allah her dolmuşa bi gurbaa nasip etsin dediginizi duyar gibiyim :Saruboceq:-tatlicadiarzu-

16. 6 Ekim 2008
  17. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    malesef insanlık öldü çoktan :nazar:

18. 6 Ekim 2008
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Ah be kizlar, siz birde burda görseniz.....:1no2:

Hamilemis, yaslimis, cocuklumus hiccccc kimse istifini bozmaz vallaha...mirmirmirmir

Eskiden dahada beterdi, ama dua etsinler biz türklerden müslümanlardan az bucuk birsey ögrendiler iste:nazar:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.