Bu nasıl bir çıkmaz sokak...Tavsiyelerinizi bekliyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve arha_77 tarafından 8 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

8 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : arha_77
  1. arha_77

arha_77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba..
    ben bekarım henüz evli değilim...7 yıldır bir ilişkim var ilk yıllarda her şey çok güzeldi iyi anlaşıyorduk başından beri ilişkimizle ilgili hep ciddi düşündük halen öyle düşünüyoruz maddi durumlarının iyi olmaması sebebiyle bir türlü evlenemedik.ama bu yüzden sürekli aramızda sorunlar çıktı ailem ilişkimizi biliyor ve onaylamadılar ilk başta uzak olduğu için şimdi daha ılımlı bakıyorlar..bilmiyorum haksızlıkmı ediyorum ama bunca yıldır birlikteyiz onu tanıdığımdan beri çalışıyor ama bizim için kenarda tek kuruşu yok çevremde herkes ailemde dahil artık dalga geçer gibi her fırsatta daha para biriktiremedinizmi her gördüklerinde arkadaşlarım ne zaman evleniyosunuz vs.. çok bunaldım bunlardan ama yinede bir şekilde idare edip sürdürmeye çalıştık ilişkimizi.2 gün kötü 1 gün iyi böyle şu an askerde geçtiğimiz aylarda çok büyük bir tartışma geçti aramızda ayrılmak istediğimi söyledim aradı açmadım nete gel göreyim dedi gitmedim bu arada süreklide sinirlenince küfürlü konuşuyor bana son tartışmamızda bu yüzden çıkmıştı...o tartışma sırasında bana sürekli yine küfürler ediyor şantaj ailene yaşadıklarımızı bir bir anlatıcam vs gibi bunuda yapınca ben çok kızdım ve mesajlarınada karşılık vermedim.. sonra aradı telde yine küfürler vs en sonunda anneme küfür etti çok kötü bir şekilde bende kötü söz sahibinindir dedim diyecek başka birşey bulamadım...onu çok seviyorum hayallerime geleceğime onu yerleştirmişim..şu an yine barıştık beraberiz küfür etmiyo hiç ne zamandır özürde dilemişti birdaha etmedi ondan sonra ama şimdi ben her iyi olduğumuzda anneme ettiği küfürü getiriyorum aklıma boğulacak gibi oluyorum... nasıl böyle birşey yaptı böyle bir yara bıraktı ilişkimizde çok üzgünüm ve çaresizimmmmm...yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

2. 8 Ağustos 2009
  3. ozlemvetatlicadi

ozlemvetatlicadi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Askerliğinin bitmesine ne kadar var,bu çok zorlu bi süreç çünkü,hele ki böyle kalbi kırık yola devam etmek onu görmeden içindekileri tam olarak tamir edemeden yola devam etmek bi çok kayba yol açar.

4. 8 Ağustos 2009
  5. kar

kar içim buz tutmuş.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    pekı ne zaman evlenıceksınız?..
    bıktın bu sorudan askerden gelıcek gene iş bası yapıcak sızın ıcın gene bırık yapmaz sa ya?..
    sızın kı bı ıkı senelık flort degılkı 7 sene koca 7 senın verdın ne aldın sonucunda?..omrunden 7 sene bı ınsana gectı!..ve kavgada tartısmada ıkınız arasında hersey olabılır ama annene laf solemesı bılıyomusun sımdıye kadar okadar yorum yapdım ama ılk kez yerınde ben olsayıdm ayrılırdım dıyom..herseye amenna ama ailem helekı annem ısın ıcınde ıse asla !..o bıle bırakır gıder senı tesellın annen olur..ben bunu sındıremem aslada kabul etmıycem tek seydır aldatılsam bıle sussarım ama annem ısın ıcıne gırse asla..

6. 8 Ağustos 2009
  7. Duygu

Duygu Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    Canım beni yanlış anlama ama daha evlenmeden böyle saygısızlık yapıyorsa daha sonra neler olur düşünemiyorum. Bence bir ilişkide herşeyden önce saygı olmalı. Aşk meşk bunlar belli bir zaman sonra ilk günkü anlamını yitiriyor zaten. Aşk bitince sevgi saygı alışılmışlık kalıyor. Bugün seviyorsun aşıksın ona, yaptıklarını gözün görmez katlanırsın. Ama 5 sene sonra bu hep böyle devam ederse o zaman isyan etmeye başlarsın. Benden sana tavsiye çok iyi düşün. Seni kırıp incitiyorsa hakaret ediyorsa bu adam bir düşün. Artılarını ve eksilerini düşün. Sana ne verebiliyor senden ne alıyor?
    Eğer olumsuz yanları fazla ise hiç boşuna ateşe atma kendini derim. Evlendikten sonra herşey daha da zor olur bu sefer işin içinden çıkamazsın :eek:lmaz:

8. 8 Ağustos 2009
  9. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Bır anneye küfür edilmesi hayır kabul edilebilir :eek:lmaz:gibi değil.kim oluyorkiÇok üzgünüm çoook annenizin adını ağızına alıyor.Şimdiye kadar ki hiç bir yorumumda yıkıcı ya da gaz verici şeyler yazmadım ama söz konusu bir anne olunca bunlar çok ama çok çirkin ve kabul edilemez sözler. Tercih sizin hep dediğim şeyi söyleceğim herkes kendine layık gördüğü hayatı yaşar.
    Siz kendinize böyle bir hayatı mı layık görüyorsunuz?

Bütün sorunlar aşılır, parada biriktirilir, yuvada kurulur,zorlada olsa ialeden onaylarda alınır. Ama bütün zorluklar kuvvetli bir sevgi ve saygıyla aşılır.

10. 8 Ağustos 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.397
    Ödül Puanları:
    563
    anneme kimse küfür edemez.edeninde alnını karışlarım. iyi düşün bence.

12. 8 Ağustos 2009
  13. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    küfürü geçtim şantaj yapıyor barışmak için tehdit ediyor resmen .aynısını yaşayan biri olarak küfür değil ama tehdit ve affeden biri olarak sana şunu söyleyim ondan bi halt olmaz.tevrübeyle sabit güzelim ondan bi halt olmaz.insan bi bayana hemde evlenecek kadar değer verdiği bi bayana bunu ypamaz.onu zor durumda bırakıp telaşından korkusundan kendine çıakr sağlamaya çalışmaz.adam olsun adam gibi kazansın seni bunu tehdit yaparak halletmeye çalışan biri bana göre seni haketmeyen biridir.ben hata yaptım affettim sonra dahda büyük kazıklar yedim.sen sakin ol mantıklı ol .başkada dicek bişeyyim yok .

14. 8 Ağustos 2009
  15. sopakuzuli

sopakuzuli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    206
    Ödül Puanları:
    113
    haaaaaaa bide anneye küfretmiş kimse ama kimse annemden değerli değil.beni tehdit edecek kadar aciz olan bi adam benim anneme kefredemez kimse edemez

16. 8 Ağustos 2009
  17. xgirl999

xgirl999 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım bence iyi düşün derim, yazdıklarını okuduktan sonra kafamda şimşek gibi çarpan şey" benden ayrılırsan yaşadıklarımızı bir bir annene anlatırım" oldu.O ne demek ya, resmen seni tehditle kendine bağlı tutmaya çalışmış, çok iğrenç geldi bu lafı bana. Ayrıca her sinirlendiğinde küfretmeside sana olan saygısızlığının en büyük göstergesi. Para konusunda da problemleriniz şimdiden başlamış , bunca senedir çalışıp ta para biriktirmesinin sebebi ailesine bakması mı yoksa har urup harman savurmasımı? Diyelimki ailesine o bakıyor peki siz evlendikten sonra ailesine bakmayı sürdürmeyecekmi, sihirli bi değnek gelip ailesinin evine para mı yağıcak? Kendi bilinçsizce harcıyosa bu da kötü demekki paranın kıymeti bilen biri değil ve geleceğe dair planları da yok, anladığım kadarıyla bence kesinlikle evlilik için gereken olgunlukta biri değil,şimdi diceksin nasıl böyle ahkam kesiyosun yaşadım tüm bu yazdıklarını da oradan biliyorum canım mafoldumben

18. 8 Ağustos 2009
  19. vuslat2006

vuslat2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    cnm koskoca 7 yıl vermişin ve her kavgada küfür ettiğini söylüyosun bu çok acı bence bırak seni bide annene etmiş.bunun özrü olmaz ayrıca bende takılan sen ayrılıcam diyince ailene seninle yaşadıklarını birbir anlatıcanm demesi.Bariz birşeyler yaşanmış aranızda ama bu tehtid niye kaç yaşında bu kişi ya her ayrılıkta bu tehtidleri edecek sana anlaşılan.balık baştan kokmuş.Hakkında hayırlısı ne diyim.