Bu nasıl bir gebelik anlamadım...

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve aysegul25 tarafından 17 Ocak 2008 başlatılmıştır.

17 Ocak 2008
    Konu Sahibi : aysegul25
  1. aysegul25

aysegul25 Guest

Kızlar şu anda hamileyim ama çok garip bir hamilelik yaşıyorum. Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren gebelik kesesi ve yolk kesesi görünüyor. Ama emriyo bir görünüyor bir görünmüyor. Çok garip bir anlam veremedim. Bundan 20 gün önce 5+4 günlük hamile iken acile gittim emriyo görünmesi lazım dediler. Beklememi istediler. Aradan 1 hafta geçti kendi doktoruma gittim. Doktorumda göremedi 6-7 haftalık olması lazım gebeliğin ve bu durumda emriyo görünmesi lazım dedi. Ertesi gün aynı hastanede ayrıntılı ultrasona girmemi istedi ordada görünmese kürtaj dedi. Ama ayrıntılı ultrasonda emriyo göründü 4 mm dedi doktor. Ayrıca kalp atışınıda gördük. Ve bebek 6 hafta 1 gün dedi. Üstünden 10 gün geçti yani bugün hafif lekelenmem oldu sancımda vardı yine acile gittim. Bugün bebek 7+5 günlük ve daha net görünmesi gerekirken malesef acildekiler emriyo net izlenemedi dedi. Acildeki doktorlara 10 gün önce kalp atışını gördüm diyince onlarda şaşırdı. Ayrıntılı ultrason istediler. İyice kafam karıştı. Bu nasıl bir gebelik anlamadım. İkilemde kaldım. İçinizde bu konuda bilgisi olan var mı? Yada böyle bir durumla karşılaşan var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. 17 Ocak 2008
  3. aysegul25

aysegul25 Guest

Biliyorum çok karışık bir durum. Bende daha karışık anlattım herhalde. Kimse cervap vermemiş. Neyse yinede teşekkür ederim kızlar. Bu akşam başka bir doktordan rabdevu aldım. İnş. herşey yolundadır. Dün gecede rüyamda gördüm. Emriyoyu ve kalp atışını çok net izledim. İnş. rüyamdaki gibi çıkar. Allah ne veriyorsa hayırlısını versin. Allah isteyen kimsenin kucağını boş bırakmasın. Umarım hepniz sağlıklı gebelikler geçirip sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız.

4. 17 Ocak 2008
  5. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım inş hayırlısı olur
    bebegini kucagına alırsın.benim görümcemin 4 ay hiç gözükmedi bebegi. üzülme bi sorun yoktur umarım.hayırlı haberlerini bekliyoruz.üzme kendini.

6. 17 Ocak 2008
  7. aysegul25

aysegul25 Guest

Canım cevap için çok teşekkür ederim. 4 ay görünmedi diyince rahatladım biraz. İnş. dediğin gibidir.

8. 17 Ocak 2008
  9. GXUXLCEZA

GXUXLCEZA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    inş canım üzülme yaramazdır bebegin ondan gözükmüyodur aklına kötü bişi getirme 2 kez gözükmüş ve kalp atışları duyulmuş merak etme

10. 17 Ocak 2008
  11. Rosca

Rosca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım böyle bir durum başımdan geçmedi ama bence biran önce git muayene ol inşallah kötü birsey yoktur tutunur bebeğin iyice sana Allah yardımcın olsun

12. 17 Ocak 2008
  13. EvrimKuzey

EvrimKuzey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    140
    Ödül Puanları:
    153
    Allah yardımcın olsun,umarım güzel haberleri alırsın,bizi de haberdar edersin.

14. 17 Ocak 2008
  15. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

evet gerçekten garip bi durum inşallah iyi haberler alırsın daha önce böyle bişey hiç duymamıştım.allah yardımcın olsun:teselli:

16. 17 Ocak 2008
  17. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    ayşegülcüm içini ferah tut inş bu akşam tüm ikilemin bitecek bizede cevap yazmayı unutma allah hayırlısını versin

18. 17 Ocak 2008
  19. aysegul25

aysegul25 Guest

Kızlar şimdi doktordan geldim. Ve şimdi daha garip birşey öğrendim. Kesenin içinde 2 tane yolk kesesi oluşmuş. Yani ikiz gebelik dedi doktor ama emriyo net izlenemedi yine :KK43: İyice kafam karıştı. İkiz gebeliklerde bebekler geçmi gelişiyor sizce... 1 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı. Böyle muallakta olmak çok kötü birşey sevinsem mi üzülsem mi anlamadım. Belkide bebekler gelişmiyor... :KK43: