Bu ne imdi???

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve pelaan1 tarafından 27 Ekim 2009 başlatılmıştır.

27 Ekim 2009
    Konu Sahibi : pelaan1
  1. pelaan1

pelaan1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    öncelikle kolay gelsin,vakit ayırıp yol gösterdiğiniz için teşekkür ederim.
    9 senelik evliyim,gurbetteyim 4 sene korunduk sonra ara ara dr gittik derken bu vakit oldu.ben sürekli mücadele ediyorum eşimle çocuk için.8 sene sonra kendi çabalarımla tüp bebek yaptırdım negatif oldu görünür bir problem yok genetik tarama istediler 3 aydır bekliyo eşim hep bir bahane ayrıca en ufak bir sorun yok aramızda çocuğu istememesi için .Ben analmıyorum ailem eşimin ailesi bir anlam veremiyor çok bunaldım zaman aleyhimize işliyo tabii birde bu arada meraklı olanların soruları ilede ben muhatap oluorum yanlızca iş düşünüyo maddiyatı bahane ediyo oysa 2mizin aileside paraları hazırladı kabul etmiyo anlamıyorum .psikologa gitmeme izin vermiyo o yüzden sizin yanıtınız bana yol gösterecek çok bunaldım yaa...

2. 27 Ekim 2009
  3. kusko

kusko öylesine işte... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    Sanıyorum eşin psikolojik olarak tekrar bi denemeye hazır değil.Bence 1 -2 ay beklemeye al bu işi.Sonra bunun sizin için önemli olduğunu zamanın geçmesinin senin için problem olabileceğini anlat ona.Erkekler biraz daha farklı yaşıyorlar bu durumu.Çabuk pes edebiliyorlar.Allah inşallh gönlünüze göre verir.Bende benzer problemi yaşadım.Seni çok iyi anlıyorum.Hele milletin bitmek bilmeyen soruları.:eek:klava:Bence bu işin peşini bırakma.Güzellikle ikna etmeye çalış eşini.Umarım sonuca ulaşırsın.Allak ikiz ikiz verir inşallah:Saruboceq:

4. 28 Ekim 2009
  5. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Merhaba Pelaan, yaşamınızın tek odağı çocuk sahibi olmak olmasın. Belli ki eşiniz bunalmış. Erkekler kadınlar gibi dayanıklı olmadıkları için böylesine uzun süren denemelerde kadınlara göre daha erken pes ederler. Eşinize zaman tanıyın. Eşinize baskı yapmak yerine, bekleyin, aradan belirli bir zaman geçince, sükunetle durumu, zamanla ilgili sıkıntıyı dile getirin. Çevredekilerin ne dedikleri ya da demedikleri ile ilgilenmeyin.

6. 30 Ekim 2009
  7. pelaan1

pelaan1 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çok teşekkür ederim hemen yanıtlayıp yönlendirdiğiniz için,kolay gelsin

8. 30 Ekim 2009
  9. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali