bu ne iştir anlamadım..

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve nurunayn tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nurunayn
  1. nurunayn

nurunayn böyle olmak istiyorum... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    doktor bey biz 4 senelik evliyiz bebeğimiz olmadığı için doktora gittiğimizde hormon testi falan yaptırmıştık, eşimin sperm sayısı düşüktü doktorumuz aşılama yapalım dedi..
    aralık ayında hsg çekildim çeken doktor ve filmi çeken bey tüpler tertemiz ve açık, hamile kalmamana sebep yok dedi, 3 ay deneyin olmazsa gelin dedi..
    bekledik ama hep boş deneyimler.
    bu gün izmirde bi tüp bebek merkezine gittik onlarda tüm tetkikleri yaptılar ve eski tahlillerle hsg filmine baktılar.
    doktor hanım tüplerin yukarı doğru, yumurtalıklar aşşağıda kalıyor spermler yukarı çıkamıyor olabilir dedi..
    birazda yapışıklık var muhtemelen enfeksiyon geçirmiş olabilirsin dedi.
    evet öyle enfeksiyon geçirdim ama anlamadığım çeken doktor niye bana böyle bişey demedi.
    kafam çok karıştı direk aşılama iğnemi vuruldum, bu şekil doğal yolla olduğu gibi aşılama ile hamile kalmama engel olurmu, bunu bir tedavisi varmıdır ve tedavi olmaksızın aşılamaya geçilmemelimiydi..
    uzun oldu ama kafam çok karıştı.
    cevaplarınıza şimdiden teşekkür ederim..

2. 15 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nurunayn
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    budurumunuza yorum yapmak pek mümkün değil ancak tüplerle ilgili(yapışıklık..)bir sıkıntı olabileceği düşünülüyorsa bu durumu çözmenin tek yolu tanısal amaçlı yapılan laparoskopik ameliyatlardır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.