bu olaya inanamadım.

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve adiyef tarafından 15 Ocak 2010 başlatılmıştır.

15 Ocak 2010
    Konu Sahibi : adiyef
  1. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sizinle bu yaz duyduğum birşeyi paylaşmak istedim.duyunca inanamadım yani.böyle insanlarda varmış.
    benim bir arkadaşım var.yazın onunla oturuyorduk.arkadaşımın eski komşusu bir kız var.bende tanıyordum kızı aynı lisedeydik.yakında evlenecek dedi.kız matematik öğretmeni.evleneceği kişide arkadaşımın babasının uzaktan bir akrabasıymış.oğlan polis.bunu arkadaşıma oğlanın ailesi anlatmış.kızın ailesi isteme faslından sonra bu bizim şartlarımız diye yazılı bir kağıt vermişler.kağıtta şunlar yazıyormuş:200 gr altın yapılacak.(bu arada kızın ailesi konyada,oğlanın ailesi istanbulda oğlanda istanbulda polis.yani istanbulda oturacaklar)kızın ailesine gelirken sadece uçağa binilecek.otobüse binilmeyecek.oğlanın ailesine istiyorsa oğlan gidebilir ama kız hiç gitmeyecek.kızın ailesiyle oğlanın ailesi hiç görüşmeyecekler.(oğlanın babasının bir tarlasıyla birde evi varmış)ya tarla yada ev kızın üzerine yapılacak.daha buna benzer saçma sapan birşeyler vardıda şuan hatırlayamıycam.birde not düşmüşler şartlardan biri bile olmazsa evlilik olmayacak diye.zaten evdede saçma sapan davranmışlar bu kağıdıda verince oğlanın ailesi kesinlikle olmaz demiş.oğlan delirmiş,evlenmezsem sizi tanımam bilmemne bir sürü şey çıkarmış sonunda kabul etmek zorunda kalmışlar kızın üzerine tarlayı yapmışlar.bütün şartları kabul etmişler.yalnız düğün öncesi ailece son kez bir görüşelim konuşulsun diyorlarmış kızın ailesi olmaz biz görüşmek istemiyoruz diyorlarmış.inanamadım ya ne insanlar var.arkadaşımda inanamamış.biraz tuhaflardıda bu kadar garip olduklarını tahmin etmezdim diyor.o oğlanada yuh diyorum çok mutlu olacağını sanıyor heralde o kızla

2. 15 Ocak 2010
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.854
    Ödül Puanları:
    463
    kız 5. Elizabeth in soyundan herhalde. valla kusura bakmayın da ailesini kız tarafına karşı bu derece küçük düşüren bir adam herşeyi hakediyor. acırım acırım da oğlanın ailesine acırım...

4. 15 Ocak 2010
  5. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    inanırım cok yakın arkadasım dediğim kişide evlenme arefesinde nişanlısını soymaya baslayınca soğudum ondan ve ilişkimi kestim yaptıklarını sayıyorum şahit olduklarım:
    -kızın erkek kardeşine laptop alındı
    -kıza istedigini gram ve adet bilezik alındı
    -altın kemer isterim diye çirkeflik yaptı tlfnda yoksa evlenmem die
    -babasının arabasını tamir ettirdi
    -kendi sehirlerindeki düğün salonunun parasını erkek tarafına verdirdi dugunden sonrada annesi bunlar bizim diye takılan bütün altınları aldı
    -kayınbabasıyla tlfnda konusmasına sahit oldum kiramızı vereceksin aylık mutfak masrafımızı yapacaksın yoksa oğlunu aç bırakırım diye şok oldum o an yazık adamda ses cıkarmıyor oğlum istiyor die
    -annesinin evine koltuk takımı aldırdı
    bunlar benim sahit olduklarım daha neler vardır kim bilir o kadar sogudumki kızdan nasıl çirkefmiş

6. 15 Ocak 2010
  7. adiyef

adiyef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bunada inanamıyorum

8. 16 Ocak 2010
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    evlenmeyi alisveris zannedip kendilerini bu kadar esya ile satan insanlara yaziklar olsun.
    aynisini abimin nisanlisi da yapmaya calisti abim ayrildi nikaha 3 gun kala bize emrivaki yapip sunu sunu alicaksiniz yoksa olmaz bu is dediler. 3 gun kala is bozuldu.
    insanlar da gurur kalmis mi cok merak ediyorum.

10. 16 Ocak 2010
  11. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bu ne ? İlginç geldi bana.İlginçten öte fütursuzca...alsanaalsanasmile Mal-mülk mü alıyor,kendine sevebileceği bir adam mı ? Ne ilginç insanlar var,hayret !..kaydirigubbakcemile

12. 16 Ocak 2010
  13. _NURUM_

_NURUM_ Guest

o ne beaaaa .sanki bana bulunmazz hint kumaşııohaoldumsmile

şu görüşme faslını saymazsakk bende buna benzer şeyler duymuştmm.bi kağıt yapmışlarrr.şu kadar gramdan şu adett bilezikkk.koltuklarınn markasıı şu beyaz eşyanın markasıı şu halılarr şundann perdeler bundan olacakk die yazmışlardııı.ayy insann önce hayırlıı mutlu huzurlu bi yuwa isterrr.alsanaalsanasmile

ben onlarıı öle kabull edeninnn we bu yüzdenn ailelerine rest çekenn erkeklerinn aklına yanarımmm:eek:klava:

14. 16 Ocak 2010
  15. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ne kadar cirkin insanlar varalsanaalsanasmile ilk kez duyuyorum..

16. 16 Ocak 2010
  17. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    inan canım kendim duydum gördum hatta benim evlenecegim zaman annesi anneme diyorki ne yapacaklar altın kaç bilezige anlaştınız sanki ben malım ya nasıl sinirlenmiştim kızda evlenme arefesinde gercek yüzünü gösterdi yıllarca arkadaslık yaptık suan konusmuyorum

18. 16 Ocak 2010
  19. Lady_cici

Lady_cici Karmakarışık Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bilmiyorumda hic hos bi durum degil bu ya , sonucta kimse mal karsiligi verilmiyoki , iki insan birbirini sevip evleniyorlar , mal mülk söz konusu bile olamaz , anlamiyorum böyle insanlari ..boshayallersmile