Bu olaya yorumunuz ne olur ?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU3 tarafından 22 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    22 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

bi olay anlaticam yorumlarinizi merak ettim. Artik kk ya o kadar cok baglandim ki herseyi paylasiyorum :) fikirleri merak ediyorum...

Isyerinden bi erkek arkadasin nisanlisi da ayni isyerine girdi. Bunlarin evlerin birbirine yakin, dolasiyila ayni serviste gidip geliyorlar isyerine. Ben de o servisteyim. Ilk gun kiz servise bindi ve en on bostu oraya oturdu, nisanlisi da yanina...Sonraki durakta bi kadin bindi ve bunlarin arkasina oturdu. Basladi soylenmeye, neymis efendim kendisi kac yildir en one otururmus, orasi onunu yeriymis, genclerde buyuklere saygi kalmamis vs vs...Kizin nisanlisi, bayadir o servise biniyor ama kiz ne bilsin ilk kez biniyo servise. Aslinda yasak oyle herkesin bi yeri var demek falan, isteyen istedigi ve bos buldugu yere oturur. Kizin nisanlisina bakiyorum hic savunmuyor, bisey demiyor arkasini donup te kadina. Sonunda kiz dayanamadi, ya hanfendi ben bilmiyordum burasi sizinmis, iyi yarin buraya oturursunuz dedi. Kadin daha hala soylenmeye devam etti...

Hadi kadina da kizdim cok ama esas kizdigim sey nisanlisinin olaya hic karismamasiydi, agzini bile acmadi.

Ne diyorsunuz kizlar, evlenilecek erkek boyle mi olmali

2. 22 Kasım 2008
  3. EU1

EU1 Guest

Valla eşini savunmayan erkeklerden tek kelimeyle nefret edesim geliyor , ama bana düşmez tabi..!:nazar:beni benimki ilgilendirir..

4. 22 Kasım 2008
  5. bahark

bahark Rabbim bebeğimsana emanet Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bence saygısızlık etmek istememiştir...söylenen kişi yaş icabı büyükse eğer... ayrıca böyle bir konu için söylenen bir kadına nişanlısını bırak savunmayı, cevap vermek için tenezzül bile etmemiştir bence .Teyze işte kendi kendine öyle konuşmuş he he :)

6. 22 Kasım 2008
  7. emine-melisa

emine-melisa yüzyilin kadiniyim ;)))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aaaaaa o kadinin tapulu yerimiymis ki bence sacma geldi kadinin edikleri cok salakca konusmus herkes isteigi yere oturur
    cok yanlis nisanlisini savunmamasida ilk defa biniyo nisanlisini savunmasi gerekiyodu

8. 22 Kasım 2008
  9. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    belki yaşı büyük olduğu için ve kabalık olmasın dıye veayrıca iş yerindeki bölümleride aynı ise yüz yüze bakarız diye söylememiştir....

10. 22 Kasım 2008
  11. EU3

EU3 Guest

bu bahsettiğiniz durumun farklı bir versiyonunu ben yaşadım kısa bir süre önce ve eşime büyük bir tepki vererek evliliğimin yıkılma noktasına gelmesine yol açtım şimdilerde evlilik terapistine gidiyoruz ilk gidişimizde hemen bu olayı anlattım haklı oldumu sanarken aslında haksız oldumu ve eşimin iyikide benm istediğim gibi davranmadını anladım. terapistimiz erkeklerin durumlara yaklaşımının farklı olduğunu kadınlar kadar anaç duyguları olmadığından olaylara mantık çerçevesinde yaklaştıklarını açıkladı.yani düşününki iş arkadaşınız o kadına tepki verseydi nişanlısı olan bayan ondan güç alarak daha farklı tepki vererek olayı büyütebilirdi .ben artık eşimin beni savunması gerektiğini düşünmemeye çalışıyorum ben kendimi savunabilirim bence herkes kendiyle ilgili sorununu kendisi çözmeli ,bu şekilde olursak hüsrana uğramayız diye düşünüyorum...

12. 22 Kasım 2008
  13. EU3

EU3 Guest

hayır o kadınla cocugun bolumleri aynı degil...kadın cok fazla soylendi ve hakaret iceren seyler soyledi...kiz bakti nisanlisi bisey demiyo en sonunda cok sinirlendi ve dondu konustu

valla ben erkegin yanındaki kadina birileri hakaret ederken haksiz yere, sessiz kalmalarina sinir oluyorum...Tamam erkekler olaya yine mantik cercevesinden baksinlar, buna tepki vermek mantiksizlik olmaz ki, anaclikla alakasi yok bence. Erkek dedigin korumalı biraz yani yabanci gibi mi durmali aman ben karismiyim, olay bana bulasmasin mi demeli

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Kasım 2008
  14. 22 Kasım 2008
  15. tatu

tatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    böyle bir durumda bile kız arkadaşını savunmayan bir erkek, çok daha önemli durumlarda demekki çenesini bile açamıyacak...
    bir erkek her zaman sevdiğinin arkasında durmalı....
    korumalı...çünkü kadınlar hassastır kırılgandır....
    cesaretsiz bir erkek bence hiç olmasın daha iyi....

16. 22 Kasım 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Bazı ilişkilerde erkek daha naif ve daha barışçıl olabiliyor
    Kadın ise daha hırçın..
    Bu bir denge bana göre
    Erkeğin orda tepki vermemiş olması onu pasifize etmez
    Belki kadının huyumu bildiği için daha olgun davranmıştır.
    Ben zaten kadınlarla bıdı bıdı eden erkekleri hiç sevmem..
    Kadın kendini savunabiliyor ve korunmaya ihtiyacı yoksa ne mutlu ona!!
    Ayakları yere sağlam basıyor demektir.

18. 22 Kasım 2008
  19. teolog

teolog Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ya arkadaşlar bana laf caktıran insanlara acıkcası bende cvp vermem bu kendimi savunmama değil onun seviyesine inmemek için yapıyorum zaten konusur konusur sonra susar acıkcası nişanlısı en doğru davranışı yapmış tınmamış kadın acık acık kavga istemiş karşılık verseydi de amacına ulaşmış olurdu

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.