bu sizce feministlik midir?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve turuncukelebek tarafından 30 Ekim 2010 başlatılmıştır.

30 Ekim 2010
    Konu Sahibi : turuncukelebek
  1. turuncukelebek

turuncukelebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    konuyu nereye açsam bilemedim ama bahsediceğim şeydne dolayı dertliyim kadınlar adına,geçen gün derste de bu yazıcağım konu geçti 'erkekler nasıl olmalı?'konu başlığı bu ama nasıl olmalı derken eşlerine annelerine ablalarına yani bayanlara iş güç konusunda nasıl davranmalı asıl soru buydu tartışıldı edildi ve neler neler çıktı ortaya inanamadım,ben erkeklerin eşlerine,annelerine kesinlikle yardım etmelerinden yanayım hatta yardım kelimesi bile basitleştirip kaytarma sağlıyor kendi işlerini kendileri yapsınlar istiyorum pek çok arkadaşımda yakınımda görüyorum erkek çocuklarının bir dediği iki edilmiyor bu çocuklara hep paşa dneiliyor çocuk büyüdüğünde kendisini paşa sanıyor:roflol:ama rahatsız edici bir durum aslında 10yaşına geliyor suyu annesinden istiyor 20yaşına geliyor paşacıkları elleriyle besleseler anneleri ses etmicek duruma geliyorlarben buna sinir oluyorumkötükedihüsobiz erkeklerin kölesi miyiz yaa,sınıfta bir çocuk evli diyor ki ben eşime yardım ediyorum ama sadece o hasta olduğu zamanlarda geri kalan zamanda karışmam ya neden böylee hadi eskiden kızlar okutulmuyordu ev hanımı oluyorlardı onu kısmen anlıyoduk e şimdi kadında çalışıyo erkekte hatta bazı kadınların işleri erkeklerden daha ağır oluyor eve daha geç geliyor o pabucumun paşaları-tatlicadiarzu-el ensede hadiii yemekk daha hazır değil mi diye yaygara yapıyolar ve sınıfta kızların azımsanmıcak miktarda olan kadarı bulaşık yemek ütü çamaşır bizim görevimiz tabikid ebiz yapıcaz görüşünde!!evli ablalarım ya siz söyleyin yazık değil mi size ağrınıza gitmiyo mu hizmetçi gibi görülmek evde sırf rahatlıklarını devam ettirmek için evlilik yapmaları erkeklerin üzmüyor mu sizleri??

2. 30 Ekim 2010
  3. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Malesef erkeklerin yetiştiriliş tarzları bu.
    Sonra da evlenince de elleri birşey tutmuyor.
    Yapmayı da bilmiyorlar zaten, çünkü hiç yaptırılmamış, herşeyleri hazır.
    Evlenince de aynı tas aynı hamam devam.
    Ev işine yardım eden, camı silen, ütü yapan erkekler de var.
    Demek ki yapılabiliyormuş.
    Yetiştiriliş tarzı, erkeğe bakış açısı,
    zaten evlilikler de bile bir çok sorun erkeğin erkekliği böyle saçma şeylerle ölçüyor olmasından değil mi,
    aileler bile böyle erkek evladını birşey sanıyorlar.

4. 30 Ekim 2010
  5. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    eskiden kız çocuklarını diri diri toprağa gömerlermiş şimdide başka türlü değer verilmiyor kadınlara,işind ebir yükselişe geçse kadın hemen denmiyor mu kiminle naptı kim bilir diye!!ama erkek yükselse başarısından yükselmiştir diye alkış tutuluyor her konuda böyle erkekler kendileirni çok üstün görüyolar bizden egoları hep tavanda ama bunun temelinde onları bu hale getiren anneler var malesef iş yaptırın oğlan çocuklarınıza siz zahmet çektiniz ilerde aynı çileyi bir hemcinsiniz çekmesin böyle düşünün ellerine yapışmaz vallahi bakın yaptırın iş ellerine falan yapışırsa ben sorumluyuma.s

6. 30 Ekim 2010
  7. feen

feen Sporcu Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    Ortak bir hayattan bahsediyorsak (evlilik) kadında erkekde uzerıne dusen vazıfelerı yerıne getırmek zorunda.
    Eskiden annelerimiz yani bayanlarımızın bır cogunun is hayatına atılımı yoktu. Ev hanımlıgını surdurup yemek, camasır, bulasık, cocuk bakımı gıbı ıslerı yurutuyordu. Erkek ıse evıne para getırıyordu. Yani is bolumu yapılıp; erkek calısır, kadın evhayatı yasardı.

Artık gunumuz geregı sartlar degıstı. Eskı eskıde kaldı.
    Kadınlar da erkekler gıbı calısıp para kazanıyor. Evıne katkıda bulunuyor.
    Bu durumda da sartlar esıtlenecek. Erkek esıne her konuda yardımcı olacak.
    Yok oyle yagma...
    Gerektıgınde evınalısverısını yapacak, temızlıkte esıne yardımcı olacak, erkegın yemek yapma becerısı yoksa bile esinın sofra kurulumuna yardımcı olacak, cocuk bakımına yardım edecek.
    Ayagına kadar hızmet beklemeyecek.
    Yok oyle LayLayLom...

8. 30 Ekim 2010
  9. almor

almor Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    139
    Ödül Puanları:
    163
    bence erkekler yardım etmemeli bizzat her şeyi onlar da yapmalı. Yardım nedir mesala bütün yemeği kadın yapar erkek sofrayı kurarsa yardım etmiş olur böyle değil bir gün yemeği de toptan o yapabilmeli ya da temizliği çünkü kadınlar da artık erkek gibi sabahın köründen akşama kadar dışarda çalışıyor eve gelince de iş bölümü yapılmalı bence her şey paylaştırılmalı yardım değil herkes üzerine düşeni yapmalı. Yoksa bütün yemeği ben yapmışım işten yorgun argın gelip bir sofra kurmakla bişi olmaz onu da yaparım yani mühim olanı iş bölümü bence.

10. 30 Ekim 2010
  11. bebusum

bebusum Artık Daha İyiyim... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    135
    Ödül Puanları:
    113
    Erkekleri bu şekilde yetiştiren yine biz kadınlarız..erkek de evde bir kere bile yapmadığı işi tabiki evlenince de yapmak istemiyor düşünsenize niye evlensin ki o zaman değil mi annesinin yanında herşey ayağına geliyor evlenince bulaşık yıkamaya başlıyor.. bence erkek yemek yapmasın birçoğu da yapamaz zaten o yemeği yaptıktan sonra ardında bıraktıklarını temizlemek daha bile zor olabilir ama ailesini korusun sahip çıksın faturaları o yatırsın ne bileyim bir pazara o gitsin pazar alışverişini yapabilecek düzeyde bilgisi olsun markete o gitsin evin ihtiyaçlarını bilsin maddi olarak evin yüzde 60 yükünü o üstlensin varsın süpürge yapmasın bulaşık yıkamasın.. ama birgün ev süpürülmeyince de niye pis diye laf etmesinyerimseniben

12. 30 Ekim 2010
  13. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    aynen senin gibi düşünüyorum canım ben ama bunu yaptırabilmek çok zor ama evlenince birinci günden tavrını koymak gerekiyo bir kere bile taviz verdin mi daha da hayır bekleme yani iş vericeksin sen eline pijamalarını fırlatıp atıyosa yatak odasının bir köşesine o katlamayı öğrenene kadar bırak pislik içinde dursunlar kirli çoraplarını banyoda kirli sepetine atmayı öğrenicek bebek yetiştirir gibi söylicez banyodaki kirli sepetine at hayatım at hayatım kirli sepeti aşkım banyo bitanem diye:roflol:ben bıkmadan söylerim onun beni hizmetçisi olarak görmesinde çenem yorulsun yeğlerim yanisengözlerimebaksanabhem zaten bi süre sonra o tekrarlayan sesi duymak istemiceği için gidip çoraplarını sepete atar diye düşünüp umut ediyorumyerimseniben

14. 30 Ekim 2010
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238

haklısın konu sahibi arkadaşım sonuna kadar! Erkeklerin işlerine gelmeyince bastırıyorlar hemen feminist damgası bende zaten doğuştan feministim iş hayatında bütün erkekler benden korkar! Bir türlü erkek delisi olamadım ne bekarken nede evlendikten sonra bu huyumuda çok seviyorum! Ne zamam ki bayan bayan a desteklerse bu ülkenin bayanlarıda güçlü olacak

16. 30 Ekim 2010
  17. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    erkekler teknolojik oldular artık fatura yatırmak diye iş mi kaldı sırada soğukta bekleseler tamam dicem onlarda eziyet çeksinler ama int başında banka hesaplarından yatırıyola rfaturalarını market alışverişini dahi intten yapan erkekler var..yapamam demicek yapıcak hadi yemeği geçelim elinin ayarı olmaz tamam ama yumurtadamı kıramıyo bu adam melemen makarna patatestemi kızartamıyo sne bırak gir onu vallahi arkadaşlarına neler neler döktürür hey gidi heyy erkeklerrrkötükedihüsoçay içtiyse o bardağını en yakın bulduğu yere bırakmasın gidip makinaya koysun çok mu zor bunu yapması sen eline faturayı verip iş yükledim dersen yanılırsın gene hizmetçisi oluyosun onun içtiği bardağı makinaya sen koyunca,çamaşır yıkanınca o assın mesela ya da sne ütüle perdeleri o assın ütüyü sne yapıyosan o da yanınd adurup katlasın dolaba götürsün bu hayal değil hanımlar yani gerçekten ufak ufakta olsa sizi mutlu eder gerçekten

18. 30 Ekim 2010
  19. turuncukelebek

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bayan bayanı deslekticek:1shok:keşkeee ah nerdee biz varya birbirimizi çekemediğimizden böyleyiz ya zaten bir erkeğe laf söyle mesela diğer erkekler nasıl savunur tanımasalarda ama biz öyle miyiz tanıyalım tanımayalım hemcinsleriminiizn bir açığını bir eksiğini bir gülünç yanını görelim tırnaklarımız çıkıyor saçlarımız dikleşiyor fırsat bu fırsattır diye saldırıyoruz erkeklerde bunu çok iyi bildikleri için bizi birbirimize düşürüp keyiflerine bakıyolar