Bu Sperm Değerleri Çok Mu Kötü

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve DIPTISDIPTIS tarafından 29 Mart 2008 başlatılmıştır.

29 Mart 2008
    Konu Sahibi : DIPTISDIPTIS
  1. DIPTISDIPTIS

DIPTISDIPTIS Rüzgar Ege ❤️ Pro Üye

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    volüm: 5.8ml
    likefaksiyon:30'
    viskozite:normal
    spermsayısı:17milyon
    motilite:%76
    ileri hareketli hızlı sperm: %92
    ileri hareketli hızlı sparm: 12milyon
    yuvarlak hücre :0.3 milyon

KIZLAR BU SONUÇLAR NASIL BİR BİLEN VARSA YAZSIN LÜTFEN

2. 29 Mart 2008
  3. EU1

EU1 Guest

canım sen bunu tüp bebek bölümünde açsaydın daha rahat cevap alırdın

4. 30 Mart 2008
  5. EU1

EU1 Guest

bak normal yollardan gebelik elde edilebilmesi için sperm sayısının 20 milyon olması gerekiyor ancak 17 milyon olan sperm sayısı da normal yollardan geblik elde etmeye yeter sanıoyrum ki..... üstelik ileir hareketlilik güzel bunla rbenim anlayabildikleirm sakura olsa şimdi bunu nasıl yapardı

6. 30 Mart 2008
  7. DIPTISDIPTIS

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar kemoterapi öncesi sonuçlarmış bunlar!!! bu sonuçları etkilermi kemoterapi? aradan 9 sene geçmiş

8. 30 Mart 2008
  9. EU1

EU1 Guest

sanıyorum ki evet genelde mesela baktıgın zaman kanser tedavisi gören kadınlarda kemoterapi uygulaması öncesi yumurta dondurma işlemi yaparlar elbetteki etkiler :KK43:(

10. 30 Mart 2008
  11. EU1

EU1 Guest

üstelik kemoterapi uygulaması yapılmış olsun olmasın sonuçda 9 sene uzun bir süre normal bir erkekdede yıllar sonr asperm sayısında degişiklikler olabilir peki bir daha yaptırsa daha iyi olmaz mı cnaım benim ha

12. 30 Mart 2008
  13. DIPTISDIPTIS

Beğenildi:
    3.532
    Ödül Puanları:
    163

hımm canım çok sıkkın. eşim sözde yeni tahlil yaptırdım die getirdi bu sonucu ama bi farkettim 9 sene öncesine ait. o zaman yaş 20ymiş şimdi 29 oldu. üstünede kemoterapi ve radyoterapi görmüş :1no2: ben bir kaç aydır git git diye başının etini yemiştim. daha 4 aydır deniyoruz ama dah önce gördüğü tedavi benim içimde hep soru işareti bırakmıştı. acaba kemoterapi etkilemişmidir?

14. 30 Mart 2008
  15. EU1

EU1 Guest

dur bir dakka bekle .........................................

16. 30 Mart 2008
  17. EU1

EU1 Guest

bak cnaım sperm kalitesini bu kemoterapi tabikid eetkileyebilr ancak siz yeni bir test yaptırmadan gerçek sonuçları bilmedne hemen bu stres bu üzüntü nedendir söyle rmisin ?

18. 30 Mart 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar sperm üretimine zarar verir. Bu ilaçların bir kısmının etkisi kalıcı olabilir. Kemoterapi öncesinde bu hastalardan ileride kullanılmak üzere sperm örnekleri alınarak dondurulabilir.
    -Testislerde sperm üreten hücreler radyasyona çok duyarlıdır. Meydana gelen hasarın derecesi ve kalıcılığı radyasyon dozuna bağlıdır. Radyoterapi gören hastalarda sperm üretimi 3-5 yıl içinde tekrar başlayabilir