Bu Unutulur Mu?

Konusu 'Türk ve Türkiye Tarihi' forumundadır ve Yagmurun_kizi tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

3 Nisan 2007
    Konu Sahibi : Yagmurun_kizi
  1. Yagmurun_kizi

Yagmurun_kizi Çocuklarım benim herşeyim... Üye

Beğenildi:
    8.428
    Ödül Puanları:
    113
    > Birinci Dünya Savaşı'nda Ingilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu
    > askerlerden bir kismi da Mısır'ın Iskenderiye şehri yakınlarında bulunan
    > Seydibeşir Usare Kampı'na hapsedildi.
    >
    > Kampın tam adı, 'Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı' idi.
    > Bu kampta, 1918'de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tumen'in 48. Alayı'na
    > baglı Osmanlı askerleri tutuluyordu.
    >
    > 12Haziran 1920'ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, agır
    > hakaret ve aşagılamaya maruz kaldılar.
    >
    > Bu insanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi...
    >
    > Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan, yanlış çevirileri ve
    > kışkırtmaları nedeniyle, kamplarin Ingiliz komutanları, azılı Türk düşmanı
    > kesilmişlerdi. Savas bitmişti. Ancak, kamptaki ağır koşullar nedeniyle
    > ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, Ingilizler'in işine gelmiyordu.
    > Cünkü, olasi yeni bir savasta, bu askerlerin yeniden karşılarına
    > cıkabilecekleri, Ermeniler tarafından, Ingilizlerin beyinlerine işlenmişti.
    >
    >
    > Çözüm toplu katliamdı... Askerlerimiz, mikrop kırma bahanesiyle, süngü
    > zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin cok uzerinde
    > krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol
    > maddesi nedeniyle haşlanıyorlardı. Ancak Ingiliz askerleri dipçik darbeleri
    > ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarina izin vermiyorlardi. Mehmetçikler,
    > bele kadar gelen suya başlarını sokmak istemedi. Ancak bu kez Ingilizler
    > havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını
    > suya soktular. Ancak başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Cünkü gözler
    > yanmıştı...
    >
    > Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda
    > etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu. Bu vahset, 25 Mayis 1921 tarihinde
    > TBMM'de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref beyler bir önerge vererek,
    > Mısır'da esirlerin krizol banyosuna sokularak 15 bin vatan evladının
    > gözlerinin kör edildiğini, bunun faili olan Ingiliz tabip, garnizon
    > komutanı ve askerlerinin cezalandırılması icin TBMM'nin teşebbüse geçmesini
    > istediler.
    >
    > Tabiiki yeni kurulan devletin bin türlü sorunu vardı. Bu hesap sorma işide
    > unutuldu gitti.
    >
    > Ama onlar unutmuyorlar...
    >
    > Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna
    > sunuyorlar. En uzucu olanı da malum birilerinin, bu karalama kampanyalarına
    > çanak tutması...
    >
    >
    ERMENİLER SOYKIRIM YAPILDI DIYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR BİZİM TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK.

2. 4 Nisan 2007
  3. Acil Servis

Acil Servis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    o ermenilerinde ingilizlerinde.......... nasıl yancaklar bu insanlar cehennemde günümüz insanlarından bile lanet alıyorlar çünkü, hükümet hala ermenilerle ılımlı görüşme havaları yapsın beddua okumaktan başka bişi gelmiyo elimden onlara sorsaktarihi tarihçilere bırakın der soysuzlar
    eline sağlık ana fikirde paylaşım güzel bize bilmediklerimiz ve unuttuklarımızı hatırlat

4. 4 Temmuz 2007
  5. Ayla54

Ayla54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben almanyada yasiyorum ermenilerle ic ice ilk önce kimin kudurdugu malum.senelerce osmanlida ayricalikli olarak yasarken hic sesleri cikmayanlar ruslarin onlara devlet sözüyle gözümüzü cikartmaya kalkmislardir.ondan sonra senelerce komsu olan ermeniler bir anda türk düsmani olup cikmislardir.buna yedigi canagi pislemek denir.bir de utanmadan cikmislar katliam diye tazminat istiyorlar.ya öldürdükleri pardon iskencelerle türlü rezilliklerle öldürdükleri ecdadimizin tazminatini kim ödeyecek.ben onlara kizmiyorum dinsiz olan insanlarin tek avuntusu paradir ya biden onlari destekleyenlere ne demeli

6. 4 Temmuz 2007
  7. Eski_dxuxnya

Eski_dxuxnya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    niye unutulsun canım, hepimiz ermeniyiz diye çoluk çocuk sokağa döküldükya niye unutulsun...yıllardır diplomatlarımız ingiliz ve ermeni ajanları tarafından suikaste kurban gitti, onlar birgün olsun bizim gibi sokağa döküldümü, biz niye bukadar çanakçıyız acaba, türkün soyluluğumudur bu yoksa yalakalaşıyormuyuz bilemiyorum... fransada ermeni soykırımı yoktur diyeni hapse attıracak kadar güçlü bir asimile politikasına soyunmuş bu milletcikler unutmuyor evet unutturmuyor yaptıkları zulmü bize. hatta kör gözüne çomak misali bizi dünyaya suçlu ilan ederek... yine sinirlerim bozuldu ya...

8. 17 Ekim 2007
  9. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    Birinci Dünya Savaşı'nda İngilizlere, 150 bin askerimiz esir düştü. Bu askerlerden bir kısmı da Mısır'ın İskenderiye şehri yakınlarında bulunan Seydibeşir Usare Kampı'na hapsedildi.

Kampın tam adı, 'Seydibesir Kuveysna Osmanli Useray-i Harbiye Kampı' idi. Bu kampta, 1918'de Filistin cephesinde esir düşen 16. Tumen'in 48. Alayı'na bağlı Osmanlı askerleri tutuluyordu.

12Haziran 1920'ye kadar iki yıl boyunca her türlü işkence, eziyet, ağır hakaret ve aşağılamaya maruz kaldılar.

Bu insanlık dışı muamelenin nedeni ise Ermeniler idi...

Kamptaki, Türkçe bilen Ermeni tercümanların yalan yanlış çevirileri ve kışkırtmaları nedeniyle, kampların İngiliz komutanları, azılı Türk düşmanı kesilmişlerdi. Savaş bitmişti. Ancak, kamptaki ağır koşullar nedeniyle ölenler dışındaki askerleri teslim etmek, İngilizler'in işine gelmiyordu. Çünkü, olası yeni bir savaşta, bu askerlerin yeniden karşılarına çıkabilecekleri, Ermeniler tarafından, İngilizlerin beyinlerine işlenmişti.

Çözüm toplu katliamdı... Askerlerimiz, mikrop kırma bahanesiyle, süngü zoruyla dezenfekte havuzlarına sokuldu. Ancak suya normalin çok üzerinde krizol maddesi katılmıştı. Mehmetçik, daha ayağını soktuğunda, aşırı krizol maddesi nedeniyle haşlanıyordu. Ancak İngiliz askerleri dipçik darbeleri ile askerlerimizin havuzdan çıkmalarına izin vermiyorlardı. Mehmetçikler, bele kadar gelen suya başlarını sokmak istemedi. Ancak bu kez İngilizler havaya ateş etmeye başladı. Askerlerimiz, ölmemek için çömelerek başlarını suya soktular. Ancak başını sudan kaldıran artık göremiyordu. Çünkü gözleri yanmıştı...

Dışarı çıkanların halini gören sıradaki askerlerimizin direnişleri de fayda etmedi ve 15 bin askerimiz kör oldu. Bu vahşet, 25 Mayis 1921 tarihinde TBMM'de görüşüldü. Milletvekilleri Faik ve Şeref beyler bir önerge vererek, Mısır'da esirlerin krizol banyosuna sokularak 15 bin vatan evladının gözlerinin kör edildiğini, bunun faili olan İngiliz tabip, garnizon komutanı ve askerlerinin cezalandırılması icin TBMM'nin teşebbüse geçmesini istediler.

Tabii ki yeni kurulan devletin bin türlü sorunu vardı. Bu hesap sorma işi de unutuldu gitti.

Ama onlar unutmuyorlar...

Kendi ihanetlerini bile soykırım ambalajına sarıp, dünya kamuoyuna sunuyorlar. En üzücü olanı da malum birilerinin, bu karalama kampanyalarına çanak tutması...

ERMENİLER SOYKIRIM YAPILDI DİYE DÜNYAYI AYAĞA KALDIRIYOR, BİZİM TARİHİMİZDEN HABERİMİZ YOK!!!

10. 17 Ekim 2007
  11. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Ben unutmadım canımm.. Biliyorum. Tekrar hatırlattığın için teşekkürler..

12. 17 Ekim 2007
  13. busanise

busanise siparişle örgü örüyorum:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bunu burda okudum ilk kez kanım donduu milletçe bazı konularda ağzımızı kapalı tutmaya devam edersek korkarım bu atalarımızın kanı yerde kaldığı gibi birde bizden hesap sorulacak.allah hepimizin yardımcısı olsun

14. 17 Ekim 2007
  15. yxixldxixz_

yxixldxixz_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun inş rabbim o mükemmel atalarımızın yüzü hürmetine milletimizin elinden tutsun gözyaşlarımı tutamadım bizler içincanını feda şehitlerimiz öyle çokki bazen acaba o canlara layıkmıyız die düşünüyorum

16. 17 Ekim 2007
  17. gurbaa prenses

gurbaa prenses KK'nın Haylaz Kızı Pro Üye

Beğenildi:
    190
    Ödül Puanları:
    213
    onlar kanlı tarihlerini maskeleyerek insanlara kahraman göstermeye çalışıyor iken atalatını, biz tertemiz geçmişimize çamur atmaya çalışanlara karşı bile sus pus olmuşuz...
    ne tarihimizden haberimiz var ne bu vatan için toprağa düşmüş yiğitlerin hangi şartlarda vatanı müdafa ettiğinden...
    hepiniz olmasa da bir çoğunuz annesiniz.
    lütfen çocuklarınızı tarih bilinci olmadan batı özentisi olarak yetiştirmeyin
    unutmayalım ki Ulu Önder bu vatanı genç nesillere emanet etti
    sahip çıkalım arkadaşlar :1hug:

18. 17 Ekim 2007
  19. aktinya

aktinya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende bunu ilk defa burda okudum ve kanım dondu.hepinize katılıyorum,ne diyelim bizi bu hallere koyanlar utansın.Allah yavrularımızın geleceğini hayır etsin.