bu yanlızlıkdan nasıl sıyrılırım :(((

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve maskelileydi tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

4 Eylül 2009
    Konu Sahibi : maskelileydi
  1. maskelileydi

maskelileydi yalnızlığım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yanlız olanlar hiç arkadaşı dostu olmayanlar yanlızlığının kabuklarından nasıl sıyrılıp çıktılar bilmek öğrenmek hayatıma uygulamak istiyorum

ne vakit arkadaş edinmeye birilerine kendime dost bilsem mutlaka bi kazık yada eşdeğerinde bi davranış gördüm

uzun zamanlardan beri insanlara güvenimi yitirdim ve yanlızlığa sığındım.

ama artık yanlızlıkdan kurtulmak istiyorum

benim yaşadıklarımı veya benzerini yaşamış olanlardan neler yaptılar nasıl ne yaptılar paylaşamalarını rica ediyorum

herkese teşekkürler şimdiden

2. 5 Eylül 2009
  3. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    yalnızlık Allaha mahsus,elbette arkadaş-dost edinmeliyiz ama bunun için kendinizi şartlandırmayın bence ve unutmayınki hiçkimse bir değildir yani yaşadığınız talihsiz arkadaş seçimleri yeni arkadaşlar edinmek,insanlara güvenmek konusunda korkutmasın sizi. çünkü,nezaman birine güvenseniz bir darbe yediğinizi söylemişsiniz,bu iyi niyetinizden kaynaklanıyor olabilir ve tabi arkadaş özelliklede dost seçmek hiç kolay birşey değil.buyüzden daha seçici ve özenli olunmalı.bu zamanda hiçkimse kimseye güvenemiyor ve çoğu insan yalnızlığından şikayet ediyor zaten. bu konuda tek değilsiniz. sosyal çevrenizi değiştirebilirsiniz ayrıca buradanda kafa yapınıza uygun güzel arkadaşlıklar kuracağınıza inanıyorum. kadınlar kulübü hoş paylaşımlarda bulunmanızı,güzel vakit geçirmenizi sağlayacak yalnızlığınıza bir nebzede olsa derman olacaktır.burası insanda alışkanlık yapıyor yerimseniben

4. 5 Eylül 2009
  5. boreas

boreas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    86
    bu site bana o kadar iyi geldi ki gerçi burdada hiç arkadaşım yok ama yazılanlara elimden geldiğince cevap verip bir şeyler yapmak istiyorum. arkadaşlardan kazık yemek tek sana özel bir şey değil inan bana ben hasını yedim şöyle selvi ağacından imal edilmiş bir kazık. :)

sadece kendin gibi ol fırsatın varsa ortamlara girmeye çalış kafana göre olsun ama. bir şekilde zamanla oluşacaktır. hem kazık yemeden büyüyemiyoruz ne yazık ki. hem bazen kazıklarda iyi oluyo gerçek arkadaşlığı öğrenmemizde acı ama güzel deneyimler sağlıyorlar bize a.s.

6. 5 Eylül 2009
  7. EU2

EU2 Guest

aman canım be boş ver aynı şeyi bende yaşıyorum herkezi bir bir sildim gitti zerre içim acımadı onlarda beni silsin cokta tın aslında ...

hiç bi zaman iyi niyetli olmamayı ogretti bu tipler bana ...

şimdi kimse ile yakınlaşmıyorum hep mesafeliyim biriyle en fazla 3-5 muabbetim olur sonra cekerim kendimi ...
    arasalarda gorusmem cok fazla ...

boş ver sen takıl burda kk hatunları yetiyo vala bir ordu kadr arkadasım var burda buda yetiyo bana :KK70:

eger real olsaydı bu kadar kişi yedigin kazıkların hesabını tutamazdın boyle uzaktan uzaga mucuk mucuk en iyisi ...

opuyorumnanaktan

8. 5 Eylül 2009
  9. EU3

EU3 Guest

ağzına sağlık wala çok güzel yazmışın arkadaşımmkaydirigubbakcemile5

cnm bende zamanında senin gibi çok kazık yedim ama karamsar olmadım hiçbizaman.. şuan biçok yakın arkadaşım war sık görüştüğüm ama bitane dostum war,kim biliyormusun : annem
    hiç kazık atmıo, eleştirio ama arkamdan konuşmuo, kızıo ama sırt çewirmio, yanlış yönlendirmio we beni koşulsuz sewio..

işte buyüzden sakın üzülme, kimse yoksa annen war, annen yoksa ablan abin baban.. onlar yoksada kendin warsın, bi insanın en çok ihtiyaç duyduğu şey kendi dostluğudur bazen kimse yokken etrafında kendinle başbaşasındır çünkü ..

haa bidee biz warız kkyerimseniben

a.s.

10. 5 Eylül 2009
  11. hipatia

hipatia YİNE YENİ YENİDEN .... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    aslında yalnzılık kötü bişey diil .. Sadece yalnızlığı bunalım karamsarlık olarak gören ve kabullenen bizleriz.. Çoğu zaman biz kendimizi yokuşa sürüyoruz.. Hayata üşengeçlik ve korkuyla yaklaştığımız için genelde yeniliyorz.. Aslında yenildiğimiz hayat değil kendimiz.....

12. 5 Eylül 2009
  13. hanne

hanne Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sadece kabullendim,ve huzura kavuştum,bazen içim acımıyo değil ama ne yapıyım,ne insanları değiştirebiliyorum ne kendi yazgımı..

14. 5 Eylül 2009
  15. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    yalnizlik kotu bisey mi ki...
    en son dostluga bir sans daha verdigimde bunun buyuk bi hata oldugnu cok iyi gordum.
    bundan sonra asla dedim.
    mesafeli ama guzel arkadasliklarim var.
    istedigim zaman gorustugum istedigim zamanda kendi basima kaldigim.
    ve fazlasinda artik gozum yok bundan sonra..
    cogu zaman da yalniz takiliyorum.
    canim skldi mi buraya damliyorum.
    insanlarin dertlerini okurken kendiminkileri unutup gidiyorum..
    guzel bisi bu..

16. 5 Eylül 2009
  17. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    ınsanları tartarak dostluklar kurmak lazım.Ama bu tartma üç beş güne sığacak şey değil.Demek ki yanlış yerde yanlış insanlara rastgelmişsin.Bu senin suçun değil.
    Umarım bir gün doğru yerde doğru insanlara rastlarsın.Ben buna kader diyorum...

18. 5 Eylül 2009
  19. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    yalnızlığımı kk daki arkadaşlarım sayesinde yok saydımm

sende böyle dene istersen.