Bu yöntem 4 günde sigarayı bıraktırıyor

Konusu 'Zararlı Alışkanlıklar: Bağımlılık, Tiryakilik' forumundadır ve suri tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

  7 Aralık 2009
  Konu Sahibi : suri
 1. suri

  suri peri Üye

  Katılım:
  23 Aralık 2007
  Mesajlar:
  397
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  106
  [​IMG]
  Bu yöntem 4 günde sigarayı bıraktırıyor

  Sigarayı bırakmak için bazı hastanelerde bulunan ışın cihazı sayesinde, 4 gün 25'er dakikalık seanslara girenler, endorfin (mutluluk hormonu) salgıları yeniden başlatılarak sigara bağımlılığından kurtuluyor.
  Kapalı mekanlara sigara içilmesinin tümüyle yasaklanması, son olarak da sigara paketlerinin üzerine, sigaranın yol açtığı zararları gösteren fotoğrafların konulması, sigarayı bırakmak isteyen kişilerin sayısını artırdı.

  Yapılan araştırmaya göre de sigara içenlerin büyük bölümü, akciğer kanserinin en büyük nedeni olan sigaradan, öksürme, gıdaların gerçek lezzetini almama, diş sararması gibi şikayetler nedeniyle kurtulmak istiyor, ancak bağımlılık yapan nikotin nedeniyle sigaranın profesyonel yardım alınmadan bırakılması kişiyi oldukça zorluyor.

  Uzmanlar, sigarayı bırakmanın tek başına ve klinik destek almadan gerçekleştirilmesinin son derece zor olduğunu, sigaradan tümüyle kurtulma konusunda kesin kararını vermiş kişilerin resmi ve özel hastanelerdeki sigarayı bıraktırma merkezlerine gitmelerini istiyor.

  HİÇBİR ŞEKİLDE AĞRI VE SANCI YOK

  Bazı hastanelerde bulunan ışın cihazı sayesinde, 4 gün 15'er dakikalık seanslara girenler, endorfin salgıları yeniden başlatılarak sigara bağımlılığından kurtuluyor. Bu işlem sırasında, kişi hiçbir şekilde ağrı ya da sızı hissetmiyor.

  Konya Özel Nakipoğlu Hastanesi Başhekimi Dr. Kutsi Öncü, “Sigarayı bu yöntemle bırakmak çok kolay, ancak pek çok kişi bunu bilmiyor. Oysa 4 günde, 25 dakikalık seanslarımıza giren sigarayı yüzde 90 bırakıyor” dedi.

  İKİNCİ SEANSTAN SONRA TİRYAKİYE SİGARA CAZİP GELMİYOR

  Bu işlem için, sigaraya bir ayda ödenen kadar, yani çok cüzi bir ücret aldıklarını anlatan Dr. Öncü, şunları kaydetti:

  “Pek çok kişi bu sigarayı bıraktırma yöntemini, bu yöntemle sigarayı bırakmış bir tanıdığından öğreniyor, bize öyle geliyor. Bu teknikle enfraruj ışınları vücudun akupunktura duyarlı 35 noktasına birden uyguluyoruz. Bu noktalardan ışınsal uyarıyla ara mesajcılar harekete geçerek, beyine, endorfin salgılaması talimatını veriyor. Böylece, tiryakinin aldığı nikotin nedeniyle artık vücuduna salgılanmayan endorfin hormonu, yeniden yoğun şekilde harekete geçiyor. Artık kişi, nikotinle değil vücudunun doğal olarak salgıladığı endorfin hormonuyla mutlu olmaya başlıyor. İşin güzel tarafı şu, nikotin ve endorfin birbirine adeta düşman. Vücut bu tedavinin 2. seansından itibaren mutluluk hormonu salgılamaya başladığı için, kişi sigaradan zevk almadığı gibi sigara artık bu kişiye cazip bir madde olarak gelmiyor.”

  Bu yöntemin özellikle büyük şehirlerde bazı hastanelerde bulunduğuna işaret eden Dr. Öncü, sigarayı bırakmaya azmetmiş herkesin bu yöntemle hiç zorlanmadan nikotin bağımlılığından kurtulabileceğini, hem kendisi hem de ailesi için sağlıklı bir yaşama başlayacağını vurguladı.

  Dr. Öncü, bu tedavinin tek şartının uygulamaya başlamadan önce kişinin 24 saat hiç sigara içmemiş olması gerektiğini, tedavi süresince ve sonrasındaki bir haftalık dönemde, vücuttaki sigara zehirinin hızla atılabilmesi için bol su içilmesi ve günde 3 kez 250 gram yoğurt tüketilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

  e-kolay netten alıntı

  [​IMG]
   
 2. 7 Aralık 2009
  Konu Sahibi : suri
 3. EbRuLi

  EbRuLi Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  16 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  1.423
  Beğenildi:
  21
  Ödül Puanları:
  148
  Suri,

  Paylasımın için çok teşekkürler ancak bilmenizi istediğim bir kaç husus var. Bu tarz ilaç, araç, makine, ışın vs. yöntemlerinin yan etkileri bilinemez. Her vucudun tepkileri farklıdır. diğer kimyasallarda olduğu gibi genelleme yapamayız çünkü nikotin bağımlılık yapar.

  2. ınsanların hala içme isteği kesilmez ise istenildiği kadar ışın vs. olsun etki etmez.
  3 Sigara bağımlığının %5 i nikotin kalan %95 i ise psikolojik bağımlılktır.
  4. Sigarayı içenlere bağımlığın zararlarını anlatmak bırakmalarını sağlamaz. (öyle olsa idi doktorlar hiç içmezsdi.) Kişiler streslerine iyi geldiklerini düşündüklerinden, keyif verdiğinden, konsantrasyonu arttırdığından vs. gibi inançlar nedeniyle içerler. Bunları kesmek gerekiyor.  Not: Eski bir sigara içicisiyim. Övünerek söylemiyorum bunu ancak her sigara içicisinin psikolojisini biliyorum.

  Profesyonel olarak bu işi yaptğımdan sorunuz varsa elbette yanıtlarım.


  Sevgilerimle,