Bu yumurtalar kaç mm de toplanıyo bilgisi olan

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve pera80 tarafından 26 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : pera80
  1. pera80

pera80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    Arkadaşlar bu yumurtaların kaç mm de toplandığı daha doğrusu kaç mm de çatlatma iğnesi vurulduğu hakkında bilgisi olanlar varsa ne olur yardım etsinler bir de kaç yumurta iyidir onu da bilen varsa

2. 26 Ağustos 2010
  3. elifnaz33

elifnaz33 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ona dr karar veriyor ama genelde 19 mm 18 mm olduğu zaman çatlatma iğnesi vuruluyor.36 saat sonra yumurtalar toplanıyor önmeli olan çok yumurta elde etmek değil kaliteli olması daha önemli

4. 26 Ağustos 2010
  5. baharnaz

baharnaz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10.839
    Ödül Puanları:
    238
    benim en büyüğü en son muayenede 19.5 tan başlamıştı 18 17 diye aşağı doğru gidiyordu fakat çatlatma iğnemden sonra vaktinden önce yumurtalarımın yarısı çatlamış ve dr onları toplayamayacağım yerdeler onları alamadım dedi. 5 tane toplanabilmişti.

6. 26 Ağustos 2010
  7. pera80

pera80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    hadi ya demek ki öyle bir risk te var yumurtaların vaktinden erken de çatlayabiliyo
    her gün yeni bir şey öğreniyorum tüp bebekle ilgili

8. 26 Ağustos 2010
  9. eylul08

eylul08 Allahım bizi koru Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    genelde yumurtalar 18-22mm arasında olunca toplanıyor tabi bazen daha küçük veya büyük olma ihtimalide oluyor çok yumurta toplanmasından ziyade kaliteli olmaları önemli benim dr um 8-12 arası yumurta en iyisi demişti ama az olupda çoğu kaliteli olup döllenenlerde oluyor çok yumurta olunca ohhs sendromu olabiliyormuş o zamanda tedavi sonraya erteeniyor genelde inşallah seninkiler hep iyidirler ve sana sağlıklı bebek olarak geri dönerler

10. 26 Ağustos 2010
  11. pera80

pera80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar bugün doktorum 10 un üstünde yumurta adetin dedi 12 mm delermiş , dün 10 mm delerdi 1 günde 2 mm büyümüşler
    300 lük merional kullanıyorum yani dozum yüksek
    ne zaman toplanıcaklar çok merak ediyorum herhalde hafta başına toplanır gibi geliyo belki hafta sonu iğne yaptırır yarın 6. iğnemi olucam allah kısmet ederse
    ŞUNU ÇOK SAMİMİ OLARAK SÖYLÜYORUM Kİ İLK DENEMEM AMA ALLAH HEPİMİZE SABIR VERSİN GERÇEKTEN ÇOK ZOR BİR İŞMİŞ HELE Kİ BUNU KAÇ DENEME YAPACAĞIN BELLİ OLMADAN YAPMAK DAHA DA ZOR
    HEPİMİZE TEZ VAKİTTE SAĞLIKLI EVLATLAR VERSİN ALLAH

12. 27 Ağustos 2010
  13. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar arkadaşlar ben de bekleme sürecindeyim bugün dra gittim ve yumurtlalar hemn hemen olmuş dedi 1 yada 2 gün var dedi yarın tekrar gidicem ama ne zaman olcak bu çatlatma iğnesi.bir de vaktinden önce çatlarlarsa diye çok korkuyorum kasıklarımda ağrı ve akıntım çok çünkü,gerçekten çok zor bir süreç ALLAH sabır ve kolylık versin hepimize

14. 27 Ağustos 2010
  15. yesimpatdursun

yesimpatdursun herşeye rağmen Sahte Profil ÜZGÜN

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Yumurtalardan en az 3 tanesinin 18 mm olması çatlatma iğnesinin vurulması için doğru zaman demek ama bunun kararı artık deneyimli hekimlerde.Yani arkandan gelen 5 tane güzel varsa önden giden 3 tane 18 mm heba edilebilir.
    Yumurtaların erken çatlamsı ise tamamen ekip ile ilgili bir durum eğer ekip hastanın çatlatma iğnesinin saatini iyi ayarlayıp toplama saatini ona göre ayarlarsa erken çatlama filan gözlenmez korkmayın.Bu başımıza çok az gelen birşey
    OHSS ise çok fazla sayıda yumurta geliştirilmesi demek eğer hastanın yaşamını tehlikeye sokacak boyutta olursa transfer işlemi iptal edilir ama toplanan yumurtalar döllenir ve dondurulup transfer işlemi hastanın durumu düzelince yapılır.

16. 28 Ağustos 2010
  17. vertigo

vertigo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar tkrar merhaba bu sabah yne dra gittim ve bana bir günüm daha olduğunu söylediler.öğleden sonra da arayıp pazar günü akşam 20.00 de çatlatma iğnenizi göbekten vururn dediler siz de kendiniz mi vurmuştunuz iğneyi bir de araya iki gün giriyor yumurtaların son halini görmeden nasıl vurdurtuyorlar bu iğneyi anlamadım kafam karıştı gittiğim merkez çok kalabalık ve adam gibi cevap da vermiyorlar acil yardımmmmmm

18. 28 Ağustos 2010
  19. pera80

pera80 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    88
    Vertigo beni yine bugün doktor çağırdı 14/15 mm arasında degisiyodu yumurtaların boyutu dedi ki Pazartesi sabahı tekrar çağırdı görmeden yumurtaları çatlatmaya iğnesi olmaz dedi muhtemelen Pazartesi olucam ben iğneyi aynı zamanda gidiyo tedavilerimiz iyi haberler alaliminsallah