Buda benim diyetisyenimden sağlıklı zayıflıyoruz...

Konusu 'Diyet Listeleri' forumundadır ve seylagazi tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : seylagazi
  1. seylagazi

seylagazi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108

1600 KALORİLİK ZAYIFLAMA DİYETİ
    selam kızlar bende sizinle diyetisyenimden aldığım listeyi paylaşmak istiyorum.Öncelikle şunu bilmenizi istiyorum önemli olan kan ve vitamin değerlerinizi özellikle hormon kontrollerinizi yaptırmış olmanız.Sağlık ocakları bunu yapıyor eğer değerleriniz normalse fakat birazz fazlanız varsa ve ayda 4/5 kilo sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız buyrun size diyetim...
    opuyorumnanaktan
    SABAH:-Bitki çayı
    -2 ince dilim ekmek
    -peynir (klasik kibrit kutusu)
    - 5 adet zeytin
    Bol söğüş salata
    4 adet kuru kayısı yada bir avuç kuru üzüm
    1.ara (10:30-11:00 arası uygun olur) 1 su bardağı ayran yada bir porsiyon meyve
    ÖĞLE: 1 kase çorba
    4 yemek kaşığı sebze yemeği
    1 kase yoğurt
    2 ince dilim ekmek
    bir porsiyon meyve
    2.ARA (15:00-15:30) Bir porsiyon meyve
    3.ARA:(16:00-16:30) - Bir ince dilim ekmek ve bir kibrit kutusu peynir
    AKŞAM:KK43:17:30-18:00) 4 yemek kaşığı sebze yemeği
    2 köfte kadar et EĞER ET YADA BEYAZ ET YOKSA 2 KİBRİT KUTUSU PEYNİR YADA BİR KASE YOĞURT
    2 İNCE DİLİM EKMEK
    BOL SALATA
    4.ARA: 2 PORSİYON MEYVE YADA
    YARIM SU BARDAĞI İÇEBİLİYOSANIZ SÜT

1PORSİYON MEYVE ŞU ŞEKİLDE KIZLAR::kahve:
    1 KÜÇÜK BOY ELMA
    1 ORTA BOY PORTAKAL
    1 ORTA BOY ARMUT
    1 ADET KİVİ
    1/2 BÜYÜK BOY MUZ ŞEKİLNDE BUNU KENDİMİZE GÖRE DEĞİŞTİREBİLİRİZ ÇİLEK KARPUZ GİBİ YAZ MEYVELERİNEDE DÖNÜŞTÜREBİLİZ..
    AYRICA PEYNİR YERİNE YUMURTA ET YERİNE PEYNİR YİYEBİLİYOSUNUZ BANA YUMURTA DOKUNDUĞU İÇİN LİSTEYE YER VERMEDİ ETİ İSTEDİĞİNİZ GİBİ YİYEBİLİRSİNİZ İSTER IZGARA İSTER DİĞER TÜRLÜ İSTER BALIK İSTER TAVUK İSTER KÖFTE...cokacimcoook
    HAYDİ KIZLAR BENDE CUMA GÜNÜ ALDIM YARIN BAŞLIYORUM HEP BİRLİKTE GÖRELİM SONUÇLARINI VAR MISINIZ BERABER YAPALIM?? ŞUNU SÖYLEMEDEN GEÇEMİCEM BİR ARKADAŞIMIN ÇOK İYİ ZAYIFLADIĞINI GÖRÜNCE BU DİYETİSYENE GİTTİM SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM ÇÜNKÜ DİYETİSYENE GİDEMEYEN ARKADAŞLARIMIZA BİRAZ OLSUN FAYDALI OLABİLMEK İSTEDİM sositosositoolumunekankayizsmile

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.