buda benim doğum hikayem (canımın canı)

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve sev_al tarafından 2 Şubat 2008 başlatılmıştır.

2 Şubat 2008
    Konu Sahibi : sev_al
  1. sev_al

sev_al Guest

selam kızlar. öncelikle anne olmanın ne kadar güzel bir duygu olduğunu yaşayanlara anlatmama ( daha yeni doğum yapmış bir anne olarak) gerek bile yok ama anne olmak isteyenler bir an evvel bu duguyu tasınlar isterim.
    rahat bir hamilelik geçirdim 35. haftanın sonunda nişan geldi ve elim ayağıma dolandı.ne yapacağımı şaşırdım ve korktum. hemen doktoruma gittim ve yalancı doğum sancısı olabileceğini söyledi aynı zamanda sancılarda vardı ama daha erken diyordum. eve geldim beklemeye başladım kanamam aralıklarla geliyor ve sancım artıyordu ertesi gün tekrar dr aradım ve beklemeden doğum yapacağım yere gitmem gerektiğini söyledi. eşimle birlikte hastaneye gittik ne olur ne olmaz diye doğum çantamıda yanımıza almıştık. evden hastaneye gitmek bir saatimizi aldı sancılar sıklaştı. bu arada normal doğum yapmayı düşünüyordum dr kemik yapımın çok dar olduğunu ve normal doğumu yapamıyacağımı söyledi. buda beni endişelendirmişti.hastanenin acil bölümüne gittik ordan kadın doğuma. beni yatırdılar yaklaşık 6 saat kadar sancı çektim. dr sezeryana alacaklarını ancak daha acil bir hasta geldiği için beklettiklerini söylediler eşim ve akrabalarımda benden haber bekliyor akşam beşbuçuk altıdan sonra göremedim hiçbirini. bir yandan endişe bir yandan heyecan ve korku bütün duygular karmakarışık. beşbuçuk altı gibi yattığım yerden gece 00.30 da gelip ameliyathaneye götürdüler. dediğim gibi o saate kadar sancı çektim ve en azından eşimi görmek isterdim. haber verin dedim. neticede sezeryanda bir ameliyat. hiç korkmadım ağrılardan biran evvel kurtulup oğluşumu kucaklamak istedim. dr epidural sezeryan yapacağız dedi. hemde bebeğini ilk sen görmüş olacaksın dedi bende bir sakıncası varmı dedim yok dediler ve kabul ettim bebeğimi yarım saat sonra çıkardılar. bebeğim çıktığında ilk sorum saat kaçtı :) onu görmek çok güzel bir duyguydu bebişimi alıp hemen götürdüler bir saat sonrada ben çıktım. bir kaçgün ağrılarım devam etti ama kızlar hiç yatmadım. şimdi bebişim iki aylık olmak üzere. gaz sansısı çok fazla beni doğru düzgün hiç uyutmuyor ama hepsi fız gelir. çok güze bir duygu bu duygunun ve sevginin üzerine sevgi tanımıyorum. allah isteyen her kuluna nasip etsinnnnn

jelibon25 bunu beğendi.
  2. 2 Şubat 2008
  3. vuslat06

vuslat06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım beğiniz hayırlı olsun ALLAH analı babalı büyütsün
    burcu ne oğlunuzun?

4. 2 Şubat 2008
  5. sevgiyle

sevgiyle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    gözün aydın olsun canım allah sağlıkla sıhhatle analı babalı büyütmenizi nasip etsin inşallah ailesine ve vatanına hayırlı bir evlat olsun

6. 2 Şubat 2008
  7. EU1

EU1 Guest

canım Allah bebeğinle beraber sağlıklı hayırlı uzun bir ömür geçirmeyi nasip etsin
    tebrik ederim ..

8. 2 Şubat 2008
  9. sev_al

sev_al Guest

teşekkür ederim. oğluşum bir ay erken geldi zamanında doğsaydı annesiyle aynı burçtan olacaktı. şimdi yay burcu.

10. 4 Şubat 2008
  11. kxuxçxuxk balxixk

kxuxçxuxk balxixk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım Allah Oğluşuna uzun ömürler ve sağlık versin inşallah hayatı boyunca mutluluk ve huzurla dolu olsun ...Sanada çok teşekkürler doğum hikayeni paylaştığın için biz daha yeni anne adayları için çok önemli bu hikayeler çok saol tekrar tebrikler

12. 4 Şubat 2008
  13. nehir esengxuxl

nehir esengxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende sezaryanla doğum yaptım ama herhalde ben senden daha şanslıyım benimde bir gece öncesi sancım oldu sabaha kadar uyumadım aslında cum agünü olacaktı benim doğumum sancı geldiği için bkleyemedim ve salı günü aldılar ama benim sancım öyle çok fazla değildi çok canım yanmadı ve hast fazla bekletmediler 1 saat bekledim ve ameliyat girdim bende doğumda epidural anestezi istemiştim eşimide doğuma lıcaktım yanımda olamsını istemiştim ama doktorum tavsiye etmiyorum çünkü güzel bişey değil yan etkileri çok fazla dedi doğumdan sonra başağrısı çok olur vs falan işte bende korktum tabi kabuletmedim ama böylesi dah iyioldu uyandım bebek yanımda diğer türlü olsaydı çok ürpericek ve daha fazla korkucaktım çünkü kesilen yerde dokunuşları bile jissetmek beni ürpertirdi

14. 5 Şubat 2008
  15. sev_al

sev_al Guest

küçük balık sanada teşekkürler yorum yaptığın için. ve çok güzel bir isim seçmişssin kendine. çünkü bende oğluşumu balıkım diye severim

16. 5 Şubat 2008
  17. sev_al

sev_al Guest

nehircim allah analı babalı büyütsün inan kendimi hiç şanssız hissetmedim. allahım bu güzel mucizeyi bana göndrdiği için hep şükrettim. ne güzel bir duyguki gecenin bir yarısı uykunun en güzel yerinde kalkıp onu emzirirken uykusunu almış olup cin gibi bakması bu anı hiç bişeye değişmem. eminim sen ve diğer annelerde öyledir tekrar tebrikler.

18. 11 Şubat 2008
  19. xoxzgxux

xoxzgxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ALLAH analı babalı büyütsün canım güzel anne aramıza hoş geldin sakınsogukbirşeyler yeme emi bebeğini emdiriyorsan karnı agrır tekrar tebrikler