Bugn Babam ve Amcam birbirine girecek (Korkuyorum) :(((

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve PastelBoya tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

28 Kasım 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Konu uzun kısaca özetlemeye çalışacağım..Babaannem benim 16 senedir felçli ve daha çok annemle babam ilgilendi ama halamlara yetmedi..babamlar 6 kardeş 2 kız diğerleri erkek..

Küçük halamın kayınpederinin gözleri kör oldu bakmamak için babaannemin yanına taşındı ama bu seferde babaannem felç oldu kaçamadı tabi..
    Babam doktorlara taşıyor evleri çok sapa bi yerde araba inmiyo babam babannemi sırtına alıp taşıyor.babamda 55 yaşında artık..Kısacası görevi neyse yapıyor..

Annem hastanelere gidiyor, evde yemek yapıyo,altını alıyor ama yaranamıyor çünkü bunlar gelinin görevi o zaman sen neden bakmadın kayınpederine sen gelin olmadın mı? Hadi tekirdağdaki yengem ha deyince gelemez ama bi yengem daha var oda hiç gelmiyo onlara telefon açıp çağıramıyorlar..

Ama o cadı halamlar dedemin başının etini yeyip arefeden bi gün önce dedemi aratıp annemi temizliğe çağırıyolar bir bayramda annemsiz yapsınlar annem tek gelin mi?Kafalarını bozmuşlar annemle..

Amcamın yarın geleceğini babam öğrenince olan oldu tabii gelmesin ne işi var ben baktım annemii aklı nerdeydii geçen bayramda gelmemişti zaten neyse saydırdı halama..Bu arada babanneme 2 felç gelmiş kolu hiç tutmuyor ve artık konuşamıyor :sinifsinif: ama nasıl bağrıyor sus diyorum sen kimsin glmiycek falan halamda gelsin diyor çünkü sanıyor ki amcam yengemi 15-20 gün orda bırakıcak babaanneme bakıcak..Halam da rahat edicek..

Ben yarın kötü birşey olmasından korkuyorum babam şeker hastası zaten olur olmaz şeylere köpürüyo gelsin bak ne oluyo dedi..akannehir:bbo:

2. 28 Kasım 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Korkma canim....bence birsey olmaz...bakma baban simdi sinirinden öyle konusuyor, kardesini gördügü vakit siniri yatisir, bayram günü kanli bicakli olacak degiller ya...Allah korusun....:1hug:

Ha ama olurya hersey insanlarin icin, baktin gördün baban yatismiyor cok agresif falan, hicte amcanla yüz yüze getirmeyin, onlar gelip gidene kadar alin babanizi baska yere götürün....Beladan kacmak varken yüz yüze gelmeye gerek yok.

4. 28 Kasım 2009
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Biz gittiğimiz vakit orda olurlar mı? Hiç bilmiyorum ondan kötüsü onu görmesse halamı görecek çok dik başlı halam var babamın neler saydığını söyledim yarında aynen böyle konuşursa babam cinnet geçirir telefonda delirdi resmen yüzyüzegelince ne yapıcak bilmem..

Yorumunuz için teşekkür ederima.s.

6. 28 Kasım 2009
  7. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    Korma canım.annen ve baban cennetlık ınsanlar.ellerınden Öpuyorum onları

8. 28 Kasım 2009
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Bababannemi gördüm öyle üzüldüm kii kızları ölsün diye bekliyor resmen..Annesine bakmamak için birbirleriyle kavga ediyorlar..Diğer gelin hanımı çağırsalar bile gelmiyor ve bu yüzden çağıramıyorlar ama anneme güçleri yetiyo çok taviz vermiş sağolsun annem..Babaannem hep ağlıyor hiç gelmeyen oğlunamı yansın yoksa kızlarının laflarınamı dayansın...

Nasıl evlat bunlar bilmiyorum kendileri kayınpederlerine bakmıyor ama annem annelerine bakmaya mecbur..Ona kim bakıcak 3 tane erkek evladı var. Ama miras paylaşılsın koşacak hepsii evladıyım bende pay alıcam diye..

10. 28 Kasım 2009
  11. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.107
    Ödül Puanları:
    488

allah sizlere ve dedenle babannene sabır versin.
    kolay bi durum degil. hastaya tek kişini bakması yada baktırmaya calışması.
    9 ay karnında boşa taşımış herhalde o kızları:mymeka:
    Allah ıslah etsin...

12. 29 Kasım 2009
  13. kirmizigulum001

kirmizigulum001 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canim benim, yazdiklarini simdi okudum, merak ettim geldi mi amcan? Nasil durumlar en kisa zamanda buraya yazarsin neler oldugunu umarim.
    Tatlim annende babanda cok hayirli evlatlarmis, Allah'im bu dunyada da obur dunyada da yuzlerini guldursun insallah.
    Babaannene Allah sifa versin, ne aci ki bir
    Anne olarak evlatlarinin boyle yapmasi. Ama elbet onlarda yaslanacaklar, 1 saniye sonra ne olacagimiz belli mi?
    Sen Allah'a bol bol dua et, ne mutlu boyle hayirli bir anne ve babanin evladisin ! Annenin ve babanin ellerinden operim, vallaha tuylerim diken diken oldu bu yaslarinda bile pesetmeden, sikayet etmeden, Annelerini el ustunde tutmaya calistiklari icin, cok vicdanli, hayirli kisilermis, tekrar diyorum Yarabbim bu dunyada da diger dunyada da yuzlerini guldursun insallah !!!

14. 29 Kasım 2009
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0

İyi dileklerin ve duaların için telekkür ederim..
    Yok canım bugün geliceklermiş bugünde biz babaanneme gitmedik.Halam da korkudan gelmedi zaten.Büyük halam ordaydı onun annemle arası gene biraz iyi ama küçük halam gibi bir insan görmedim ben hayatımda..

Onunda tek patavatsızlığına sinir oluyorum babaannemin yanında oturuyor dedem evine kiracı alacakmış yaşlı bi bekar amca varmış halam alma diyo annem ölsün ikinizde bekar alırsın o zaman diyo canı sıkılır muhabbet edersiniz diyo..

Çok yazıkkk bir insan annesinin ölümünden bu kadar rahat bahsetmemeli :çok üzgünüm:

16. 29 Kasım 2009
  17. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    ayyy su cumle benı cok sarstı.annem ölsün...
    allah onu bıldıgı gıbı yapsın...

18. 30 Kasım 2009
  19. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    böyle durumlara malesef ki çok sık rastlanıyor artık ...Allah hayırlı evlatlar versin.
    bir anne kaç tane evladına birden bakabiliyor ama o kaç tane evlat bir anneye bakamıyorlar :KK43: