bugün Acil' e gittim normal doğuma olan konsantremi Yitirdim , ne yapıcam ?

Konusu 'Mart Anneleri' forumundadır ve KuzuYasin tarafından 8 Mart 2008 başlatılmıştır.

8 Mart 2008
    Konu Sahibi : KuzuYasin
  1. KuzuYasin

KuzuYasin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    Arkadaşlar bugün bel ağrım yüzünden acil olarak hastaneye gittim . nst ye bağladılar hiç sancım yok bebeğimin kalp atışları güzel , ultrasonda da herşey normal gözüktü . yanlız doktorum en son alttan muayene etmek istedi üzerine prezervatif takılan aletle .. ilk önce o masaya çıktım sonra birden heyecanlandım izin vermedim , doktoruma da kusura bakmayın deyip indim masadan . Acıyacak diye korktuğum için muayeneden kaçmadım ; baktım sancım yok , nst - ultrason normal ... belki de o aleti içime soktuğunda herşey normalken suyum patlayacak durduk yerde kanamam başlayacak !!! bir an bunu düşündüm ve kaçar gibi evime geldim .. üstelik müşade odasında beni bu gece yatırmak da istediler reddettim ... bi de doktorum bu hareketime karşılık bana afra tafra yaptı , sinirim bozuldu . şimdi ne yapcam ben .. bir anda çok korktum normal doğumdan .. strese girdim . vegittiğim hastane de yani Gata da sezeryan yapmıyorlar .. şu an için malesef özel hastaneye gidip sezeryan olacak durumum yok :KK43:((

2. 9 Mart 2008
  3. yaseminsen

yaseminsen rabbım sen evladımı koruu Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    ay cnm senın yasadıklarını bı nevı bende yasadım sancılarım geldı ve dogum haneye alındım acılmam yoktu etrafımdakı kadınlar bas bas bagırıyordu allahım benı kurtar dıye ve ertesı gune kadr beklıyelım acılmanı dedı butun gece kabus gıbı kadınlar geldı aklıma normal dogumdan vazgectım ve sezeryan oldum

4. 9 Mart 2008
  5. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    yani sizce de mantıksız değil mi yaptıkları .. madem sancım yok - herşey normal ve benim bebeğim 37 haftalık . belli ki zamanı var . niye beni evime göndermi yorsun ? neden alttan muayene etmek istiyorsun ? ben bir aksilik olsa zaten koşup gelirim . birçok kişiden gereksiz yere yapılan alttan muayene sonucu kanama başlamasını işittim ve orada onu akıl ettim . kendimi güzel motive etmiştim korkmuyordum normal doğumdan , şimdi sinirim bozuldu , vallahi gece uyumadım bişey de yemek gelmiyor içimden .şimdi ne olacağım ben :KK43:((

6. 9 Mart 2008
  7. gammzee

gammzee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım aynını bende yaşadım 36 haftalıkken kontrole gittim ultrasonda herşey normaldi nst dede sancı gözükmedi dr bide aşağıdan bakalım dedei ve muayene oldum dr da şok oldu tam 6.5 cm açılmam olmuş hemen doğumhaneye alındım suni sancı ve yarım saat içinde dpğum üstelik yanımda kimse yoktu ben normal kontrole gitmiştim hastane çıkışında bebişin eksiklerini yapalım beşik falan alırım diye düşünüyordum eşime haber verdim eşim işten gelene kadar ben doğum yaptım yani anlıcağın dr da bir bildiği vardır kendi başıma gelmese belki bende inanmazdım ama sancı yada başaka bir belirti vermeden açılma olabiliyor sakın korkma onlar dr bizim gibi binlerce kadını muayene ediyorlar sana vde bebeğine zarar verecek bişeyi asla yapmazlar doğumdanda korkma düşünmemeye çalış herşeyi oluruna bırak şimdiden allah kurtarsın..

8. 10 Mart 2008
  9. B&M

B&M FB & M & YE Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    sana veya bebeğine zarar vericek olsa dktrun muyene istemezdi canım korkma germe kendini benimde 38. haftada alttan baktı parmaklarıyla bu biraz canını acıtıyo ...ama o aleti hissetmiyosun bile kaygan oluyo benim düşük tehlikem vardı 3 ay hep alttan bakıldım o aletle bişi olsa bana olurdu risk vardı...buugünde alttan parmaklarıyla muayene etti 2 cm acılma var carsamba sabah ac karınla gel dedi

10. 10 Mart 2008
  11. MaVili_06

MaVili_06 ♥♥MERT♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tepit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Ne cesaret eve geldin anlayamıyorum.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

12. 10 Mart 2008
  13. MaVili_06

MaVili_06 ♥♥MERT♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tespit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Ne cesaret eve geldin anlayamıyorum.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

14. 10 Mart 2008
  15. MaVili_06

MaVili_06 ♥♥MERT♥♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktorlar sana ve bebeğine zarar verecek birşeyi yapmazlar.Beyinlerinin içi bilgi dolu ve bütün gün bu işle uğraşıyorlar.Alttan muayene edip ağrının neden kaynaklandığını bulmaya çalışacaktı yada emin olmak istediği birşey vardı belkide oda bilyor nstde felan herşeyın normal olduğunu.ama sen en kötüsünü yapmışsın ve o masadan kalkmışsın peki Allah korusun erken dönemde tespit edilebilecek birşey varsa ve sen bunu yaptırmadığın için birşey olursa ki,mutlaka alttan bakmak istediğine göre doktorun bildiği bişey vardır.o zaman üzülmeyecekmisin.Doktorlara emanet etmeliydin bence kendini ve bebeğini. çok yanlişyapmışsın eve geri dönmekle kafandaki sorularla boğuşur durursun şimdi:KK43:Onlardan daha iyi bilemessin.Cvbı burda değil hastanede aramalısın.Allah yardımcın olsun.

16. 10 Mart 2008
  17. KuzuYasin

Beğenildi:
    1.023
    Ödül Puanları:
    163
    selena06 hanım ben Allah ' a şükür cahil bir kadın değilim !!! doktorum rahimin uzunluğuna bakmak istediğini söyledi birden panikledim .. afedersiniz ben o masaya çıktığım zaman elim ayağım boşalıyor istem dışı kasılıyorum . bunu engelleyemiyorum.. sonra da anlattığım gibi gereksiz bir afra tafra yaptı , nette bazı sayfaları okudum bu muayenenin çok doğal ve 37. haftadan sonra yapılabileceğini okudum ... bana bunun zaten yapılacağını , korkmama gerek olmadığını söyleseydi dişimi sıkıp otururdum .. o da üzerine düşeni malesef bir doktor olarak yapamadı !!! inşallah anlatabilmişimdir. ..

18. 10 Mart 2008
  19. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    dr.unun da ters bir anına denk geldi heralde canım, bir dahaki sefere düzelir umarım aranız,bence hasta doktor arasındaki bağ-ilişki-güven çok önemli