Bugün çatı kontrolüm oldu

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve nurcaninal tarafından 22 Ekim 2010 başlatılmıştır.

22 Ekim 2010
    Konu Sahibi : nurcaninal
  1. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Eveeeeeet bayanlar... burdan bu çatı muayenesi hakkında çoook şey okudum ve tırstım daha doğrusu tırsmıştımeyvahedigeldismile,fakat bugün farklı sağlık sebeplerimden dolayı 36. haftamda doktor çatı muayenemi yaptı ve çatım hem normal doğuma müsait hemde rahat bi muayene oldu.:teytey:. arkadaşlar bu muayene kişiden kişiye değişmiyor ama kasıp kasmadığınıza göre değişir.. o yüzden derim ki bu muayeneden korkanlar veya çekinenler: gereksiz strese girmeyin milletide korkutmayın:eek:lmaz:

2. 22 Ekim 2010
  3. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben kendi adıma çok teşekkkür ediyorum bu paylaşım için. çünkü ben de haftaya gitcem açıkçası ben de tırsıyorum, ama kendimi kasmıcam inşallah. ben de normal doğumu çok istiyorum, oyüzden inşallah benimki de normal çıkar:Saruboceq:

4. 23 Ekim 2010
  5. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım bi nebzede olsa birilerini rahatlatabildiysem ne mutluzemuszemus... ama hiç korkulcak bişey değilmiş..

6. 23 Ekim 2010
  7. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    canım öncelikle tebrikler inşallah sağlıkla gelir bebişin....nasıl oluyor bu çatı muayenesi merak ettim?benim bi arkadaşım var 3,5 aylık hamile ona ebe bi kız leğen kemiklerine bakıp yapabilirsin demiş normal doğum...bana çok saçma gelmişti leğen kemiğiyle anlaşılırmı diye....

8. 23 Ekim 2010
  9. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım teşekkür ederim bu güzel dileğin için.. muayenem 2 şekilde oldu: ilkinde ben sırtüstü yatarken doktor sağ elinin baş parmağıyla orta parmağını göbeğimin altından pubik bölgesinin iki kenarındaki leğen kemiklerime hafif bastırdı be aradaki açıklığı ölçtü eliyle. ardından çatala geçtim ordada yine elinin işaret ve orta parmağını öncelikle diklemesine vajinaya sokarak ardından makas açar gibi aşağı yukarı açtı. hepsi bu kadar ve eminim ki kimse bu muayeneyi burda bu kadar ayrıntılı anlatmadı,anlatamadı. hala merak ettiğin bişey olursa yine cevaplarım canımyerimseniben

10. 23 Ekim 2010
  11. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    hımmm anladım canım teşekkür ederim....demek ki o ebe kızın dediğide doğru bir yöntemmiş,doktorda sana yapmış aynısını,leğen kemiklerine bakmak yani...diğerini bilmiyordum öğrenmiş oldum....

sağol canımyerimseniben

12. 23 Ekim 2010
  13. AdayAnneyim

AdayAnneyim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    63
    Bahsettiginiz $ekil $öyle bir$ey olmali:

14. 23 Ekim 2010
  15. nurcaninal

nurcaninal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aynen öyle canım..:KK3:

16. 23 Ekim 2010
  17. engelk82

engelk82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kaydirigubbakcemile5
    gerçekten de öyle ayrıntılı anlatmışsın ki artık herkeste durum nettir herhalde. anladığım kadarıyla korkulcak bişey yok. teşekkürler tekrar

18. 24 Ekim 2010
  19. kayradorugum

kayradorugum 23.12.2009/15:00 Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim drda bana çatı muayenesi yapmadı senin çatın normal doğuma müsait dedi benimde kalçam viraz geniş bu yüzden herhalde ve normal doğum yaptım kolay oldu yani..