Bugün karın gerdir yarın işine git

Konusu 'Vücut Estetiği' forumundadır ve SHADOWGIRL tarafından 7 Aralık 2007 başlatılmıştır.

  7 Aralık 2007
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 1. SHADOWGIRL

  SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

  Katılım:
  6 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  957
  Beğenildi:
  22
  Ödül Puanları:
  108
  Karın bölgelerindeki yağlardan şikayetçi olanlar artık sedasyonla yapılan karın germe işlemi sayesinde bu sorunlarından kurtuluyor. Bu işleme tabi tutulanlar, ameliyattan bir gün sonra ayağa kalkıp işlerine gidebiliyor..

  Estetik zamanla yarışıyor. Yıllardır sizi rahatsız eden karın yağlarından sedasyon yöntemiyle kurtulabilir, ertesi gün de düğüne ya da işe gidebilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Tuğrul Turan, kadınların ağrısız olduğu için büyük rağbet gösterdiği sedasyonla karın germe hakkındaki sorularımızı yanıtladı:

  * Sedasyonla karın germenin avantajları nelerdir?
  Sedasyon, tam bir anestezi uygulanmaksızın, hastanın işlem sırasında yarı uyur halde kalmasını sağlayan bir yöntemdir. Kişide bir uyku hali mevcuttur ve ağrı hissetmez. Sedasyonda bilinç tamamen kaybedilmez. Kişi soru sorulduğunda yanıt verebilmesine rağmen, sedasyonda olduğu dönemi hatırlayamaz. Başlıca avantajı, anestezi endişesi olan kişilerde de uygulanabilmesidir. Ameliyat sonrası dönemde daha hızlı bir uyanma sağlar, ameliyat sonrası hastanede kalınacak süreyi ve ayağa kalkmak için gereken süreyi azaltır. Uygun olgularda karın germeyi günübirlik cerrahi haline getirir.

  DERİ KATLARINI YOK EDER
  * Bu yöntemle karın germe işlemi nasıl yapılıyor?
  Karın germe işlemi, hamilelikler ya da uzun süren şişmanlık ve ciddi zayıflamalar sonrasında karında cilt fazlalığı ile deri katlarının ortaya çıktığı durumlarda uygulanır. Fazla sarkmış deri katlarının spor yaparak düzelmesi ya da karın germeden başka bir yöntemle yok olması olanaksızdır. Karın yüzeyine göre bollaşan derinin alınması dışında önerilen yöntemler, bu gibi karınlar için tamamen gerçek dışıdır. Çünkü fiziken ortaya çıkıp var olmuş geniş bir deri katının alınmadan ortadan yok olması imkansızdır. Yapılan işlemde sarkmış karın derisi katları, üzerindeki çatlaklar ve altındaki yağlarla birlikte alınır. Bu işlem sırasında ön karın kasları da sıkılaştırılır. Karın kaslarında yapılan sıkılaştırma yıllar içinde yukarıya doğru yer değiştiren bel ve kalça yerlerini yıllar öncesindeki yerine ve şekline döndürebilir. Karında ortaya çıkan sarkma; hamilelikler nedeniyle oluşmuşsa, sadece göbek deliği altındaki alanda yoğun çatlaklarla ortaya çıkar ve göbek üzerinde sarkma olmayan bu kişilerde 'mini karın germe işlemi' uygulanır. Bu işlem için sedasyon ideal bir yöntem kabul edilebilir. Her iki yöntem de, eğer gerekliyse, liposuction ile birlikte de uygulanabilir.

  * Operasyondan sonraki gün kişiler işe gidebiliyor mu?
  Mini karın germe işlemi uygulanan kişiler bir korse ile ertesi gün sosyal hayatlarına dönebilir. Karın germe uygulanan kişiler ise aynı gün ya da ertesi gün evlerine; 2-3 gün içinde de işlerine dönebilir. Hatta düğün veya bir davete katılabilir.

  ORTALAMA 3.5 KİLO GİDER

  * Tek uygulamada yaklaşık kaç kilo verilir?
  Mini ya da tam karın germelerle ne kadar ağırlık azaltıldığı bir amaç ya da ölçü değildir. Asıl ölçü ve hedef, vücut hatlarının düzeltilmesi olmalıdır. Bu işlemle ortalama 3.5 kilo verilebilir. Ancak vücut hatlarında kaybedilen kilo miktarıyla kıyaslanamayacak düzeyde, çok belirgin bir güzellik elde edilir.

  * Yöntem belli aralıklarla tekrar edilmeli mi?
  Karın germe tekrar edilebilen bir işlem olmasına rağmen, tekrar edilmesini gerektiren olgular çok çok nadirdir. Çünkü deride sarkmanın bir hududu vardır. Operasyon sonrasında, ameliyat öncesinde gerçekleşen miktarda bir sarkmanın tekrar oluşması fiziken imkansızdır.

  * İşlemin kalıcı olması için diyet veya egzersiz gerekli mi?
  Karın germe işlemi sonrasında diyet ve egzersiz yapmak mutlak şart değildir. Ancak bu uygulamalar, karın germe işlemiyle elde edilen sonucun, zaman içinde daha da güzelleşmesine yardımcı olabilir. Karın germe işlemlerinde karın derisinin bolluğu zaten alındığından, ameliyattan sonra yapılacak hareketli sporlar vücutta oluşan fit görüntüyü çok daha kalıcı kılacaktır.
   
 2. 28 Ocak 2008
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 3. leylifer06

  leylifer06 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  9 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Merhabalar bende karın gerdirmek istiyorum, fakat fiyatları nedir bilmiyorum, istanbulda oturuyorum...memur olunca tabiki fiyatlarıda düşünmem gerek. Hangi doktor başarılı bunuda öğrenmek istiyorum yaptıran varsa?
   
 4. 5 Ekim 2008
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 5. s.evren

  s.evren Aktif Üye Üye

  Katılım:
  4 Ekim 2008
  Mesajlar:
  30
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  76
  evet bende fiyatını öğrenmek istiyorum ve kilo alımında görüntüde bozulmalar olurmu?bu işi en iyi yapan doktarlar hangileri (istanbulda) bilgi verirseniz sevinirim
   
 6. 5 Ekim 2008
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 7. Meliz

  Meliz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Nisan 2007
  Mesajlar:
  8
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Arkadaslar bende cok merak ediyorum fiyatini ve istanbulda nerede yaptirabilirim tecrübeleri olanlar lütfen paylassin uzun zamandir arastirma icindeyim ama hic kimseyi tanimadigim icin istanbula gelip cok para verip hüsrana ugramak istemiyorum. Yardimci olursaniz sevinirim.
   
 8. 10 Ekim 2008
  Konu Sahibi : SHADOWGIRL
 9. okyanus elif

  okyanus elif "I am, I can" Üye

  Katılım:
  20 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.191
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  bende taktim buna su son dogumumdan sonra ama dogum yaptiktan sonra 6 ay 1 sene arasi beklemek gerekiyormus seneye yaza kadar bir sene olur Turkiye'ye gidince yaptirsam tatilim berbat gecer mi diye dusunuyorum........:KK43: