Bugünden itibaren bu konuda ileriye dönük planlar yapmıyorum artık..

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve PastelBoya tarafından 23 Aralık 2009 başlatılmıştır.

23 Aralık 2009
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Diğer açtığım konudan da bazı arkadaşlar bilir hala annemin sevgilimi tam anlamıyla bilmediğini,oturup dertleşemediğimi vs.Ben normalde annemle babamın yaptığı gibi geç evlenmek isterdim hep ama sevgilim 17 yaşımda karşıma çıktı ki o zaman bile hiç erken evlilik düşüncesi yoktu soranlaraa sallardım hep:1rolleyes:

Yaş 20 olunca (tamam çok büyük değilim) ama en azından bu yaş bana uygun diyebiliyordum 25 yaş benim için ideal bir yaştı.Allah nasip ederse,bu yaşta olabilir diyordukk sevgilim benden çok ister evlenmeyi bu arada 2 yıllık okuyor bu sene son bitince önce askerlik planlıyordu uzun dönem olacaktı mecburen 1-2 sene sonrada evlilik düşünüyordukk.

Ama bugün abisiyle konuşmuş abiside ne yapıcan askere gidip açıköğretimden devam edersin,sonra gidersin demiş tamam avantajı var kısa dönem askerlik gibi ama şunlarda var

En az 3 yılda bitirse okulu 7 ayda askerlik var.yaş 25 oluyor
    Gelicek abisiyle büro açacaklar çalışacaklar 1-2 yıl 27 oluyor sonra biz evlenecekmişiz..Düşünceleri mantıklı ona diyecek lafım yokk

Ama birşey uzadıkça sakız misaliii moku çıkıyor bence..mirmirmirmir
    Bana zor gbi geldi valla arkadaşlar şimdiden 4 yıl oldu üzerine birde 7 yıl ekleyiin bakalım 11 yıllık bir flörttt düşünmesi bile yorucu bazı şeyler erken tükenir,tükeniyor bilee..Kişisine göre değişir tabikiakannehir

Benim duygularım ve düşüncelerim bunlar yaşayıp göreceğiz bakalım neler olacakk:eek:

2. 24 Aralık 2009
  3. m.m.m.m

m.m.m.m Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm moralini bozmak istemem ama iki senelik üniversite okuyunca kısa dönem askerlik yapılmıyoo
    4 sene okuyunca kısa dönem askerlik yapılıyo kısa dönem askerlik yapmak için 4 sene okuyacaksa ve bu da açıköğretim olacaksa 4 senede bitirmesi çok zor birincii sınıfı 3 senede veren arkadaşlarım var benim

4. 24 Aralık 2009
  5. SEYDAFERHAT

SEYDAFERHAT bєn∂є уєяin &# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Canım başta Allah sabır versin diğer konunuda okumuştum ordan biraz biliyorum..
    Belirsizlik insanı yiyip bitirir feci bi duygudur..
    Fakat 2010 ocakta artık kısa dönem uzun dönem askerlik kalkacak diye bi yasa giricek tek düze askerlik olcak diye konuşuluyor bu konuda bilgin warmı bilmiyorum ama sevgilinin abisi bunu bilmiyor heralde?
    2 yıllık okudu diyelim 4 yıllığada çıkrdı kısa dönem askerlik yapmak için ama bu yasa sayesnde zaten 12 ay yanlış bilmiorsam askerlik yapacak..
    Bence bu konuda iyice bilgilensin ona göre karar versin kısa dönem askerlik yapmak için okumasın..
    Sen uzun dönem yapsa bile beklemeyi göze almışsın bide okuyup kısa dönem yapamazsa iyice yıpranırsın..
    İnşallah hakkınızda hayırlsıı olur opuyorumnanaktan

6. 24 Aralık 2009
  7. m.m.m.m

m.m.m.m Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    seydaferat haklısın cnm ben bunu unutmuştum evet artık askerlik tek tip olcaktı ama o karar onaylandımı bilmiyorum okuyanda okumayanda 12 ay yapacakk nil su sen gönder seninkini askere bi an önce o kdr beklenmez ya
    yada bana görücü fln gelcekmş diye aklını karıştır biraz

8. 24 Aralık 2009
  9. SEYDAFERHAT

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

kaydirigubbakcemile3
    Allah iyiliğini versin kız öle demesin görücü gelcek fln die ee gelcekse gelcek geldiği gbi gider onumu istiosun der oda bunun üzerine..
    Bende kuzenim sayesinde ve asker yolu bekleyen arkdşlarım sayesnde bu askerlik konusunda baya bilgili oldm :lepi:
    Ordan biliorum tek tip olcanı o yzden bencede uzatmasın beklenmez o kdr çok yıpranılır ne kdr uzarsa o kdr laçkalaşıo ilişkiler,hırçınlaşıo çiftler..

10. 24 Aralık 2009
  11. m.m.m.m

m.m.m.m Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ewet ne kdr çok uzarsa kişi o kdr çok yıpranıyo

ee ama açık açık da hadi evlenelim diyemez o yüzden dedim görücü gelcek desin diye biraz paçalarını tutuştursun

yoksa okul 4 sene 1 yıl askerlik 2 yıl iş kurma (okulun dört yılda bitmesi en iyi ihtimal)

7 sene :1shok:

12. 24 Aralık 2009
  13. SEYDAFERHAT

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Valla canım havalar soğuk malum her buluştuklarında pehh havaya bak buz gbi evli olsak evimizde miss gbi sıcacık yuvamızda oturrduk..
    Uff yaz gelsede tatile olsa artık denize girmeyi özledim ahh askm yaa birlikte gidebilsek keşke tatile ne güzel olurdu dmii ( evli olmadığmz için gidemioruz ama )
    Evde film izliorm yanında olmak birlikte izlemek vardı şmdi...
    Rüyamda seni gördüm evlenioduk askm ne güzeldi yaa ama bize biraz uzak galiba (evlenme teklifi etmedyse) sen daha evlenme teklfi bile etmedn
    Gibi cümlelerle uyarabilr çokmu fenayım yaa :roflol: sırnaşık şey

14. 24 Aralık 2009
  15. SEYDAFERHAT

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Bu arada cnm zaten erkek arkdşı evlenmeyi çok istiyormuş bunları hızlandırsın diye söyledim iyice dokunur ayrı olmak..
    Bide 2 yıllık okuomş şuan eğer uzatırsa 2 yıl askerliği 1 sene etti 3 ee işi gücü fln 2 senede öle de 5 sene oluo..
    Az buz zaman değilki 5 senede..
    Gerçi nilsuda 25 de evlenmek istio o zmn sorun yok şmdilik..
    Çözdük konuyu sırnaşık şey

16. 24 Aralık 2009
  17. m.m.m.m

m.m.m.m Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oyy 5 sene ne demek ya biz tanışalı daha 3 sene olmadı 1,5 senede nişanlandık 1,5 sene sonra evleniyoruz Allah nasip ederse

walla Allah nile sabır versin

ama ben ztn askerlik bittikten sonra evlenilmesinden yanayım

koca evde tek başına kalcak kız o zmn eşinden ayrı kalmak daha da zor gelir ona

18. 24 Aralık 2009
  19. SEYDAFERHAT

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146

Tabikide kesinlikle askerden snra evlenilmeli çok zor oluo evliyken asker yolu beklemek bnm kuzenm beklio sevgililik,sözlülük,nişanlılık gbi fln deil alışıosun aynı ewde yaşamaya fln daha çok koyuyo dio..
    5 yıl fazla evet ama 20 yaşnda ve 25 yaşında evlenmek istio nilsu zaten ben öle biliorum yanlşmı biliorum.. CADIARZU