Bugüne kadar hamilelikte yaşadığımız en kötü günümüzü anlatıp rahatlayalım kızlar

Konusu 'Şubat Anneleri' forumundadır ve canbahar tarafından 30 Aralık 2009 başlatılmıştır.

30 Aralık 2009
    Konu Sahibi : canbahar
  1. canbahar

canbahar Bahar'ımm... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Çok şükür benim öyle anlatacağım çok kötü bir olay yok,insanar neler yaşıyor okuyorum da benimki hiçbir şey diyorum.Çok ağladığım geceler oldu.Ama düşününce kendimi en kötü hissettiğim anlardan biri:KK70:aha hamileliğimin başlarındayken ve rahatsızken midemden ,bir pazar günü eşimin beni evde yalnız bırakıp gitmesiydi hem de kaçar gibi.O gün arkadaşlarıyla program yapmıştı ve beni umursamamıştı.Belki hamileliğin verdiği bir alınganlıktı benimki bilmiyorum ama kendimi çok kötü hissetmiştim.Çok ağladım.Ve arkasından (cep telefonumu kapatıp:beni merak etsin diye) o üzüntüyle bir alışveriş merkezine gidip kızıma ilk kıyafetlerini almıştım.Malum biz kadınlar para harcayınca rahatlarız nedense.
    Dedim ya çok da kötü değil hatta basit sayılabilir ama hamilelikte batıyor herşey insana.
    Hadi sizler de yazın en kötü an'ınızı paylaşıp rahatlayalım.

2. 30 Aralık 2009
  3. Kurtlu3lmam

Kurtlu3lmam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    148
    vallahi hamileliğimin ilk zamanları çok iyi geçmedi çok sorunlar yaşadım çok şükür aştık

4 aylık hamileyken kayınpederim ve kayınvalidem babamları arayıp emanetinizi almaya gelin dedi benim için onlarla sorunlar yaşamıştım ayrılığın eşiğine geldim eşimle çok şükür eşim beni çok seviyor bende onu daha çok bağlandık birbirimize ve o kötü olayları atlattık.bu olaylardan 1 hafta sonrada 40 derece ateş ve dayanılmaz böbrek ağrısıyla hastaneye yattım benim için kötü olan ağrımın çok olması değildi ateşin bebeğime zarar vericek düşüncesi beni öldürüyordu.
    çok şükür şimdi mutluyum huzurluyum sağlık olarak iyiyim bebeğimizi sabırsızlıkla bekliyoruz

4. 30 Aralık 2009
  5. canbahar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım okuyunca üzüldüm yaşadıklarına.Neyseki şimdi iyiymişsin.Allah bebeğinle eşinle mutlu huzurlu ömürler versin.

6. 30 Aralık 2009
  7. DUYGUSUZduygu

DUYGUSUZduygu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayy canimmmmm yaaa nekadar kötü bir dönem atlatmisiin yaa! cok büyük ayipp etmisler neyse Allaha sükür simdi iyisin yaa---..

8. 30 Aralık 2009
  9. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde 2 gün önce karnima sicak su dökülüp yanmam oldu! o an cok korktumm evet bebegime birsey olmazdi kac kat derimin altindaydi ama iste ana yüregii dedikleri demek bu imis! o an tek düsündügüm bebisim olduuumafoldumben

10. 30 Aralık 2009
  11. canbahar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun canım.Allah beterinden korusun inşallah.Sağlıkla sıhhatle bebişlerimizi alalım kucağımıza.

12. 30 Aralık 2009
  13. DUYGUSUZduygu

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    aminnn canimmmm ya insallah saglikli sihhatli kavusuruz bebislerimize!

14. 30 Aralık 2009
  15. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    ben de hamileliğimde kötü bişey yaşamadım çok şükür,harika bir hamillik geçirdim, ama korktuğum 2-3 an oldu, birisi şuydu.

ilk hamileliğim düşükle sonuçlanmıştı, 4 ay sonra minnoşuma hamile kaldım, ama doktora ilk gittiğimde bebeğim 6 haftalıktı ,kese göründü bebek görünmedi, 10 gün sonra yine gelin dedi, o 10 gün bana geçmek bilmedi,hergün ağladım kesin ben boşgebeyim diye, eşime de stres yapmıştım, obile inanmış ki, 10 gün sonra doktora gittiğimizde hemşire yalvarmasına rağmen benimle ultrason odasına girmemişti.. Kalp atışını duyunca dünyalar bizim olmuştuopuyorumnanaktan

bir debebeğim 8 haftalıkken, ağrı şikayetiylebaşka doktora gitmiştim, kadın baktı baktı bu bebek gelişmemiş dedi, 6 haftalık görünüyor dedi,çıldırmıştım, gözyaşlarına boğulmuştum, sonra kendi doktoruma gittim o saatte, o da siz delimisiniz, tam günü gününe uyumlu demişti...

16. 30 Aralık 2009
  17. beg

beg ARIM BALIM PETEĞİM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim hamileliğimi anlatsam sanırım en ilginci olur benim 6.cı ayım bittiğinde suyum geldi ve doğumum başlama aşamasına geldi rahmim 5 cm açılmıştı dr hemen müdahaele etti 2 tane hap yazdı ve 40. cı haftaya kadar kullanmamı bıraktığım anda doğumun başlıycağını söyledi nitekim 7 . ci ayımda 1 kere hapı 1öğün içmeyi unuttum tekrar açılma kanama vs oldu ve bunun sonucunda dr bebeği anne karnında durdurabilmemiz için son 3 ayı yataktan hiç kalkmıyarak geçircek 1 bardağı bile şurdan şuraya alıp koymaması gerekiyor dedi eşime gerekirse bir yardımcı tutun dedi ve ben şaka gibi ama son 3 ayımı yatalak geçirdim kontrollerimde bile ambulans çağırıyordu eşim beni dr götürüp getiriyordu yatan hastaların ne kadar zorluk yaşadığını o anda öğrendim son 3 ayımı hapishanedeymişim gibi yatakta geçirdim o kadar çok sıkıldım ağladımki anlatamam arkadaşlarım komşularım hiç yanlız bırakmadı ama arkadaşlar size şunu söyleyebilirim ki önünüze her şeyi altın tepsiye koyup getyirseler boş gönlünce salıına salına gezip dolaşıpta hareket edemedikten sonra öylae zor geçirdim ki son 3 ayımı cezaevindeki insanların gün saydığı gibi gün saydım şeker ve tansiyonum tavan yaptı ve tansiyonum 18 lere çıktı inanilmaz günlerdi...
    bebeğim okadar hareketliydiki belki bir çok gebe en fazla 3-5 gün doğum ağrısı çekmiştir ben son 3 ayımı ağrılar içinde geceleri uyumak bir tarafa ağrılarımdan ağlıyarak geçirdim yatmaktan bütün kemiklerim ağrılar içindeydi ve işin kötü tarafı sadece sol tarafıma yatabiliyordum
    Veeee
    Dr umun artık hapı bırakabilirsin bebeğin tam haftasını doldurdu dediği gün bayram ettim ve okadar inanilmazki
    Ben o hapı bıraktığım gün bebeğimi ambulansın içinde doğurdum bu kadar olur kamera şakası gibiydi ve son 3 ay eşim beni yalnız bırakmadığı gibi ambulansın içinde doğumumna ortak olarak beni doğumumdadsa yalnız bırakmadı
    Ne diyebilirimki benim eşim cennetlik bir insan sanırım Allah ondan bin kere razı olsun son 3 ayımda bütün işimi gücümü o yaptı çünküüü.benim haplarımın 1 öğününü aksattırmamaya çalıştı bütün sinirimi öfkemi ağlama krizlerimi çekti
    ve sonuç kızlar bebeğim uslu bir bebek ben son 3 ayımda akşam 9 larda yattım uyumak için sıkıntımdan çok sıkıntı yaşadım hamileliğim boyunca
    Ama iyiki çekmişim onun için 3 ay değil 9 ay sıkıntı çekmeye değermiş severken onu resmen içime sokasım geliyor bu nasıl sevgidir bilmem çok bambaşkaa çoook
    işte benim gebelik hikayem

18. 30 Aralık 2009
  19. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    hamilelik günlerimi özledim
    ne güzeldik iç içe
    en kötüsüde hamileyken çalışmaktı