buhar jetli çamaşır makinesi

Konusu 'Beyaz Eşya' forumundadır ve arzutr tarafından 1 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

1 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : arzutr
  1. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar tazeleme sağlayan buharlı temilik özelliği olan çamaşır makinelerinden kullanan varmı acaba. beyaz eşyalarımı yenileyeceğim. buzdlabımızı sharp seçtik ama çamaşır makinesine karar veremiyoruz

bildiğim kadarı ile arçelik ve LG markalarda bulunan bu çamaşır makinesini istiyorum. varmı aranızda tecrübesi olan..

2. 1 Temmuz 2010
  3. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    buzdolabı tercihiniz çok güzel olmuş iyi günlerde kullanın, arçelik 8144BJ ve LG nin 8 kiloluk modellerinde buhar jeti vardır, buhar jetinin özellikleri; buhar jeti teknolojisi ile yıkama aşlamalarında çamaşırlar üzerine verilen buhar, lekelere etkin bir şekilde nüfuz ederek, üstün temizleme ve yıkama performansı sağlanıyor ayrıca hijyen sağlayan buhar, anti alerjik özelliği ile çamaşırlarınız için avantaj sağlıyor, tazeleme programı, üzerine kötü koku sinmiş giysilerin bu kokulardan arındırılmasını sağlamak için de kullanılabilir, ütü öncesi çamaşırları nemlendirmek, kırışıklarını azaltmak ve bu sayede kolay ütü yapabilme imkanı, buhar jetinin en önemli özellikleri olarak sayılabilir. ayrıca arçelik 8144BJ ve LG çamaşır makineleri sahip oldukları yeni nesil kayışsız kasnaksız direct drive motor sistemiyle yıkama ve sıkmada dünyanın en sessiz çalışan makinelerinden birisidir, tavsiyem LG F1406TDSP modeli olacaktır.
    LG F1406TDSP 1400 Devir Çamaşır Makinesi-8 Kg

Anti-Alerji Programı
    Bebek Programı
    Direct Drive Teknolojisi
    Buharlı Yıkama & Buharlı Tazeleme * Dünyada bir ilk!
    LCD Ekran
    Zaman Erteleme
    Su Taşma Emniyeti
    Kazan Temizleme
    Otomatik Yük Saptama
    Duşlama Sistemi
    Enerji Sınıfı A++
    Yıkama Kapasitesi 8 kg.
    Maksimum Sıkma Hızı 1400 dev/dak.
    Ekran LCD Ekran
    Programlar Narin, Sentetik, Pamuklu, Anti-Alerjik, Tazeleme, Elde Yıkama/Yünlü, Hızlı 30, Pamuklu, Bebek Programı
    Opsiyon Ön Yıkama, Suda Bekletme, Derin Durulama, Yoğun, Kırışık Azaltma

piyasadaki yıkama,sıkma ve su boşalt işlemi sırasında en az ses düzeyine sahip çamaşır makinesidir 39 desibel yıkama sesiyle günümüzün en sessiz bulaşık makineleriyle aynı düzeyde yıkama sesine sahip olup, sıkma ses seviyesi bir çamaşır makinesi için 59 db ile rekor denilebilecek düzeydedir bir karşılaştırma vermek gerekirse profilonun 2 ve 3 programlı bulaşık makinelerinin çalışma ses seviyesi 57 db dir, LG çamaşır makinesi üstün direct drive motoru sayesinde 59 db seviyesinde sıkma yapmaktadır 10 yıl motor garantisi de bulunmaktadır fiyatı 1800 tl civarındadır

Ekli Dosyalar:

4. 2 Temmuz 2010
  5. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaş sağolasın bilgilerini paylaştığın için. siz bayimisiniz. birde bu lg de bu makinenin kurutmalı olanıda var. kurutmalı olanı için birşeyler söyleyebilirmisin.

6. 2 Temmuz 2010
  7. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben 2002 yılında kısa bir dönem bosch bayisinde çalıştım o zamanlar beyaz eşyaya merakım başlamıştı ve hep araştırma yaptım, kurutmalı çamaşır makineleri 2 işi aynı makinede gördüğü için iyidir ancak bu makineler kurutma esnasında normal kurutma makineleri prensibiyle çalışmaz , kuruturken ekstradan 70 lt ve üzeri su alırlar ve kurutma elektrik tüketim sınıfları C sınıfı olurlar bu durumda elektrik faturanızın ve su faturanızın sizi çıldırtacak derecede artmasına neden olur, yeriniz varsa uygun fiyata B sınıfı bir çamaşır kurutma makinesiyle beğendiğiniz çamaşır makinesini ayrı ayrı almanız daha mantıklı , b sınıfı kurutma makinesi kullanım durumunuza göre aylık elektrik faturanızı 10-20 tl arasında arttıracaktır, tabi piyasada bosch ve arçeliğin son teknoloji A sınıfı kurutma makineleride mevcuttur fakat çok pahalılar 2000 tl üzeri fiyatları var, birde bosch yeni teknoloji geliştirerek su tüketmeden çamaşırları kurutan bir çamaşır makinesi piyasaya sürdü BOSCH WVH 28420 EU Logixx 7 diye geçiyor modeli 2000 tl üzeri fiyatı var 7 kg yıkama 4 kg kurutma kapasitesi var özelliklerinde kurutma enerji sınıfı B olarak geçsede 5 kwh üzeri harcamasıyla fazla tüketimi var ama kombo cihazlar içinde en mantıklı olanı bu makinedir , tek artısı makinede kurutma özelliğinin olmasıdır ama LG çamaşır makinesi diğer yönleriyle sessiz oluşu direct drive motor buhar jeti özellikleriyle daha üstüdür, ayrı ayrı almak isterseniz önerdiğim LG çamaşır makinesiyle , hepsiburada sitesinde 1029 tl ye satılan Siemens WT46S511TR Hava Yoğunlaştırılmalı Kurutma Makinesi iyi bir tercih olacaktır.

8. 2 Temmuz 2010
  9. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    BOSCH WVH 28420 EU Logixx 7 diye geçiyor modeli 2000 tl üzeri fiyatı var 7 kg yıkama 4 kg kurutma kapasitesi var özelliklerinde kurutma enerji sınıfı B olarak geçsede 5 kwh üzeri harcamasıyla fazla tüketimi var ama kombo cihazlar[/COLOR]
    canım ben bunu düşünüyorum ama tasarruf yönünden ii degilmi diyosun..yerim olmayacak bide fazla kalabalığı sevmiyorumm..uzun süre kiracı olacagım..yani ayrı ayrı alsak kullansak dahamı tasarruflu diyosun..

10. 2 Temmuz 2010
  11. EftelyaSanem

EftelyaSanem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bide simenstede var sanıırm bu özelliğe sahip makina ama onun özelliği daha az
    ama siemens daha pahalı..

12. 2 Temmuz 2010
  13. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bahsettiğim BOSCH WVH 28420 EU Logixx 7 kurutmalı çamaşır makinesi son derece kaliteli ve ithal bir modeldir , şimdiye kadar piyasada satılmış olan kurutmalı çamaşır makineleri içinde, kuruturken hiç su tüketmemesi özelliği sayesinde tercih edilebilecek en iyi makinedir 7 kg yıkama kapasitesi vardır 7 kg kurutma işleminde 5,60 kwh elektrik tüketmektedir,banyosu evinde yer problemi olanlar için çekinmeden gözü kapalı olarak tercih edilebilir, ancak yeri olanlara tavsiyem böyle bir cihaz almak yerine çammaşır makinesini ve kurutma makinesini ayrı ayrı almaları daha iyi olacaktır siemensin WT46S511TR model kurutma makinesi (1029tl) 8 kg kapasiteli 3,60 kwh elektrik tüketimlidir,dşğer kurutmalı modelle aralarında 2 kwh fark vardır, bir de en az tüketim değerine sahip bosch WTW86561 A enerji sınıfı kurutma makinesi bulunmaktadır tüketim değeri 1,35 kwh olup satış fiyatı 2000 tl civarıdır , asıl konuya gelecek olursak 8 kg yüksek kapasiteli çamaşır makinesiyle B sınıfı bir kurutma makinesini birlikte almak 2500 tl ve üzerine mal olmaktadır, boschun kombo makinesini aldığınızda 2100-2000 tl civarına alabilirsiniz ya da B sınıfı bir kurutma makinesiyle minumum 1200 devir uygun fiyatlı bir çamaşır makinesi alıp hem maliyet hem tüketim yönünden kazanabilirsiniz.

14. 3 Temmuz 2010
  15. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    cecillona verdiğin bilgiler son derece tatmin edici ve samii. bunun için teşekkür etmek istiyorum. yeni konu açmaktansa burda başka bişey daha soracak sana. çamaşır mknesi arçelik 8144 almaya karar verdim . lg çok iterdim ama kredi kartı kullanmadığım için senetle ancak arçelik alabiliyorum. buzdolabında da iki arada kaldım. arçelik yada sharp aklımda kaldı. aslında sharp daha ağır basıyor ama başka bir konuda yaptığın marka tavsiyelerinde hiç yer almamış.

16. 3 Temmuz 2010
  17. Cecillona

Cecillona Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arzutr sharp kaliteli ve fiyat olarak uygun bir buzdolabıdır gönül rahatlığıyla tercih edilebilir, sharp japon malı olup,kore üretimi olan samsungtan daha kaliteli buzdolapları üretmektedir,SHARP SJPT 69R HS modeli çok güzel bir buzdolabıdır, çamaşır makinesi tercihiniz güzel olmuş hayırlı olsun şimdiden, size bir şey sormak istiyorum kredi kartı kullanmadan hangi bayiden alacaksınız arçeliği, bizim buradakiler senetle satış yapmıyorlar malum bende kredi kartı kullanmıyorum.

18. 3 Temmuz 2010
  19. arzutr

arzutr Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    tabakırköy de arçelik bayii var. çevre esnaflarıda beni tanırlar. . srmuştum kart kullanmıyorum senetle alabilirmiyim deiye. tanıdıkları için sanırım olur demişlerdi.