buhar makinası kullananlar yardım

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve seda_1983 tarafından 30 Aralık 2008 başlatılmıştır.

30 Aralık 2008
    Konu Sahibi : seda_1983
  1. seda_1983

seda_1983 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    slm kızlar bebeğimin burnunda hırıltı var görünürde bişey yok hafif bronşiti çıktı bunun üzerine araştırarak sinbonun buhar makinasını aldım nasıl kullanılacak sabaha kadar çalışıyormu ? oda da bebek varken mi çalışması gerekiyor?hergün mü çalıştırıyorsunuz yoksa hırıltı olduğunda mı ?herhangi bir yan etkisi var mı ? biz bebeğimle aynı oda da yatıyoruz tek mi olması gerekir bu konuyla ilgili kullanan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 30 Aralık 2008
  3. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bebek olduğu sürece çalıştır canım.Sizin olmanız bi sorun teşkil etmez.

4. 31 Aralık 2008
  5. seda_1983

seda_1983 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cevap birtek senden tşk ederim cnmcım :d

6. 1 Ocak 2009
  7. YASON

YASON iki prenses annesiyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bence mutlaka doktoruna danış ben büyük kızım için almıştım tefalden kızım yılda birkaç kez bronşit olurdu iyi geleceğini düşünüp hiç danışmadan almıştım ama doktora sölediğimizde bronşitli çocuğun odasında çalıştırmayın helede gün boyu yada geceden sabaha kadar sakın açık bırakmayın bronşit değilken oda ısısı fazla olursa ve odanın havası kurursa ara ara 1 saat kadar açıp kapatın demişti...
    Bebeğimin doktoruna sordum oda aynı şeyi söyledi bronşitli çocuğun fazla nemli ortamda bulunmaması gerekiyor hastanelerde ventolin+soğuk buhar veriliyor ama süresini biz ayarlıyoruz dedi ve oda havasının kuruduğunu hissederseniz veya burnu tıkandığı zamanlarda kısa süreli kullanın dedi...

8. 1 Ocak 2009
  9. seda_1983

seda_1983 Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cnmcım sağol ben dün ilk defa çalıştırdım ve geceden sabaha kadar demek ki fazlası zararlı benim bile genzim bi tuhaf oldu bende neden böle oldu die düşünüodum birde bu makinayı çalıştırdım bütün yerler halılarım sırılsıklam oldu sandalye üstüne koymuştum daha yüksek bir yere mi koymak gerekiyor acaba anlamadım hastanede duydum bende ventolin artı soğuk buhar die ama biz bu makinalara ilaç atamıyoruz faydası olur die aldım inşallah bi yararını görürüm bilgin için teşekkür

10. 4 Ocak 2009
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bugün aldım soğuk buhar makinası.Arçelikden.Şimdilik iyi gibi gelişmeleri yazarım sedacım.

12. 4 Ocak 2009
  13. ilayda cem

ilayda cem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kızım astım bronşit.bende geçen yıl tefalin filitreli büyük boyunu almıştım.geceleri çok yüksek olmayan ayarda çalıştırıyorum.doktorumuzun tavsiyesiyle aldık.çok memnunum.
    hatta geçenlerde benimde boğazım yanmaya başlamıştı,o gece buharmakinasının çalıştığı odada uyudum.sabah bi hayli rahatlamıştım.etrafını ıslatmaması için aşırı yüksek ayarda çalıştırma.bence çok faydalı bir alet.zaten bronşit olan kişilerin sıkıntısı o bölgedeki sıvısızlıktır.doktorlar petek üzerine bez koyun diyor.bunu kullanınca ona gerek kalmıyor.

14. 4 Ocak 2009
  15. liberty

liberty NAZ ve BATU nun annesi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım düşük ayarda aç yüksek ayarda açtığın için ıslanmış ben sabaha kadar çalıştırıyorum çünkü doğal gaz g-havayı kurutuyo

16. 4 Ocak 2009
  17. TRAKYALI

TRAKYALI Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bana da hediye geldi bende düşük ayarda sabaha kadar çalıştırıyorum.benimkinin markasıda tefal .

18. 4 Ocak 2009
  19. ceylasya

ceylasya Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    canım benimde var ama ben hep açık bıraktım ama odanın kapısı da açıktı bide hava soguk oldugu için odada kombi yaniyo hava kuruyo biz tüm gece açık bırakıyoz kişiye anca yeter o buhar ben chichodan aldım bronşit oldu ise dikkat et biraz yüksek yatır odasıda nemli olsunn bogazı kurursa öksürür arkadaqşın dediği gibi ventolin veriyolarr cigerleri gelişsin die bide su haznesini elma sirkeli su ile çalkala öle kullan mikrop barındırmasın bu işlemi haftada 1 mutlaka yap