Buharlı pişiricilerden kullanan var mı?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve aysun444 tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : aysun444
  1. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar 5,5 aylık bir oğlum var ve yavaş yavaş ek gıdaya geçicez, hatta geçtik bile.
    Buharlı pişiricileri tavsiye edermisiniz sebzeleri haşlamak yerine buharlı pişiricide pişirip ezmek mi daha iyi.
    Süre olarak ne kadar sürede pişiyor, belki buharla pişirdiği için uzun süre alabilir. Almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz.(kullandığınız markayı da yazarsanız sevinirim)

Son düzenleme: 12 Ekim 2009
  2. 12 Ekim 2009
  3. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Ben bekonun mama robotunu almıştım. Ek gıdalara geçtikten sonra elim ayağım gibi oldu. Hem buharda pişirme yapıyor hem de eziyor. Et, tavuk, sebze hatta meyve bile yapılabiliyor. Maksimum süresi de 15-20 dk. arası. ıçinde sepeti var, buhar haznesine ölçeğine göre su konuluyor, sepete de sebzeler, çalıştırıyorsun o kendi kendine yapıyor. Bitince de sepeti çıkarıp yaptıklarını haznesine aktarıyorsun, rondoya getiriyorsun hemen püre haline getiriyor. Ben çok memnun kalmıştım, piyasada benzerleri çok daha fiyatlıydı, ben aldığımda 40 liraydı, şimdi de o civarlarda... Aşağıya da linkini koydum canım, bir göz at istersen...

Beko Mama Robotu

4. 12 Ekim 2009
  5. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Canım sepetinin büyüklüğü ne civarda yani nekadar sebze pişirebiliyoruz bir defada. Örneğin ortaboy patatesten kaç tane koyabilirsin.bu şekilde bir tahmin yürütebilirim. Ben aslında buharlı pişirici olursa bizde kullanırız diye düşünmüştüm, ama bunun püre haline getirmeside çok hoşuma gitti.
    Temizlik durumu nasıl oluyor rahat mı.erken değil değilmi bebeğim için püre hali bayaa ezilmiş gibimi oluyor.

6. 12 Ekim 2009
  7. uppahalds

uppahalds Long time, no see... Pro Üye

Beğenildi:
    239
    Ödül Puanları:
    153
    Sepeti çok büyük değil canım, ama 2 tane orta boy patates 1 tane kabak bölünerek konabiliyor. Zaten bebeklere yönelik bir ürün olduğu için ufak. Yaptığın zaman en fazla 2 öğünlük mama yapıyor, zaten daha fazlası da önerilmiyor. Tabii ki büyük buharlı pişiricilerin kullanım alanı daha geniş, ama benim tezgahımda maalesef yer olmadığı için bu ürün ideal olmuştu bana. Temizliği çok rahat, alttaki bıçaklarının kilit kısmı var, onu çıkarıp sepeti, hazneyi ve bıçağını ayrı ayrı yıkıyorsun ama ufak olduğu için yormuyor. Sen ek gıdalara yeni başladın yanılmıyorsam, istersen bir doktoruna sor nasıl vereceğini, biz ilk başladığımızda kaşık mamaları ile başlamıştık, sebze vermeye başladığım zaman bu pişiriciyi kullanmaya başladım. Ama rondosu bayağı kuvvetli, sen tamamen püre yapmak istersen yapıyor, sadece biraz uzun çalıştırıyorsun, pütürlü yemeye başladığında da az çalıştırıp kendin ayarlayabiliyorsun.

8. 12 Ekim 2009
  9. esc_

esc_ kaan'ım canım oğlum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    arzum bebe robotunu şiddetle tavsiye ederim oglum 10 aylık hala işe yarıyor

10. 12 Ekim 2009
  11. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Uygun fiyatlı bulursan çok işine yarar ama pahalı birşeyin gereksiz olduğunu
    düşünüyorum. Benim evde delikli tencerem var su dolu bir tencerenin üzerine oturtuyorum.

12. 12 Ekim 2009
  13. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Arçelik buhar pirişirici kullanıyorum çok memnunum

14. 13 Ekim 2009
  15. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Sanırım mama robotuna kafam yattı ama bu buharlı pişiricileri de merak ettim, çok mu uzun sürede pişiriyor.

Son düzenleme: 13 Ekim 2009
  16. 13 Ekim 2009
  17. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ben de delikli bir buharda pişirme aparatı var, tencerenin dibine su koyup orda pişirirdim
    bu arada ne çabuk büyüdü de ek gıdaya geçtiniz, maşallah

18. 14 Ekim 2009
  19. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Esasında ben de çok küçük olduğunu ve ek gıda için erken değil mi diye
    soracaktım fakat sonra gereği yok diye düşündüm.
    Anne sütü yettiği halde ek gıda veriliyorsa yanlış tabi. 9. ayına kadar sadece anne sütü
    almış bir bebeğin annesi olarak bunu söylüyorum:1closedeyes: