Bulantı Yüzünden Zofer Ya Da Zofran Kullananlar?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ocwmays tarafından 29 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

29 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : ocwmays
  1. ocwmays

ocwmays Minnişim Prensesim... Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bunu sadece yaşayan bilir
    9. haftayı doldurmak üzereyim ama 3 haftadır neler çektiğimi bi Allah biliyo
    bütün hayatım bu bulantılar yüzünden durdu, ömrüm yatakta geçiyo bunalıma giricem nerdeyse
    Hiç ama hiç geçmiyo bulantılarım hep benimle

6 haftalıkken başladı, bir hafta hastahanede yattım, o sürede 24 saat serum yedim
    şimdi kusmalarım azaldı ama bulantım hiç geçmedi
    ddramamine kullanıyorum sabah akşam, bi etkisini göremedim
    sürekli serum yemek zorunda kalıyorum
    mide bulantısıyla yaşamak çok zor

doktorum mide bulantılarım çok şiddetlenince günde bir kez olmak kaydıyla zofer adında bir iğne yaptırıyordu
    tak diye geçiyordu bulantım ama sürekli veremem dedi, vermedi
    ama okudugum kadarıyla çoğu kişi son raddede bu ilaca başvuruyor
    kullananlar varsa nolur söyleyin
    bebeğime bi zarar gelmesini istemiyorum tabiki ama hayatımın normale dönmesi iiçin buna mecburum
    doktorum vermedi, ama veren doktorlar da var
    bunu kullanıp da bebeğinde bir problem çıkan var mı arkadaşlar

ben çok çaresizim, hayatıma geri dönmek istiyorum

2. 30 Mayıs 2012
  3. ocwmays

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    güncelleme..........

4. 30 Mayıs 2012
  5. fadiming

fadiming Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benımkı 8 haftalık şuan aynen 6.haftada başladı bulantılarım hayatım felç oldu şuan işe gidemıyorum yemek yapamıyorum hep yatarak...metpamıd denedım işe yaramadı emedur da öyle şimdi zofer verdi doktor etkılı dedi kanser hastalarına veriliyormuş bulantıları için ama oda etki etmedi çekicez demekki:KK43: ama gerçekten insanı bunalıma sokuyor...

6. 30 Mayıs 2012
  7. ugurlularim87

ugurlularim87 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Allah yardımcıniz olsun, belki de hamileligin en zor zamanıni yaşıyosunuz, çoğunun 3ay dolunca yada dolmaya yakın kaybolup gidiyo şikayetleri, sizinki daha çabuk kesilir inşallah.. en büyük ilacı sabır, ve bence yalnız kalmayın, açık hava, değişik ortam iyi geliyo..bide benim vazgecilmezim patlamış mısırdi, deneyin ister..

8. 30 Mayıs 2012
  9. ocwmays

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    zofer de mi işe yaramadı:KK43:
    eşim bana mide bulantısı bilekliği almış, bugün işe yaradı sanki
    sen de bir dene
    Allah yardımcın olsun senin de, çok zor çoooookk
    bunalıma girmemek için uğraşıyorum ben de ama çok sıkıldım artık çok yorudum bitmek bilmeyen bulantılar yüzünden

ewt sabr en büyük ilaç ama bir süre sonra artık sabr da kalmıyor canım ya:KK43:
    annemde kalıyorum zaten tek başıma hayatta başa çıkamam
    yataktan kalkamıyorum çoğu gün:KK43:

10. 30 Mayıs 2012
  11. arslanbebek

arslanbebek Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ilaçlarla bir yere kadar dur diyebılıyorsunuz sabır sabır sabır bol oksijen alın fazla ayagada kalkmayın hepsini unutursunuz :)))):))) inşallah

12. 30 Mayıs 2012
  13. hllb

hllb Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 15 haftalık hamileyim.Seninki gibi çok bulantılı bir hamilelik geçiriyorum.2 ayda 4.5 kilo verdim.Doktorum banada zofer verdi ama hapı.Günde 2 tane içebilirsin dedi ama ben hergün içmedim.Kutuda 8 tane var zaten.Onuda çok sıkıştığım zamanlarda kullandım.Kusmamam gerktiği günlerde almaya çalıştım.Toplantım olduğu,işlerimin yoğun olduğu günlerde çok kötü olursam kullandım.onun dışında kusmaya devam ettim..Benim hala devam ediyo bulantılarım ama azaldı.Yemek yiyebiliyorum artık.
    Sende çabuk atlatırsın inş...

14. 30 Mayıs 2012
  15. ocwmays

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    unutucaz tabiki ama şu süreç geçene kadar ömürden ömür gidiyor
    benim baş dönme rahatsızlığım da var ayrıca, bu yüzden istesem de kalkamıyorum çoğu zaman

ben de sonunda o ilacı içmek zorunda kalıcam sanırım
    inşaAllah bebegime zarar vermez
    çalışanlar için daha da zor Allah yardım etsin

16. 30 Mayıs 2012
  17. Pepuke

Pepuke Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Canım cok gecmiş olsun.mide bulantısı ve kusmaKtan nefret eden ve korkan birisi olarak seni anlayabiliyorum.gerçi benimkiler çokşiddetli olmadı ama yine de zorluğunu tahmin edebiliyorum.ama bir de şu açıdan düsünmeye çalış.kendini çok kotü hisetiğinde bebeğini düşün.o seninle ve iyi çünkü bulantin var.ben 6 haftada kanamayla düsük tehlikesi geçirdim.1,5 ay yattım,her gün iğne oldum.zaten halsizlik,bulantı ve keyifsizliğim vardı,iğnenin yan etkileri ve yatak istirahati yüzünden daha beter oldum.ama doktorum bana bulantılarının olması iyi bu sayede bebeğinin de iyi olduğunu anlayabilirsin demişti.ve şöyle de düşün çok yıpraticı zamanlar geçiriyorsun evet ama biliyorsunki bu zamanlar geçici ve yaşadığın bir hastalık değil sonunda ödüllerin en güzelini alacaksın.ve senin yerinde olup o bulantıyı 9 ay yaşamaya razı bir sürü insan var..inşallah sonunda bebeğini sağlıkla kucağına alırsın ve bu zamanlarını unutursun.

18. 31 Mayıs 2012
  19. kirmizisilgi

kirmizisilgi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gecmis olsun, bende cok fena mide bulantilari yasadim. hala da devam ediyor ama senin daha siddetli sanirim. insan gercekten hem bedensel hem psikolojik etkileniyo. Allah yardimcimiz olsun. bana da o ilaci yazdi dr. hatta gunde 2 tane alabilirsin dedi ama 2 kez ictim sonra biraktim.. umarim kisa surede atlatirsin.