bulantılara dayanamıyorum

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve melek_ada tarafından 29 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : melek_ada
  1. melek_ada

melek_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar ben 7 haftalık hamileyim yaklaşık üç haftadan beri bulantım var hele iki haftadır hayat resmen zindan oldu hiçdinmeyen bulantı var ne yapacağım dayanamıyorum.sinirlerim bozuldu tabi çıkarıyorumda ama çok zorlanarak çıkarıyorum ayakata duracak halim kalmadı ne önerirsiniz?(mercanköşkü denedim zencefil denedim doktorun verdiği hapı denedim hiçbiri işe yaramadı)senağlama

2. 29 Temmuz 2008
  3. TRAKYALI

TRAKYALI Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Ben çok bulanti yaşadim az az ve sik yemek yeee yiyebiliyosan tabi haşlanmiş patates ve çubuk kraker her hamilenin kurtaricisidir tavsiye ederim.birazcik idare et iyi yönünden bakmaya çaliş hamilesin işte kiz daha ne olsun negüzellll.

4. 11 Ağustos 2013
  5. AssOrtik

AssOrtik KıdemLi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şu an bende aynı durumdayım, allaha yalvarıyorum dayanamıyorum, acile gitsem ne yapacaklar onu da bilmiyorum

6. 12 Ağustos 2013
  7. sofya

sofya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    63
    bulantılarım yeni bitti sizi çok iyi anlayabiliyorum tavsiye edebileceğim tek şey sabır serum falan da bana hiç etki etmedi 12. haftadan sonra rahatlarsınız inşallah geçmesede baya bi hafifliyo

8. 12 Ağustos 2013
  9. perisimay

perisimay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    63
    Merhaba kızlar
    Bende 6. haftamda 2 hafta her yediğimi kustum malesef ve yattığım yerden kalkamayacak duruma gelince hastaneye gittim. 3 gün devlet hastanesinin aciline gittim. Serum taktılar ve hiçbir işe yaramadı. Kendi doktorumda durumla pek ilgilenmedi açıkçası. Bende en sonunda bir polikliniğe kadın doğum doktoruna gidip durumu anlattım. 4 gün günde 3 saat süren 2 şişe vitaminli serum taktılar. Tahlillerde bebeğin bütün vitamin depolarımı tükettiği görüldü. Serumlardan sonra düzeldim. Hatta tatile bile gittim. 16. haftamdayım. Hala gün içinde kustuğum midemin bulandığı oluyor. Ama ilk başlardaki gibi değil. Size tavsiyem bunlar normal diyenleri dinlemeyin ve doktora şikayetinizin yoğunluğunu anlatıp serum isteyin.

10. 12 Ağustos 2013
  11. erobet

erobet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    ilk gebeliğimde aralıksız 24 hafta ikinci gebeliğimde 22 hafta boyunca kustum. nasıl bir durum olduğunu çok iyi biliyorum. allah yardımcın olsun ne diyeyim. ama şu gerçeğe kendini hazırlamalısın ki hiç bir şey işe yaramıyor. keza denemediğim kalmadı....dua etmekten ve sabretmekten başka çaren yok

12. 14 Ağustos 2013
  13. DUSUNCELII

DUSUNCELII Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    6
    Çok geçmiş olsun hamileliğimin ilk dört ayı bende de baya bulantı oldu. Hamile olduğumu duyunca o kadar sevinmiştim ki anlatamam ama bulantı başlayınca kendimi hamile bir hastalığım varmış gıbı hıssettım. Bulantıdan bebeği bile düşünemiyordum. suyu bile zorla içtim üçüncü ayda işe gitmedim insanları bile görmek istemedim. kendi evimi gördüğümde bile midem bulanıyordu yani sadece yemek değil kendi eşyalarımı görünce bile çıkarıyordum anneme gittim bir ay yattım günde bir kase yoğurt yedim sadece hiç ekmek vs yemedim evde kendilerine bile yemek pişirmediler gözümün önünde hiçbirşey yemediler. dışarı çıkmadım insan kokuları fırın lokanta kokuları derken çıldırasım geliyordu. kilo verdim tansiyon sürekli düşük ayakta duramıyordum ama beşinci ayda bulantım azalarak kayboldu. çalışmaya başladım ve hamileliğimin tadını çıkardım. yaşamayan bilemez hamilelik bulantısı çok kötü ama senin durumunu yaşayan bir sürü insan var ve inan geçip gidiyor. şimdi bebeğim bir yaşında ve ben zor geçirdiğim o birkaç ayı bebeğimi kucağıma alınca unuttum : )

a-nur bunu beğendi.
  14. 8 Ekim 2013
  15. stak

stak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    6 haftalık hamileleiği geride bırakırsan son haftalar hep bulantıyla geçti. gece uykusuzluk var. 5 dakika uyuyup uyanıyorum ve hop bitiyo. iki gündür toplam 5 saat uyumamışımdır. nasıl başedeceğimi bilmiyourm. deliriyorum resmen. canım bişi istemiyor. benden başkalarında da aynı sorunların oldugunu bilmek yalnız lmadığımı hissettirıyor ama benim gibi sabırsız bi insan bu ayları nasıl geçirecegimi bilemiyorum

16. 4 Nisan 2015
  17. a-nur

a-nur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1.042
    Ödül Puanları:
    58
    Aynı durumdayım. Mide bulantısına dayanamıyorum. Hamileliğimin 15. haftası bitti, bulantılar bayağı azalsa da hâlâ var ve yemekten sonra oluyor. Yediğime yiyeceğime pişman oluyorum. İştahla hatta saldırarak yiyorum, beğendiğim bir şey olduğunda "hımmıhh" sesleri çıkararak severek yiyorum, biri önümden alacak gibi, kıtlıktan çıkmış gibi sanki hızlı hızlı yiyorum. Ama sofradan kalkınca midede sıkıntılı bir his gelişiyor, hafif bi bulantı, sanki yediklerim çıkacakmış gibi... Korkmaya başlıyorum (çocukluğumdan beri mide bulantısı ve kusmaktan çok korkarım). Ne yapacağımı da bilemiyorum, herhangi bir önlem de bilmiyorum, öylece geçmesini bekliyorum. Geçiyor ama her gün tekrarlıyor. :KK43: :KK43: :KK43: