Bulantım çok yardım lütfen

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve Sevil_83 tarafından 8 Eylül 2009 başlatılmıştır.

8 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Sevil_83
  1. Sevil_83

Sevil_83 Guest

Arkadaşlar 9 haftalık hamileyim.Bulantım çok.Bütün günü devam ediyor.İlk bebegimde boyle degildi.Kusma falan yok.Kizimda bulantım az olmuştu.İlk 3 ay farketmemiştim.Ama yardımlarınızı beekliyorum.Ne yesem de bulantım azalsa.

2. 8 Eylül 2009
  3. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    valla canım çok fazla yapıcak bişi yok maalesef.en azından kusmadığın için şanslısın.ilk gebeliğimde ben de çok çektim mide bulantısından.bana yoğurtlu makarna iyi geliyodu.bastırıyodu midemi.ama geçici çözüm tabi.belli baya aya kadar çekiliyomuş bu dert.ben 8. haftada kürtaj olmak zorunda kalmıştım.şimdi yine hamileyim ve çok şükür bulantım yok.biraz sabahları ama yine de buna da şükür.allah yardımcın olsun.9 haftalıkmışsın bak şurda 4-5 haftan kalmış azalması için azıcık daha sıkıcan dişini.

4. 8 Eylül 2009
  5. Eylxuxl_ce

Eylxuxl_ce Kızım ve Oğlum Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bana iyi gelen süzme yoğurt tuzluda oldugu için ekmegi fırında biraz ısıtıp ustune sur ye cidden faydası oluyor yada maden suyu içine 1 limon sık ve az bir şey tuz at bana bunlar iyi geliyordu yemek gordugum zaman bile midem bulanıyordu.14. haftadayım ara ara bulanır midem

6. 8 Eylül 2009
  7. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    uzlu kraker derler ama bilemiyorum bir de doktor bana emedur kullanabilirsin demişti

8. 8 Eylül 2009
  9. EylulunAnnesi

EylulunAnnesi Minik Prensesim Büyüyor Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yapacak bişi yok...tuzlu kraker falan fılan işte geçici çözümler...ben 16 haftaya dek deli gibi bulanıyordum ve kusuyordum halada ara ara bulanıyorum....14 15 haftalarda biter merak etme..

10. 8 Eylül 2009
  11. arzuerturk

arzuerturk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben 8 haftalık hamileyim.5. haftadan itibaren çok şiddeetli bulantılarım oldu. şimdi sanırım biraz hafifledi:nazar: hiç bişey yiyemediğim için doktorum bana bitter çikolatayı önermişti. hem bulantıyı bastırır hemde enerji verir sana demişti.
    bir de bulantılar genelde B6 vitamin eksikliğinden kaynaklanırmış. yoğurt ta B6 vitamini bolca olduğu için bulantılara iyi geldiği söyleniyor. ben yiyememiştim. bitter çikolata ve beyaz leblebi yiyorum bütün gün. gerçekten faydasını gördüm. tavsiye ederim.

12. 13 Eylül 2009
  13. Sevil_83

Sevil_83 Guest

arkadaşlar bulantısı hep olanlar varmı aranızda?

14. 13 Eylül 2009
  15. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Doktor bana dramamine vermişti. Sabah kalkar kalkmaz tuzlu kraker yedim. Bütün gün bulanırdı, bir de hap yutmayınca kusardım. Neyse şanslısın kusman yok en azından. 14. haftadan sonra geçti. Mide yanması başladı sonra da. Allah kolaylık versin size valla zor günlerdi.

16. 13 Eylül 2009
  17. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de 17. haftamdayım.bulantılarım hala devam ediyor. doktor bana da dramamine verdi bu zamana kadar hep kullandım. faydasını da gördüm.ama şu anda içim hiç rahat etmiyor. etrafımdakiler içme ilaç dayan diyorlar.bugün içmedim.midem çok bulanıyor.ilaç kusmamı engelliyordu. ama içmemek için direniyorum.sen içmiş miydin geçene kadar?

18. 13 Eylül 2009
  19. esraseyhan

esraseyhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    var canım var. öğlen hep uyurdum ben ama bulantıdan uyuyamıyorum <rtık.14. ve 15. haftadan sonra geçer diyorlar ama ben 17 oldum hala direniyor benim bulantım geçmemk için.tek istediğim bunu hastalık olarak görmemek. ozaman psikolojşm bozuluyor.