Bulaşık makinanızı bu amaçla kullandınız mı?

Konusu 'Püf Noktaları' forumundadır ve BenTulis tarafından 23 Ekim 2007 başlatılmıştır.

23 Ekim 2007
    Konu Sahibi : BenTulis
  1. BenTulis

BenTulis KURŞUN KALEM Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Kızlar bulaşık makinanızda Bulaşıklar dışında neler yıkıyorsunuz?
    Naçizane önerilerim olacak.
    Mesela ben ıspanaklara ön yıkamayı burda yapıyorum.Yani duş programında.Deterjan,tuz,parlatıcı ve ısı kullanılmayan duş programında yani.Ama tabii makinada tuz kullanıyorsanız denemeyin.Ben tablet kullandığım için makina tuz bölmesi boş,bu nedenle rahatça ıspanaklara duş aldırabiliyorum.
    (Not=Ispanak ön yıkama yaptırmak için ilk şart,makinada tuz kullanılmıyor olacak,yani tabletle yıkama yapıyorsanız ve tuz koyma yeriniz boş ise.Bir de parlatıcı gözünüz boş olacak,yani yine tablet kullanılmakta olan makinalardan sözediyorum.Ayrıca makinanız da boş olacak tabii,başka bulaşık olmayacak içinde.)
    Deterjan koyarak ise,plastik veya kumaş çiçeklerinizi yıkayın..Pırıl pırıl çıkıyorlar.Ha bir de normal bulaşıklarla beraber sarı veya kırmızı altınlarınızı da çatala,bıçağa takarak yıkamaya bırakırsanız inanılmaz parlak ve temiz çıktıklarını göreceksiniz.Gerçi benim renkli altınım yok ama kayınvalideminkileri yapıyoruz,ışıl ışıl çıkıyorlar.Gümüş falan denemedim ama,ona kefil olamam.
    Bu arada sizin önerilerinizi de bekliyorum.

2. 23 Ekim 2007
  3. Nazenin

Nazenin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fisfisfisfisfisfisfisfisfis ıspanak mı????:uhm:

4. 23 Ekim 2007
  5. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    PARDON BEN ÇOKMU GERİ KALMIŞ MAKİNA KONUSUNDA SENİ KUTLARIM BULAŞIK MAKİNASINI ÇIKARANIN BİLE AKLINA GELMEMİŞTİR KUTLARIM SENİ:Roflol::Roflol:

6. 23 Ekim 2007
  7. Pamuk

Pamuk Guest

ıspanak konusu çok tehlikeli, tablette kullansanız deterjan artıklarının makinanın bi yerlerinde kalma olasılığı çok yüksek ve dolayısıyla bunların ıspanaklara yapışması. diğer fikirler ilginç

8. 23 Ekim 2007
  9. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Ütü üzerinde otel odasında kahve pişiren,şanzımanlı çamaşır makinasını tereyağ yapmak için yayık olarak kullanan Çılgın Türkleriz biz.Daha neler neler vardır kimbilir keşfedilmiş...

10. 23 Ekim 2007
  11. sibel_can

sibel_can Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben ıspanagı duymustum ama cesaret edemem sanırım.ama altın ve çıçegı deneyecem tesekkurler canım

12. 23 Ekim 2007
  13. BenTulis

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Bu olasılık hayli düşük olmakla beraber,yine de ön yıkama bu,yani makinadan çıkarıp doğruca tencereye koymuyoruz ki.Burda amaç ıspanağın toprağını çamurunu akıtmak.Üstüne tekrar yıkanıyor ama vakitten tasarruf ediyorsunuz. Hem tencerede az suyla haşlanıp yeşil suyu dökülüyor zaten.Kalıntı kalsa bile bu şekilde çoktaan yok olur.

14. 23 Ekim 2007
  15. Pamuk

Pamuk Guest

ben sadece fikrimi söyledim, evet ön işlem ama ben kendi adıma diyorum gene de cesaret edemem, kaynatıp yeşil suyun atılması da arıtmaya girmez labaratuvarda bazen ne gibi işlemlerle deterjanları arıtamadığımızı gördüm çünkü. ama dediğim gibi bu benim fikrim sadece fikrimi söyledim

16. 23 Ekim 2007
  17. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    süper çok akıllısın tulişim mutlaka pek çok kişi yapıyordur ama bilmeyenler için bende ocağın ızgaralarını bulaşık makinasında yıkarım sevgiler canım

18. 23 Ekim 2007
  19. sirin melek

sirin melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya süper fikir bunlar varsa böyle ilginç fikirlerin yine bilgilendir bizi olurmu? sağlıcakla kal :)