Bulaşık Makinası kullanan herkese tavsiyeler....

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve buzdevri tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : buzdevri
  1. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Kullandigimiz deterjanlarin hem cevre hem de sagligimiz uzerinde son derecede olumsuz etkileri var bilindigi gibi..

Ozellikle yemek yedigimiz kaplarin temizlenmesinde kullanilan deterjenlarin cok iyi durulansa bile kalinti biraktigi biliniyor uzun yillar boyunca bu kalintilar gidalarimiza bulasiyor ve bu vasita ile sindirim sistemimize tasiniyor. Petrol esasli kimyasal maddelerden olusan ve son derecede guclu olan bu kimyasallar kronik hastaliklarin tetikleyicisi.
    Bu kimyasallar kanalizasyon sistemine karisiyor oradan da nehirlere gollere ve denizlere . Bu sentetik kimyasallar denizlerde de besin zincirine bulasarak
    tekrar sindirim sistemimize donuyor ne yazik ki.

Bir sure once bir deneye basladim ve bulasik makinasinda ARAP SABUNU kullandim. Daha once doktor tavsiyesi ile cocuklarin biberonlarinin temizlenmesinde kullanmistim dogal ve zararsiz oldugunu biliyordum bulasik makinesinde ne sonuc alacagimi merak ettim.

Sonuc harika bulasiklar ter temiz pırıl pırıl oldu

ARAP SABUNU hem cok daha ucuz hemde cok daha dogal cevrede yarattigi kirlilik etkisi de cok daha az.
    Bulasik makinasinin deterjan gozune dolduracak kadar koyup kapagi kapatiyorsun ARAP SABUNU macun gibi sicak su ile rahatca eriyor.
    Bu deneyden sonra internettende arastirma yaptim pek cok kisi bu metodu kullaniyormus

PARLATICI BÖLÜMÜNE DE ELMA SıRKESı KOYUYORUM (ama üzüm sirkesi değil..özellikle elma sirkesi)...
    SONUÇ HARıKA!!! YILLARDIR BUNU UYGULUYORUM..

--

2. 25 Şubat 2009
  3. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ben son bir yıldan fazladır parlatıcı kullanmıyorum zaten onun yerine elma sirkesi koyuyorum..

Ama arap sabununu burada bir arkadaş denemişti ve sonuç hüsran, bir kez daha makineyi çalıştırmak zorunda kaldığını söyledi....

Anlıycağın şimdilik deterjan kullanmaya devam...

4. 25 Şubat 2009
  5. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

hımm çok iyi oldu fikriniiz paylaştığınız,teşekkür ederim.. kafam karıştı aslında kullanan bir çok kişide memnun böle memnun olmayan da var..belki de makine markasıyla ilgilidir diye bir görüşte var ..bilmiyorum ben bir kere deneyeceğim...

6. 25 Şubat 2009
  7. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Arap sabununu deterjan gözüne koyacağız sanırım. Ama sabunun genelde ariyince
    bulanık, mat bir hali olur acaba bulaşıklarda sorun yaratmaz mı?

8. 26 Şubat 2009
  9. allame

allame Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet bende inanıyorum zararı vardır detarjanın,arap sabunu halılarda falan çok iyi oluyo ama makinada olurmu ki arkadaşlar yani bi zararı falan olmasın vücuda tam olarak nasıl kullanıyosunuz? Aslında ben gıdalarda bile kullanıldığını duydum ama acayip geldi,sirkeyi öncede duymuştum aklımda da cesaret edmiyorum.

10. 26 Şubat 2009
  11. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    bugünde annem geldi arkadaşından. anlattı bana işte bulaşık makinesine arap sabunu koyup çalıştırdı. bizde yapalım dedi.
    bakmış incelemiş bardağı, tertemiz dedi. biz kullanıcaz bakalım. yarın dışarı çıkınca unutmazsam alıcam.
    sirkeyi zaten kullanıyoduk.

12. 26 Şubat 2009
  13. buzdevri

buzdevri **** Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148

eve bende bugün alacağım...akşama annemle bir deneme yapacağıuz olmadı bir daha ıkarız bulaşıkları die düşündük ...deterjan gözüne arap sabunu koyup, parlatıcı olaraka elma sirkesi.....sonuçtan haberdar ederim merak eden arkadaşları....a.s.

14. 26 Şubat 2009
  15. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Sakın denemeyin hiç yıkamamış gibi oluyor..........:nazar:

16. 30 Mart 2009
  17. nisaaa

nisaaa Guest

bende deneyeceğim elma sirkesini bakalm sonuc ne olcak acaba makinaya bir zararı olurmu

18. 30 Mart 2009
  19. Meliike25

Meliike25 Guest

bence de :)

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.