bulaşık makinasında bardakların bugulu mat çıkması?

Konusu 'Mutfak Püf Noktaları' forumundadır ve nem tarafından 13 Eylül 2010 başlatılmıştır.

13 Eylül 2010
    Konu Sahibi : nem
  1. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba hanımlar yeni evliyim bulaşık makinam arçelik 6551 H bulundugum yerde su çok kireçli onun için su sertlik ayarına göre ayarladım..parlatıcı kısmını 4 seviyesine getirdim parlatıcı ve tuzu dolu..tüm aklınıza gelen deterjanları denedim bim active,pril,calgonit toz,bingo ve en son gidip en pahalısını aldım belki deterjandadır sorun diye calgonit quantum aldım..ama yine sonuçç sinir bozucu bardaklarımmm acaip mat ve bugulu..acaba makinamdamı sorun var 2.5 aydır kulanıyorummmm:KK43:

2. 13 Eylül 2010
  3. mehtap51

mehtap51 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    aynı sorun bende de olmuştu.sonra farkettimki parlatıcı azalmış ve eklememişim.birde suyun iyi akıyor mu.ben artık gece 11-12 den sonra makineyi çalıştırıyorum.çünkü öğle saatlerinde su az geldiği için iyi yıkamıyor.aslında makineye en iyi deterjan jel deterjanlar.onlarla yıkadığında çok güzel çıkıyor.onlarda toz deterjanlara göre pahalı.sen dediklerimi uygula hala problem varsa servise sor.belki makinende sorun vardır.

4. 13 Eylül 2010
  5. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yaaaaa ev tablet deterjanla doldu artıkk her hafta yeni bitane aldımmm offf:)
    hangi sıvı deterjan alayım peki bide onu deniyim barii işe yarar inş..

6. 13 Eylül 2010
  7. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ha bide içeride bi yuvarlak halka var yan tarafta 0 ve 1 ayarı var sadece..bizim su çok kireçli kuyu suyu 0 dan 1 e getirdim ayarını...yine sonuç hüsrannnnnnn:KK43:utanıyorum misafirim gelince bardaklarımdan vallaaaaaaa

8. 14 Eylül 2010
  9. melankolik28

melankolik28 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    en iyisi servisini çağır onlar ayarlasın kayınvalidemdede aynı sorun vardı servis geldi ayarladı ondan sonra düzeldi garantisi varsa bir çağır boşuna deterjan parası varme istersen

10. 14 Eylül 2010
  11. kasiope

kasiope kalbimin komutanı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bulaşık makinasını çalıştırmadan önce bulaşıkların üzerine domestos veya cilit bang sıkmayı dene domestosu fısfıslı bi şişeye suyla karıştırıp tüm bulaşıkların üzerine gelecek şekilde sıkarsan iyi sonuç alırsın. hem içindeki kötü kokuları alır hemde leke bırakmaz. ben hep yapıyorum.

12. 14 Eylül 2010
  13. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    sabah aradım cnmmmm ögleden sonra gelcez dediler servisi bekiyorum şimdi..kulanım kılavuzuna göre tüm ayarlaırnı yaptım yinede düzgün yıkamıyor..elimi degdirince deterjan kalıntısı geliyor sanki böle keçe gibi oluyo elim..dur bakalım nediycekkk servis gelsinde bi:)

cnmmm domestosta hortumu deliyormuş bi süre sonra..keisnlikle çamaşır suyu önermiyo servisler..kuzneimin makinası o yüzden bozulduuu hortumunu deiştirdiler..kayınvalidemde sıkıyor söyledim oda artık kulanmıyorrr:)

14. 14 Eylül 2010
  15. kasiope

kasiope kalbimin komutanı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bunu bilmiyordum ablam hep kullanır hiç bir problem çıkarmadı o bırak spreyi saf halinde döker ama maşala bişey olmadı. sende cilit bang kullan canım.

16. 14 Eylül 2010
  17. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    mşlh diyelim ablanın makinası bozulmasın valla:)
    bakayım servis gelsinnnnn ondan sonra bidaha yıkayayım baktım düzelmio cilit bang deniyeyeim bi onu kualanmadım zatii:)

18. 14 Eylül 2010
  19. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    slm kıslar serviz az önce geldii...
    tüm yaptıgımm ayarlar dogruymuş..yalnız bizim sitenin suyu kuyu suyu oldugundan aşırı kireçliymiş..
    mesela bulaşık makinaları en fazla 6 sertlik seviyesine kdr iyi yıkarmışş ama bizim sitenin sertlik seviyesi 9larda malesef..onun için sitenin su kaynagını deiştrmeleri lasımmış ..
    bide ben bulaşık makinasına sudan baya geçirp öyle atardım makinaya servisci sakın öle yapmayın direk kabasını alıp suda geçirmeden atın yoksa deterjan üzerinde kalabilr dedi çok acaip geldi valla benim işime daha gelir böle bşy:)
    bide 1 gün bekleyen bulaşıgı makinanın en yüksek ayarında yıkamamız gerekiyormuş..ben genelde 2-3 gün bekletip öyle yıkıyorum:)
    şansızlık işte koskocaman mahallede bi bizim sitenin suyunda sorun varmışş onun için 10 daireye gelmişler aynı şikayetle:)