Bulaşık Makinesi Çiziklerine Karşı...

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve Noa tarafından 5 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

5 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : Noa
  1. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Bulaşık makinem bardaklarımı mahfetti. Şimdi hem yeni bardak hemde yeni bulaşık makinası alacağım. Duralex bardak alsam üzerinde bulaşık makinası işareti var. Acaba makine çiziklerinden etkilenmez mi? Bulaşık makinası çiziklerinden korunmayı veya kurtulmayı bilen var mı? Duralexler çizilmeye dayanıklı mı?

2. 5 Ağustos 2008
  3. minelne

minelne afffettt Allahımm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım aynı sorun bizdede var servisini çağırdık ayarladı birdaha çizmez dedi ama evde çizilmedik bardak kalmadığı için bilmiyorum çiziyormu,bardakları atmaya kıyamadım israf gibi geliyor,kırıldıkça yenisini alıcam

4. 5 Ağustos 2008
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Parlatıcı yerine sirke koymayı deneyin ben çok zamandır parlatıcı kullanmıyorum.
    Deterjanı tepeleme doldurmayın, ben tablet kullanmıyorum ve deterjan gözünün yarısını bile doldurmuyorum bi gıdım koyuyorum tabiri caizse.Zaten çok eski bardaklarımda bir tane bile kalmadı hepsi meftah, yenilerse gayet iyi görünüyor (yeni dediğimde en az 1 yıllık bardak yani.)

6. 5 Ağustos 2008
  7. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Ben sıvı deterjan kullanıyorum. Yine de çiziliyor. Çizilenleri atmak bence de israf ama misafir gelince utanıyorum bardaklarımdan. Zaten geçen gün de kaynanam bardaklarıma laf ediyordu. İyice tepem attı hepsini atıcağım. Aslında ben israf ve çevre konularında çok duyarlıyımdır ama böyle de dedikodum oluyor. Pes ettim anlıyacağınız:KK43:(

8. 5 Ağustos 2008
  9. ezine

ezine ogluşum gelio :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    346
    tuz kullanmanızı tavsiye edrim bende 1senedir kullanıorum bardaklarım yep yeni gibi duruyo tuzun çok etkisi var arkadaşıma servisi tuz kullanmanıza gerek yok su kreçli deil demiş ama bardakları çizik içinde tuz kullanmaya başladıktan sonra bi şikayeti kalmadı

10. 5 Ağustos 2008
  11. tatarxixm

tatarxixm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende yeni aldım makinemi banada tuz dan dediler 3 gun oldu aldıgım 1 kilo tuz koydum ve taplet aldım ondada tuz var
    tuz ilevesi yappan bakalım cizilcekmi yine

12. 6 Ağustos 2008
  13. YUMURCAK

YUMURCAK Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.707
    Ödül Puanları:
    123
    deterjanın fazlası çiziyor cam bardakları.ben deterjanı önerilenin yarısı kadar koyuyorum.tuzu ihmal etmiyorum parlatıcının etkisi varmı bilmiyorum ama ben hijyenik olsun diye elma sirkesi koyuyorum.bugüne kadar hiç çiziğim yok bardaklarımda hepsi paşabahçe.

14. 6 Ağustos 2008
  15. Defhne

Defhne Doruk Paşam :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bence de tuz olmazsa çizik oluyor. makinanın tuzu bitmişti birgün çalıştırdım bütün bardaklarımda hafif çizgiler oldu. şimdi tuzu daha bitmeden fazla fazla koyuyorum çizik olmuyor. ancak benim bardaklarımda tuhaf renkli renkli bir parlaklık oldu. iğrenç duruyor. atmaya da kıyamıyorum.

16. 7 Ağustos 2008
  17. Noa

Noa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Benim makinamın tuz göstergesi yok. Nasıl anlarım bittiğini?

18. 8 Ağustos 2008
  19. altxixngxuxl

altxixngxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bardakların çizilmesinin nedenlerinden biride 3 etkili detarjan kullanılmasıymış.Gelen servis elemanı bu bilgiyi vermişti.3 etkili olanları değil üzerinde classic yazandan alın yoksa çizilir demişti.bende sıvı deterjan aldım ama hiç memnun değilim lekeleri çıkarmıyor. en iyisi calgonit classic tablet