Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve radika tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : radika
  1. radika

radika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bulaşık ve çamaşır makinasını temizlemek için;sirkkeden yararlanıyorum.Ve sonuç harika...! Bunu Arçelik servisten gelen görevli önermişti.Geçenlerde çamaşır makinası su akıtıp kötü yıkamaya başlayınca çamaşır makinesinde de denedim.Şimdi süper yıkıyohihoyyyt

Uygulama söyle:Yarım şişe kadar sirkeyi makinanın içine (çamaşır makinasında göze) boşaltıp, makinayı boş olarak çalıştırıyosunuz.Bütün kireci yok ettiği gibi bulaşık makinesin de oluşan kötü kokularıda alıyor.Çamaşır makinesin içine biraz da kireç çözücü ekledim.Kısa program uygulayıp, suyu tahliye ettim.Dediğim gibi sonuç süper herkese tavsiye ederim:teytey:

2. 24 Şubat 2009
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Süper ama makineya zarar vermesinden korkuyorum, calgon vb. kullanmıyorum, acaba makinanın içi ne haldedir.

4. 24 Şubat 2009
  5. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bana da bulaşık makinamı kurmaya gelen kişi söylemişti arada bir makinayı boş olarak çalıştırıp sıcak suya geçtiği zaman içine bir şişe sirke boşaltın demişti boruların içindeki kalıntıların temizlenmesini sağlarmışşutarafagitti

6. 25 Şubat 2009
  7. radika

radika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Şimdiye kadar hiçbir zararını görmedim.Zira bulaşık makinesinde 2-3 seneden beri kullanıyorum.

8. 25 Şubat 2009
  9. hfzhfz

hfzhfz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bulasık makınesınde bosamı dokuyosun yoksa sıse gıbı bırseyın ıcınemı koyuyosun?

10. 25 Şubat 2009
  11. radika

radika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Direkt içine boşaltıyosun ve boş çalıştırıyosun.

12. 25 Şubat 2009
  13. YUMURCAK

YUMURCAK Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.689
    Ödül Puanları:
    123
    bende bır sure bulaşık makınasında sırke kullandım fakat daha sonra makınaya Zarar verır mı dıye tereddut ettım bıraktım.2-3 senedır kullandığınıZı söyluyorsunuZ.makınanıZIn ıç aksamına bır Zararı olmuyor değılmı?sırke bır sure sonra plastık ve çelık aksamını erıtıyor dıye duymuştum

14. 26 Şubat 2009
  15. vedusa

vedusa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    lütfen bana yardım edin.............................................
    fırınımda yanlışlıkla buzdolabı poşeti unutmuşum. fırın ısınınca poşet eridi. hemen farkettim ancak iyice yapışmış. şimdide sertleşti . ne yapsam çıkaramıyorum. bu konuda bir önerisi olan veya başına daha önce böyle birşey gelen varsa bana yardımcı olsun. ~TEŞEKKÜRLER

16. 26 Şubat 2009
  17. lame

lame Guest

aman sakın kireç çözücü koyup çalıştırmayın ben yaptım dumanlar çıktı makinamdan tamirciye bile götürmeden yei makina almak zorunda kaldım.............:1no2:

18. 26 Şubat 2009
  19. radika

radika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ben yaptım.Makinem canavar gibi çalışıyo.Üstelik tamirden de kurtuldum.Ama tercih sizin.