Bulaşıklarım kokuyor.

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve haceryldrm tarafından 1 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1 Haziran 2009
    Konu Sahibi : haceryldrm
  1. haceryldrm

haceryldrm canım kızım azra duru'm Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar. Bocsh bulaşık makinem var. 3in1 tablet deterjan kullanıyorum 1 yıldır ama bulaşıklarım son zamanlarda koku yapmaya başladı. Sofraya koyduğum zaman kötü bi koku oluyor. Bulaşık makine temizleyicisi kullandım calganitin olmadı. Koku koydum gene aynı. Tekrar yıkamak zorunda kalıyorum. Bulaşıklar temiz ama kokuyor. Acaba tabletten mi oluyor. Yoksa şehir suyundanmı..

2. 2 Haziran 2009
  3. rainofapril

rainofapril güηвє güη вüуü&# Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı sorun bendede var bende koku koydum makinanın içine asılanlardan acaba omu yapıyo die düşünüyorum bide bulaşıklar bittikten sonra hemen çıkarırsan olmuyo ama biraz beklerse o zaman o kokular bulaşıklarda kalıyo :)

4. 2 Haziran 2009
  5. ay_82

ay_82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    daha 1 ay olamdı makinemi alalı bende de arada olmaya başladı sirkeyi deneyeyim bari sağol saleen... :)

6. 3 Haziran 2009
  7. nesquik_24

nesquik_24 Deniz Bebeğin Annesi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bulaşıklar yıkandıktan sonra hemen çıkarmak gerekiyor ama ben üşeniyorum taaaa yenileri birikene kadar duruyorrrr :) ama asılı mandalinalı koku var içinde,sağolsun icat edenler...her yer mandalina kokuyo :)

8. 3 Haziran 2009
  9. angel_baby

angel_baby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bendede aynı sorun vardı ama calgonitin bulaşık makinesi için asılabilir kokuları varmış bir arkada$ımın evinde gördüm makinayı açar açmaz mis gibi bir koku geldi burnuma bu ne diye sordum bunları tavsiye etti o günden beri calgonitin bu asma kokularından kullanıyorum kötü koku bitti güzel kokular geliyor artık burnuma..

10. 3 Haziran 2009
  11. angel_baby

angel_baby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada bendede tortu oluyordu tablet ler pek sağlıklı değil bu açıdan sorun çıkarabiliyor belki bundan olabilir $imdi ben sıvı bula$ık deterjanı kullanıyorum bütün olumsuzluklar bitti

12. 3 Haziran 2009
  13. filizcan

filizcan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    makina yıkamasını bitirdikten sonra kapagını azıcık aralık bırakın üst teli az cekip kapagı ona dayandırın
    ama bu işlem kurutma işlemi bitmeden yapın ben bu yolla kurtuldum kokudan kapagı kapalıyken kurursa koku yapıyor birde arada parlatıcı bölümüne sirke koyuyorum dezenfekte icin
    yıllardır hertürlü deterjanı denedim sonuc kapalı kuruması koku yapıyor bilginize

14. 4 Haziran 2009
  15. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    ben koku sorunu yaşamadım şu ana kadar ama klavuzda yazıyo zaten yıkama bittikten sonra makinenin kapısını biraz açık bırakıyorum böyle bulaşıklar daha iyi kururmuş
    birde makine kokusundan bende kullanıyorum makineyi çok güzel kokutuyo ayrıca makine temizleyiciside var hanımlar ayda bir makinemizi onla yıkamakta fayda var

16. 9 Ocak 2010
  17. Penbe

Penbe pırlanta Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hadi bende bir fikir veriyim kullandığımız limon kabuğunu mantar gibi duracak şekilde bir çatala asın her yıkamada bunu yaparsanız hem bulaşıklarınız parlak olur hemde makinanız mis gibi kokar.bayanssulusmile

18. 14 Ocak 2010
  19. WildRosee

WildRosee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aa çok iyi fikir valla bunu mutlaka deniycem