Bulduğum hasta kediye nasıl yardımcı olabilirim ?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve BEBEKKAFA tarafından 27 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

27 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : BEBEKKAFA
  1. BEBEKKAFA

BEBEKKAFA Yağmur'umu bekliyorumm:) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    pazartesi annem bulmuş yavru bi kedi...ama kötü durumda...ayakları tutmuyor yürüyemiyor,ve tahminimce beyinden darbe almış olacak ki kafasınıda tutamıyor,sağa sola sallanıyor kafası...balkona koyduk kutuya...yemek su veriyoruz ama durumu iyi değil...ne yapacağımızı şaşırdık...

kutuya elimizi sokup sevmeye kalksak çok korkıuyor kaçmaya çalışıyor ama kaçamıyorda yalpalayarak düşüyor...:çok üzgünüm:

bugünde kulaklarının duymadığını farkettim...pisi pisi diyince bakmıyor...bakışlarıda tuhaf

dışarda biri buna ya tekme savurdu ya da alıp duvara ,havaya falan attı..burda böyle yapan çocuklar var çünkü..nefret ediyorum yaa...çocuk değil canavarlarrr

sizce ne yapalım ? yaşayabildiği kadar böyle yaşasın mı yoksa veterinere götürüp uyutalım mı? buna hiç içim el vermiyor ama:çok üzgünüm:

adam gibi tedavi eden veterinerde yok bulunduğum yerde..çok çaresiz kalıyor insan böyle durumlarda....ankarada değilim bu arada

2. 27 Ağustos 2010
  3. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    kimse bişey yazmamış...:umursamaz:

keşke insanların derdiyle ilgilenildiği kadar şu masum hayvanlarlada ilgilenilsebenneyaptımki

neyse bugün veterine götürdük arkadaşla,pire damlası damlattı,gözü iltihaplanmıştı bugün onun içinde göz merhemi verdi...ayaklarında kırık yokmuş..kafadan darbe almış....sağ tarafı göçmüş kafa tası....iyi bakılırsa iyileşir dedi artık bilmiyorum....bakıcaz öyle...

4. 28 Ağustos 2010
  5. iclo

iclo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    en güzelini yapmışsın canım veterinere götürmekle.İyi bakarsan çabuk toparlanır.Birkaç aya kalmaz inşallah eski haline döner.Sen elinden geleni yap gerisini Allaha bırak.

6. 28 Ağustos 2010
  7. URANUS

URANUS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım, ne güzel bi canlının hayatını kurtarmışsınız...Bakılırsa iyileşir demiş veteriner, nasılsa siz varsınız, iyileşir o zaman... Maalisef o kadar çoklar ki... Biz İnsanlar her yeri yakıp yıkıp bütün canlıların yaşam alanlarını yok ediyoruz... Geçen gün sitedeki kedileri toplatmakla tehdit eden komşumuza da aynı şeyi söyledim, o da '' ohoooo ne alakası var, lafı hiç oraya getirmeyin, biz apartmanda yaşıyoruz'' dedi. Maalisef benim de ''madem apartmanda yaşıyoruz o zaman neden kapına çöp koyuyorsun'' demek hiç aklıma gelmedi...

8. 28 Ağustos 2010
  9. hera.zeus

hera.zeus Geçmiş,geçmiştir..!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım en iyisini yapmışsın.. biz burdan söylemekle hiçbirşey yapamayız en iyisi veteriner eğer birşey olursa vicdan azabı cekmessin. veterinere götürmen en iyisi.. yalnız yemek konusunda birkaç uyarım olucak.. veterineriniz belki söylemiştir ama yavrulara sadece süt vermemek lazım süt bebe büskivisi ve su yu karıştırırsanız anne sütüne en yakın mama bu..sadece süt midesini yorar ve ishale neden olur

10. 28 Ağustos 2010
  11. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    sağolun arkadaşlar ilginize...

elimizden geleni yaptık..veterinerede götürdük işte durum bu...inşallah iyileşir veterinerin dediği gibi...:çok üzgünüm: ordaki halini görmeliydiniz..nasıl çaresiz,savunmasız...öyle ürkektiki...acı acı bağırması vardı...arkadaşımla tutamadık kendimizi ağladık:çok üzgünüm:

o sesi, o duruşu gözümüzün önünden gitmiyor...eve gelincede çok ağladım...neden böyle bu dünya diye...neden insanlar böyle kötü diye...kesin biri yaptı bunu...inanılır gibi değil yaa..masum bi hayvana nasıl yaparlar böyle işkenceleri...neden yaparlar!

hera.zeus canım sağol yardımın için...süt vermiyoruz zaten...sulu çorba tarzı minik tavuk parçaları fln verdik...çokta yavru değil zaten...yani 2-3 aylık gibi tahminimce...ama arkadaşla konuştukta biraz sütte versek iyi olur belki diye...ama zaten yavru kedilere sütü sulandırarak vermek gerekiyor hazmedemiyorlar yoksa...bebe bisküvisini duymamıştım canım onuda veririz...

12. 28 Ağustos 2010
  13. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kafadan darbe aldıysa düzelmesi biraz zaman alırmış eşim veteriner de süt verebilirsin b1 ve b6 vitamini desteği yapılmalıymış sinir sisteminde düzelebilecek bir hasar varsa onu kediden anlayan bir veterinere özellikle petshop da çalışan vetrinere götürün

14. 28 Ağustos 2010
  15. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    çok sağol canım ilgine....

bulunduğum yerde veterinerler var ama adam gibi bi veteriner yok...bu götürdüğümüz en iyisiydi...adam hiç olmassa sevgi gösteriyor,ilgileniyor.....aslında sinir sistemi için b1 b6 vitamin iğnesi yapılmalıydı evet ..hiç söylemedi ama yaa:çok üzgünüm:

benimde köpeğim var evde..o da kısmi felç geçirmişti daha önce b1 ve b6 vitaminleriyle iyileşti...

bu gittiğimiz veteriner petshoptada çalışıyor canım...

başkada var ama onlar daha çokbaytarlık yapıyor köylere fln gidiyorlar...hele bi tanesi var ki tam kasap!hayvan bile sevmiyor doğru dürüst karambole veteriner olmuş herhalde...kaç tane hayvan öldürdü,yanlış tedavi uyguladı vs.....ki bu baytarlık yapmıyor kedi köpek vetrineri....

şu vitamin olayına kafam takıldı bak şimdi..

16. 28 Ağustos 2010
  17. oglananasi

oglananasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim eşimde genelde büyük başa bakıyor köylere gidiyor ama bulunduğumuz yerde tek o bakıyor zaten kedi köpeğe,kimse kedi ameliyatıyla falan uğraşmadğı için zavallılarla kimse uğraşmıyor önemsemiyor çok sinir oluyorum bende
    eşim diyoki b1 ve b6 içeren bi şurup falan alabilir yada b kompleksini içeren(b1 b2 b6 b12 gibi) herhangi bir ilaç ama içinde illa b1 ve b6 olsun diyo
    sütü saf verebilirsiniz baktıınız dokunacak gibi normalde hazmedebilir ama bazen dokunabilir o zaman sütü sulandırabilirsiniz

18. 28 Ağustos 2010
  19. BEBEKKAFA

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    61
    evet bizde eczaneden bakmayı düşündük şurup ya da suyuna ,yemeğine damlatılacak damla tarzı olabilir mi diye...sağolun,bakarız pazartesi günü...

bugün sevmeye çalıştım biraz ,alışsın diye ama yok korkuyor hala...