Bunalımdamıyım sizce??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lucky88 tarafından 23 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

23 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : lucky88
  1. lucky88

lucky88 Bırak gülüşlerin can evimin penceresi olsun. Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Merahaba dostlarım,Yine bi sorunum var ama nenden böyle olduğum anlayamıyorum.eşim 3 hafta önce işten ayrıldı.evde olduğu için bütün gün bilgisayar başında filmdi diziydi falan bu tazr şeylerle uğraşır.teknoloji manyağı yani.akşam işten gelirim karşılar beni sonra bilgsayar başında yine.hepberaber yemek yeriz.eşim yine bilgisayar başında.ev sıcak diye balkona geçelim diyorum balkonda oturuyoruz bu seferde telefondan oyun oynuyo.en sonun yeter artık ya dedim sen bekar bi insan değilsin dedim bağımlılık oldu artık sende bunlar dedim bana verdiği cevap aynen şu ben hep böyleydim. ben yatıyorum dedim balkonda yatalım sıcak dedi hayır ya dedim ne balkonu biz 10 aylık evliyiz 10 yıllık değil neden ayrı yatıyoruzki dedim.bende valla ben senin bu kadar teknolojik şeylere özellikle bilgisayara bu kadar bağımlı olduğunu bilmiyodum artık bişeylerin farkına var sen evlisin hayatında ben varım birazda benimle ilgilen dedim.hiç bişi demedi.akşam erken yatalım dedim hani belki yaramazlık yaparız falan dedim hallederiz diyo lafa bak yaa.sanki bu bi iş halldermiş.hava çok sıcak olduğu için eşim terasta yatıyo k.validemle k.pederimde terasta yatıyo.bende yerimi hemen yadrgadığım için başka yerde yatamıyorum.eşimde terasta yatalım diyo.odamda yattım bende geldi yanıma aşkım burası çok sıcak ben balkonda yatıcam dedi tamam dedim bende. biraz yakınlaşmaya çalıştım hadi aşkım sen uyu sabah erken kalkıcaksın dedi.ilgi istiyorum ya ilgi kaç gündür tadım tuzum kalmadı yaa yemek yiyemiyorum.yakınlaşmaya çalışıyorum hiç tık yok.tamamevde olduğu için geç uyanıyo akşamda geç yatmak istiyo uyuyamadığı için.ama bende aynı anda yatağa gidelim ayrı ayrı yatmak istemiyorum.çokşeymi isitiyorum yaa inanın göz yaşlarımı tutamyırum.çok bunladım yaa.aklıma gelen o kötü düşünceleri atmak istiyorum.ne olur bi fikir verin yorumlarınıza ihtiyacım var.hiç kimseye yalandanda olsa gülemem eğer bi sorunumarsa ben yapamıyorum beceremiyorum sahte olmayı.görümcem geliyo seni neyin var dün suratın aıktı bugünde odandan çıkmıyosundiyo.ya size nee.insan hergün güllük gülistanlık olcakdeğil benimde sorunum olmazmı.hergün karşınıza geçip gülcekmiyim yaa.Allahım ne olur yarım et :Saruboceq:

2. 23 Temmuz 2010
  3. gulisk

gulisk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    894
    Ödül Puanları:
    148
    Çok haklısın ama bu erkeklerde anlayış 0 bizim evimizde aşırı sıcak oluyor ve eşim kesinlikle sıcağa gelemiyor kaşıntılar falan tutar bazen oda söyler ben terasta yatacağım ama asla izin vermem oda üstelemez ve benimle tıpış tıpış yatağa gelir .Eğer eşin çok istiyorsa terasta yatmak, yaz kış orda yatabilirsin dersin.
    Bu arada bu işsizlik umarım çok sürmez eşinde keyfine düşkün belli.Dikkat et alışkanlık yapmasın

4. 23 Temmuz 2010
  5. lucky88

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    valla dün akşam öyle sinir oldumki aldım yastığını gittim odaya al yastığını canın nerdei syiosa yat beni rahatsız etme dedim.sinirimden dön oyana dönbuyana uyumuşum bi baktım almış yastığını geliyo.gözmemezlikten geldim git burdan istemiyorum dedim.hemen sarıld falan ama hiç yüzmü dönmedim.sinirlerimi yıpratıyo yaaa

6. 23 Temmuz 2010
  7. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Biraz anlayış,biraz sabır göstermeniz gereken bir durum
    eşiniz işten ayrılmış,bilgisayar başında düşüncelerinden arınıyordur,
    zaman zaman erkekler böyle hallere girebilir..
    biz kadınlar kendimizi oyalayacak bir şeyler buluyoruz
    bulaşık yıkamak,evi temizlemek gibi..
    onlar napsın..belki bilgisayar başında olmasa size çatacak..zamanla düzelir üzülmeyin sabır gösterin.

8. 23 Temmuz 2010
  9. lucky88

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    ama bende çok sıkılıyorum sanki evde tek başımaymışım gibi geliyo.belki bilgsayarla uğraşmak ona iyi geliyo olabilir ama bana iyi gelmiyo..bazı şeylerden soğutuyo.canım hiçbişi yapmak istemiyo.bi garip oldum hayattamıyım değilmiyim anlamıyorum.heveslerimi kursağımda bırakıyo.

10. 23 Temmuz 2010
  11. _CandaS_

_CandaS_ Çok şükür seni bana verene ... Üye

Beğenildi:
    64
    Ödül Puanları:
    153
    21 yaşında evlendim sanırım.
    Bence temeldeki sorun şu; eşin ve ailesi senin daha tecrübesiz olduğunun farkıda.
    Yazılarından anladığım kadarıylada temiz kalplisin.Kimseyi kırmak istemiyosun.
    Düşüncelerinde haklısın 10 aylık evlilikte bencede önemli bir durum olmadığı sürece ayrı yatılmamalı.
    İlgiye tabikide ihtiyacın vardır.Eşine yeterince anlatamıyorsun galiba.
    Yada eşininde yaşı daha küçüjk veya büyük bile olsa henüz olgunluğa erişememiş gibi.
    Birde kayınvalide problemin var senin, belki o kıskanıyor olabilirmi?
    Daha öncede ayrı yatmanızı istediğini söylemiştin sanıyorum.
    Bence eşinle daha çok konuşmalısın ama sabırlıca.
    Baktın olmuyor mu? İmakn varsa bir terapistten yardım alabilrsin
    Eğer imkan yoksa ilişkisi iyi olan bir aileyle görüşün derim ben.
    Birde şu varki, eşin yeni ayrılmış işten.Daha öncedende böyle değilse eğer
    bunu işsizlik psikolojinede bağlayabiliriz sanırım.
    Birde evliliklerin oturması epey uzun sürebiliyor.Herkes evlendiğinin farkına varamıyor,
    Sanki hala bekarmış gibi davranılabiliyor ki bunu erkekler daha çok yaşıyor.
    Hala alışamamışta olabilr.

Bunalımda değilde arayış içindesiniz diyelim.Herşeyin rayına oturmadığını görmek canınızı sıkıyor bence.

12. 23 Temmuz 2010
  13. lucky88

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    evet belkide arayış içindede olabilirim.şunun zaten farkındayım eşim hala evli olduğuna alışamadı ve bu alışmaması doğal olarak bana yansıyo.belki bi kaç gün birbirimizi görmesek daha iyi haftasonu annemlerde kalıcam yoksa birbirimize giricez çok fena patlıcam ona karşı.geliyim iştenben alıyim orda annenlere gideriz dedi hayır dedim ben giderim.ikimizede iyi gelir belki bi kaç gün görüşmesek.

14. 23 Temmuz 2010
  15. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    bu konunla bağlantısı yok ama ..takı, bilezik meselesini ne yaptınız?alabildin mi istediğin biezikleri yoksa halaaa valide hanımı mı bekliyorsunuz?

16. 23 Temmuz 2010
  17. kahvekolik

kahvekolik Ya Hafiz! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    eşin işsizlik psikolojisinden bu hale gelmiştir.
    sen çalışıp kazanıyorsun o evde oturuyor, sana karşı mahçup olduğundandır.

18. 23 Temmuz 2010
  19. Tiryandafila

Tiryandafila Çok ŞÜKÜR. Pro Üye

Beğenildi:
    581
    Ödül Puanları:
    188
    Eşiniz işten ayrıldıktan sonra mı bu hale geldi?
    Bence bazı değişiklikleri iyi ayırt etmek lazım.
    Bu şeyler ne zaman başladı, ayrı yatmalar ve sürekli bilgisayarla uğraşması filan.
    Eğer en başından beri ilgisiz ve bilgisayarla vs araçlarla çok ilgilenen biriyse,
    ortada bir değişiklik yok demektir.
    Normal şatlarda iletişiminiz nasıl mesela, sanki en başından beri bir iletişim sıkıntınız var gibi.
    Trip atmak yerine (ki erkekler bundan pek anlamıyorlar) açık açık çekinmeden,
    beklentilerinizi söylerseniz, mesela ayrı yatmak istemiyorum kesinlikle, derseniz,
    eşinizde sizi dikkate alacaktır inş.
    Eğer dikkate almıyorsa, o zaman ciddi sıkıntılar var demektir.
    Eşinizin sıcakta olsa sizi bırakıp, ailesinin yattığı yerde, tek başına yatmak istemesini,
    ben kendi adıma normal bulmadım. Hissettikleriniz bana göre gayet normal.
    Sıkıntılarınızı ve beklentilerinizi, kavga etmeden, öncelikle konuşun isterseniz.
    Konunuzla ilgilide şunu merak ettim, en baştan beri böyle miydi,
    yoksa yeni mi çıktı bu tavırları eşinizin?

Son düzenleme: 23 Temmuz 2010