Bunlar da benim ahşap, seramik ve cam boyamalarım

Konusu 'Hobilerimiz' forumundadır ve aycank tarafından 22 Ekim 2008 başlatılmıştır.

22 Ekim 2008
    Konu Sahibi : aycank
  1. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Duvar saati
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

eşime hediye ettiğim deniz kabuklarından parfüm kutusu
    [​IMG][​IMG]

parfüm kutum
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

2. 22 Ekim 2008
  3. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    yağdanlık
    [​IMG][​IMG]

ıvır zıvır kutusu...çaydanlık almıştım onun kutusunu değerlendirdim:sm_cool:
    [​IMG][​IMG]

tepsi
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

takı kutusu

4. 22 Ekim 2008
  5. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    kültablosı
    [​IMG][​IMG]
    [​IMG][​IMG]

damacana ve anahtarlık
    [​IMG][​IMG]

salon süsü seramik çatlatma
    [​IMG][​IMG]

6. 23 Ekim 2008
  7. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    canım hepsi çok güzel olmuş..yalnız şu yaldızlı kutunun yapılışını birde malzeme ne kullandın anlatabilirmisin..

8. 23 Ekim 2008
  9. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    canım onun malzemesini sayarsam şimdi gülersiniz.bu kutumu kozalak şeftali çekirdeği antep fıstğı kabuklarından yaptım.ilk önce kozalakları toplayıp suyun içinde beklettim bikaç gün yumuşasınlar diye sonra onları pense gibi bişide olabilir elinlede yapabilirsin birbirinden tek tek ayırdım birsürü kozalak parçası olması lazım.sonra fıstıklarıda içini yedikten sonra sağlam olan kabuklarını biriktirdim.
    malzemelr
    kozalak fıstık kabuğu ağaç tutkalı hangi renk istiyorsan sprey boya ve sim

ahşap kutunun üzerine kozalakların bir ucunu tek tek ağaç tutkalına batırarak yapıştırdım sırası çok düzgün olmalı zaten bu yaklaşık bir hafta sürüyo her yerine aynı şekilde devam ediyorsun resimde gördüğün gibi sadece uçlarına fıstık kabuklarını yapıştırıyorsun ortasınada süs için şeftali çekirdeğinden çiçek gibi bişi yaptım tamamen süs amaçlı istersen koymayadabilirsin bu yapıştırma işlemi bittikten sora bi süre kurumasını bekliyorsun sonra her yerine sprey boya sıkıyorsun ve sim döküyorsun içinede ben kadifeden kumaş yapıştıdım silikonla istersen sende yapabilirsin belki böle anlatınca zor gibi ama bikaçdefa görme imkanın olsaydı daha kolay yapardın ama gerçekten uğraştırcı bayağı emek harcıyorsun.

10. 24 Ekim 2008
  11. haydeç

haydeç Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    çok sağol canım ya... merak ettim yapmak istiyorum .bende ahşap kursuna gittim..orta boy sandığım var görüntü olarak bozuldu..senin yaptığın çok hoşuma gitti. sandığımı değerlendirmek istiyorum...bilgilerin için teşekkür ederimŞeniz....

12. 6 Kasım 2008
  13. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    yahu, ne güzel..ben var ya hiç beceremem böyle şeyleri....eline sağlık...:nazar:.foto koymakla olmaz, bir takı kutusu, bir yağdanlık,bir saat göndermeden hayatta yakanı bırakmam hihoyyytgeçenlerde de yazmıştım bir konuya...

en son yaratıcı çalışmam annemin azarlamasıyla son bulmuştu.....

annemin dantel örtüsünü kesip sehpalara raptiyelemiştim.......10 yaşından beri de bir şey yapamadım.....küçükken yaşanan olumsuz anılar yetişkinliği etkiliyor işte :roflol:

14. 6 Kasım 2008
  15. *toprak*

*toprak* ölümden başkası yalan... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    o kadar güzeller ki özellikle deniz kabuklarından parfüm kutusuna bayıldım nefis olmuş ellerine sağlık bende ahşap obje hastalığı var yerimseniben
    evimde ahşap obje kullanırım çiçeklerim bile ahşap :roflol:
    bende de keşke böyle beceriler olsa tüm objelerimi ahşap dersi veren bir öğretmene yaptırdım öyle uzak geliyor ki bana böyle şeyler yapmak
    bu güzel yetenekle daha çok güzel objeler çıkarırsın ortaya

16. 7 Kasım 2008
  17. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bukadar istekli olan bi insanın yeteneksiz olduğuna inanmam.ben bu işi tamamen önce isteyerek severek yaptım beceriyle alakası yok en yeteneksiz insan bile yapabileceğini düşünüyorum sadece heves olmalı,istemeli. sen bukadar istekliyken bikerede olsa denemelisin bence yapabileceğine inanıyorum

18. 7 Kasım 2008
  19. aycank

aycank Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106

küçükken hepimiz neler yapmadıkki.beğenmene sevindim yakınımda olsan birlikte yapmayı teklif ederdim_ki senin yaptıkların daha güzel olacağına inanıyorum :)