bunlar doğrumu:hamileyken ciğer yersen bir yerini ellersen bebeğinde leke olurmuş....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mehtapbaygus tarafından 22 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Konu Takipcileri:
Bu konu 4 kullanıcı tarafından takip ediliyor.
    22 Ocak 2008
    Konu Sahibi : mehtapbaygus
  1. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

bunlar gerçekten oluyomu bilmiyorum ve bazen çok tedirgin oluyorum.yok zeytin yersen bi yerine ellersen bebekte zeytin gibi ben çıkarmış.ciğer yersen aynı,balık yersen bi yerine ellersen bebekte balık resmi çıkarmış,bi gülü mesela çok içten koklarsan bebeğin bi yerinde gül resmi çıkarmış falan...

2. 22 Ocak 2008
  3. Eylul

Eylul Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben onu şöyle biliyorum
    canın aş ererde ev sahibinden gizli aş erdiğin şeyi yersen ve elini nereye sürersen orda iz çıkıyormuş canım habersiz olanalarda yani
    ananem böyle demişti

4. 22 Ocak 2008
  5. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet canım bu doğru eşimin teyzesi çilek yemiş hamileyken farkında olmadan dudağının üstünü çilekli elleriyle kaşımış ve çocuk doğduğunda çilek şekli vardı dudağının üstünde 5 yaşından sonra estetik ameliyat olmuştu çünkü doğduğunda küçüktü o büyüdükçe lekede büyüyordu şimdi iyi ama çok hafif iz var ben bir kaç kişiden duymuştum ve görmüştüma.s

6. 22 Ocak 2008
  7. xoxmrxuxm

xoxmrxuxm Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    annem beni hamileyken ciğerli elleriyle göbeğinin yan tarafını kaşımış şimdi benim sağ tarafımda koyu bir leke var anlaşılması güç bişey ama oluyor...

8. 23 Ocak 2008
  9. zeliscik

zeliscik Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yengemde zeytin yerken bacağını kaşımış.oğlunun bacağında kocaman siyah bir ben vardı

10. 23 Ocak 2008
  11. pamukum1

pamukum1 iyiki varsın meleğim Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam kızlar bende yeniyim burda aslında bikaç zamandır takip ediyorum cok sıcak geldi burası burdaki kızlar bende üye oldum henüz hamiş değilim :)

benimde sağ diz kapağımda köfte izi var benim duyduğuma görede gizli yersen oluyomuş ama annem bilmiyor kuzenimin eşide kuzenim hamileyken merak etmiş doğrumu diye yanlış hatırlamıyosam cilek yerken ensesine sürmüş şimdi ensesinde kırmızı bi leke var tabi tesadüfde olabilir ama ilginç bi tesadüf

12. 23 Ocak 2008
  13. Biromur

Biromur ``Birömür`` Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    doğrudur ben de duydum bunları:bbo:

14. 19 Şubat 2008
  15. eyizar

eyizar Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    bence de doğru biz küçükken arkadaşımın annesi hamileydi kardeşine hergün dalak yerdik kardeşi doğduğunda belinde birkaç yerde kahverengi dalak şeklnde lekeler vardı. şimdi ablam bana bişey yediğimde ıslak mendille sildirmeden hiç bir yere dokundurmuyor

16. 20 Şubat 2008
  17. avebru

avebru Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Canım bunların hepsi batıl inanç.. Böyle şeyler olmaz.. Eğer bebeğin herhangi bir yerinde herhangi bir şey çıkıyorsa bu ya genetik sebeplerden yada cilt hastalığından kaynaklanır..( bazı bebeklerdeki doğum lekeleri annenin morali düzelsin diye böyle kılıflar uydurularak sunuluyor, halbuki bunlar cilt sorunu ve doktor kontrolü gerekir)

Bunun gülle zeytinle bilmem neyle ne alakası olabilir ki..Her yıl binlerce kadın bebek doğuruyor belki yüzlerceside zeytin yiyordur ve Ispartada doğan her çocuğun mutlaka lekeli olması gerekir güller yüzünden..

Bunlar hurafe ama kendini çok inandırırsan Allah katında dua yerine geçebilir ve bu nedenle bazı anneler böyle şeyler yaşayabilir..

Hepimiz eğitimli insanlarız ve artık böyle şeylere inanmamamız gerektiğini öğrenmeliyiz.. Hiçbir islam aliminden bu yönde bir fetva duydun yada okudun mu? Allah her besini bize faydalı olsun diye yaratmış..Bebeğin orasında burasında iz bıraksın diye değil.. Sen içini ferah tut.. Bana da böyle şeyler söyleyen çok oluyor.. Yok turp yersem bilmem ne olurmuş yok şunu yersem bebekte bilmem ne çıkarmış..Bunlar gerçek olsa bütün bebeklerin ucube şeklinde doğması gerekirdi..

18. 20 Şubat 2008
  19. esyn

esyn Yeni Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Benim de kolumda leke var, annem nar lekesi olduğunu söylüyor ama bence de batıl inançdan başka bir şey değil......