bunlar Türkiye'de oluyorr:)

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve selin_as tarafından 21 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

21 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : selin_as
  1. selin_as

selin_as mutluyum :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    BUNLAR TURKIYE DE OLUR

Dünyanın hiç bir yerinde, yazarı milletini ebleh yerine koymaz. Türkiye de sen nesin demişler. 'Milletçe %90 ımız aptalız' demiş.

* * * * * * * * * * * * * * * * *

Yeryüzünde insanlar ya sigara içerler ya da içmezler. İçenler, sigaralarını çakmak ya da kibritle yakarlar. Ve bunların bir cogu da kanserden ölür.

Ama, dünyada demir çelik haddehanesinde çalışan hiçbir işçinin, sigarasını yakmak amacıyla 600 tonluk pres makinesinin arasından emekleyerek geçip
    2450 santigrat sıcaklığındaki fırına ulaşmaya çalışırken can verdiği görülmemiştir.
    Türkiye'de görülmüştür, Karabük'te...

Bütün dünyada haşerat, özellikle sivrisinek vardır, buralarda da sinek ilacı kullanılır.

Ama, sivrisinek yutup da midesine kaçan sineği öldürmek üzere ağzına Shelltox sıkmak suretiyle zehirlenip ölen, Türkiye'dedir.
    İstanbul, Sultanbeyli'de...

Dünyanın her yerinde insanlar berbere gidip tıraş olurlar
    Ama hiçbir berber, rahatlatmak amacıyla müşterinin kafasını sağa sola kanırtırken adamın boynunu kırıp onu öldürmemiştir.
    Türkiye'de öldürmüştür, Erzurum'da...

Dünyanın hiçbir yerinde bankamatikten para çekmek için düğmeye bastığınızda elektrik çarpmaz ve ölmezsiniz
    Türkiye'de ölürsünüz, Bozcaada'da...

Dünyanın hiçbir yerinde, otoyolda giderken radyoda duyduğu göbek havası eşliğinde göbek atmak için arabayı 'sağ şeride çeken' ve az sonra da arkadan gelen arabanın çarpması
    sonucu ölen bilinmez.
    Türkiye'de bilinir, Adapazarı'nda...

Nüfus sayım günü sokağa çıkma yasağı nedeniyle bomboş otoyolda (Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey yoktur ve olamaz) sayım görevlisi 'bariyerlere' çarpıp ölmez.
    Burada ölür, Gebze'de...

Dünya'nin hiçbir yerinde aynı işyerinde biri gece, biri de gündüz
    vardiyasında çalışmakta olan ve her ikisi de 'mobilet' kullanan bir baba-oğul, birisi işten çıkıp eve gider, öteki evden işe gelirken bir kavşakta karşılaşmazlar ve birbirlerine selam vermek için ellerini kaldırınca çarpışıp her ikisi de ölmezler.
    Burada olur, Konya'da...

Dünyanın hiçbir yerinde marangoz atölyesinde çalışan işçiler paydosta üzerlerindeki talaşları temizlemek için birbirlerine 'kompresör' tutarlarken, biri ötekine şaka yapmak için kompresörü onun arkasına tutmaz, öteki de 'şaka öyle olmaz böyle olur' diye aynı kompresörü berikinin makatına sokmaz ve adam bağırsakları patlayarak ölmez.
    Bizde olur, İstanbul, Ayazağa'da...

Dünyanın hiçbir yerinde gemi mühendisi kazanı kontrol etmek için kazana girdiğinde biri gelip kazanın kapağını kapatmaz ve sonra da gemi yola çıkmaz.
    Bizde olur, Kocaeli, Dilovası'nda...

Dünyanın hiçbir yerinde bir adam ayakkabısının içine kaçan taştan kurtulmak için elektrik direğine yaslanıp ayakkabısını çıkarıp silkelediğinde, yoldan geçen bir başkası onu elektrik çarptığını sanmaz ve elektrikle bağlantısını kesmek amacıyla kafasına kürekle vurarak onu öldürmez.
    Bizde öldürür, Rize'de..

2. 21 Mayıs 2009
  3. sm793

sm793 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    :1shok: :1shok: :1shok: :1shok: :1shok:

4. 21 Mayıs 2009
  5. Perfectnose

Perfectnose Guest

asla nesin olayına katılmıyorum...türk kökenli olmama rağmen aziz nesin çok sevdiğim bi yazardır..insanlara aptal demesinin bi nedeni vardı ve bencede haklıydı darbe anayasasını onaylayanlar için ettiği bir laf :nazar: az bile demiş.Aziz nesini çekemeyen yobazların zırvaları eminimki aziz nesin daha çok sevap varduır o pis kesesini dolduran yobazlardan çünkü !!! aziz bey tüm mal mülk harcıyarak annesiz babasız çocuklara barınak okutma yeri açmıştı adı tam aklımda değil o yobazlardan hangileri liralarına kıyıp yetimler için böyle bi yer açmış

Son düzenleyen: Moderatör: 21 Mayıs 2009
  6. 21 Mayıs 2009
  7. sel

sel İkimiz ve oğlumuz Pro Üye

Beğenildi:
    99
    Ödül Puanları:
    153
    gülsem mi ağlasam mı bilemedim valla :nazar:

8. 21 Mayıs 2009
  9. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    cok abartildigini ve dünyanin bi cok yerinde böyle seyler yasandigini düsünüyorum.ayrica bir insanin kendi halki dolayisiyla kendi insani hakkinda böyle seyler yazabilmesine anlam veremiyorum.....

10. 21 Mayıs 2009
  11. Imsh3kill

Imsh3kill Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    108
    bşka ülkelerde de km blr ne saçmalıklr oluodur.. bzm ülkemze özgü aptallıklar değl sonçta bunlrmirmirmirmir

12. 21 Mayıs 2009
  13. Desertrose_

Desertrose_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    katılıyorum
    ama şu sinek ilacını midesine sıkan ve sonuncuda kürekle öldüren adama acayip güldüm ya:roflol::roflol:
    trajikomik...

14. 22 Mayıs 2009
  15. EU2

EU2 Guest

bencede sadece buraya özgü değil ayrıca bunlar türkleri aşağılamak amaçlı yazıldıysa.... sadece türkiyede bu olaylar oluyorsa... yazar pekte haksız sayılmaz değil mi?

altta sadece türklerde olduğu belirtilen garip olaylar en üstte yazarın bize özeleştirisi tezat olmuş.. yazarımızın haklı olduğu mu altta özet geçildi ?anlamadım ben...

bu benim fikrim tabi... türkiyede yada başka yerde çok ama çok üzücü olaylar fikrimce..

Son düzenleyen: Moderatör: 22 Mayıs 2009
  16. 22 Mayıs 2009
  17. atxixka81

atxixka81 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    adece türkiyede olduğunu söylüyolar ama dünyanın heryerinde türlü türlü olaylar oluyor adece biz duymuyoruz yada bize farklı yansıtılıyor orada kimbilir neler oluyor araştırmak lazım

18. 22 Mayıs 2009
  19. cimcime eses

cimcime eses Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    196
    Emin ol bunlar ülkemize özgü değil biz diğer yerlerin sadece ii yönlerinizi gördüğümüz için buradakiler gözümüze batıyor.Şu aptal muhabbetine çok kızdım ayrıca, arada sivrilerin olduğunu görmek herkesin aptal olduğunu ortaya koymaz. O zaman ben birçok avrupa ülkesinde yapılan saçmalıkları bulayım ve bu ülkenin hepsi aptaldır diyeyim varmı böyle bişey yaa...