Bunlar yaayan siz olsaydnz aklamanz ne olurdu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 17 Eylül 2009 başlatılmıştır.

17 Eylül 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar çoğunuz biliyosunuz kaynanam ile aramın bozuk olduğunu ama bilmeyenler için özet geçeyim sizi sıkmadan..beni tanıdğı günden beri istemedi annem babam ayrı diye (oda 2evlilik yaptı) ayırmak için eşimi evden bile kovdu..nişanla istemede düğünde yaptıklarına elalem bile ne biçim kadın bu insan içinde ne var tepkisini verdi derken doğum yaptım şimdi 7aylık bi bebeğim var..
    bana olan hırsından kızıma zarar vermeye başladı ne yaptıysam önüne geçemedim ve 2 aydır görmüyorum...
    belki hatırlayan olur iftara kaynanamı ve eşimin dayısını beraber çağırdık onlar konuşmuyorlarmış kaynanam gelmedi tabi ve beni arayıp gelmicem bile demedi zaten hiçbi zaman hiç bişeyi açıklamadı bana adam yerine koymadı ve son olarakta onun evlerinden birinde oturuyoruz bizi evden kovdu s..gidin orası benim evim satıp yazlık alcam dedi bunun üzerine bende eşime artık yeter bi daha gitmem h-bayramda bile dedim tamam dedi..neyse kısacası 2 aydır onu görmüyorum çok huzurluyum..
    gerçekten elimden geleni yaptım onunla iyi anlaşmak için ama olmadı evliliğimi bozmaya kalkıştı kızıma zarar vermeye başladı vs vs...vicdanım rahat ama sizce bayramda gitmemin nedenini insanlara nasıl açıklıcam...
    tek tek anlatamam yaptıklarını siz olsaydınız bunları yaşadıktan sonra ne deyip sözü kestirip atardınız?

2. 17 Eylül 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    canım valla ben okudum ama bir şey anlamadım.evli misin ? sözlü mü ? seni neden istemediler ? eşini kim evden kovdu ? biraz daha açıklarsan , anlayamadım valla.

4. 17 Eylül 2009
  5. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    evliyim canım..7 aylık kızım var..kaynanam biz nişanlıyken ayrılmamız için eşimle defalarca tartıştı o zamanlar eşimde hayır evlenicem diye diretince evden kovdu 3 gün dışarda kalmıştı...
    annem ve babam ayrı diye beni istemedi kaynanam..ama herşeye rağmen evlendik bebeğimiz oldu fakat kadın hala benimle uğraşmaya devam ediyo...

6. 17 Eylül 2009
  7. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    eşin yanında değil mi

8. 17 Eylül 2009
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    böyle uygun gördüm derdim.
    çok yakınlarıma da böyle kendimi daha iyi hissedicem açıklaması ilerisi gerisi yok birşey duymak istemiyorum derdim.. yada yoruldum çok gidemem artık derim....

10. 17 Eylül 2009
  11. MargaRin

MargaRin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kimseye bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz..

kadını herkes tanıyordur zaten ne olduğunu biliyorlardır..

zaten kendi erkek kardeşi ile bile görüşmeyen birine bayramda niye gitmediğinizi birilerine açıklamak zorunda kalacağınızı zannetmiyorum..

12. 17 Eylül 2009
  13. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    millete ne...açıklama gereğinde bile bulunmazdım

benim aile hayatıma kim ne karışır ki

çok yakın çevremede böyle olması daha iyi derdim

14. 17 Eylül 2009
  15. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hatirliyorum konunu canim....Su senin hirsini bebeginden alan kaynana müsfettesi...:umursamaz:

2 aydir görüsmüyorsun huzurlusun Allah bozmasin...amma velakin Bayram catti geldi...ne yapiyim simdi diye düsnüyorsun degilmi?:nazar:

Vallaha güzelim samimi söylüyorum ben olsam gider en fazla 5-10 dakika oturur bayramina kutlar hadi eyvallah der giderdim....Nedenmi?

Ne kaybedicem? :nazar:

Aksine Allahin (C.C.) yaninda kazanan ben olmazmiyim?

Tabikide yasananlari sen yasadin....gidermisin gitmezmisin bilmiyorum ama bana göre gitmek lazim....ki o utansin...a.s
    Yine görüsmek samimi olmak zorunda degilsinki..

16. 17 Eylül 2009
  17. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    sana bu kadar kötülük yapan birinin ne olursa olsun bayramda bile evine gitme
    sen ona değer verdikçe o nazlanıp tuzlanıyor kimin ne düşündüğüde umrunda olmasın
    sen kocan ve bebeğin varsınız birbirinize daha bir sıkı sarılın sarılın ki bu büyük sevgiyi yuvayı yıkamayacağını anlasın

18. 17 Eylül 2009
  19. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    eşim yanımda..
    bayramda gitsem şunlar olacak o hiçbişey olmamış gibi davranıp kızımı hırpalamaya devam edecek ben müdahale ettiğimde elif bana bebeği sevdirmiyo olayı olucak yine..ve bunca yaptığı şeyden sonra yine ayağına gittiğim mecbur kaldığım için bi yerleri havaya kalkıp her zamanki hareketlerini yapacak..
    evet herkes onun ne olduğunu biliyo ama onu böyle kabullencez deli işte deyip geçiyo ama ben artık kabullenmek istemiyorum..deliyse akıl hastanesine kapatsınlar dimi ama..
    saygısızlığın edepsizliğinin adını deli koyup istediği gibi borazanını öttürüyo