Bunu Biliyor muydunuz?

Konusu 'Kitap Kurdu' forumundadır ve EU1 tarafından 9 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

9 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

okudunuz kitabı begenmediyseniz yarıda bırakırmısınız?Beğenmesemde onu bıtırmeden bırakmam dıyenlerden mısınız?Ben begenmedım o kıtabı okumaya devam etmem dıyorsanız sız kendınızı oldugundan daha cok sevıyor ve onemsıyorsnuz anlamına gelıryormus eger begenmesemde o kıtabı okumaya devam ederım diyenlerdenseniz kendınız orta derecede onem verıyor ve orta derece sevdiğiniz anlamına geliyormuş şimdi siz ne diyorsunuz???

Son düzenleyen: Moderatör: 9 Mayıs 2008
  2. 9 Mayıs 2008
  3. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ama ben ıkına ıkına da olsa kitaba devam etmeye çalışırım , onlarca kitap okudum belki 2/3 tane nadir yarıda bıraktım :KK43:((Ben şimdi kendimi orta derecede mi seviyorum yani ???

4. 9 Mayıs 2008
  5. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kardeşim demişti ki o da bir arkadaşından duymuş, beğenmesen de kitabı bitirmek gerekiyormuş. eğer yarıda bırakılırsa unutkanlık yapıyormuş. ne dersinz kızlar doğru mu acaba?

6. 9 Mayıs 2008
  7. EU1

EU1 Guest

buda cok ılgınc super ya kızlar baska bıldıgınız var mı??

8. 10 Mayıs 2008
  9. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.192
    Ödül Puanları:
    238
    Sorunuz şu:
    "okuduğunuz kitabı begenmediyseniz yarıda bırakırmısınız?"

Bu sorunun cevabı, kitabın yazarına göre değişir.

Eğer tutkuyla bağlı olduğum yazarlardan biriyse.. sıkılsam da sonuna kadar okurum.

Evet, zamanımı harcamış olurum belki ama, bir yazara duyduğum saygıya değer..

Eğer, fazla önemsemediğim ya da hakkında henüz fikir sahibi olmadığım bir yazarsa; kitabın üçte birini okumama rağmen henüz beni cezbedecek dili kullanma gücü/anlatım yeteneği/konu içeriğine rastlamadıysam, o noktada kendime olan saygım devreye girer ve kitabı okumayı bırakırım.

Ama dediğim gibi, bu noktaya gelmek için kitabın 1/3 ünü okumam lazım..

Yani özetle; sevdiğim yazarlar ne yazsa okurum.. Sıkılıp, sıkılmadığımı sorgulamam..

Örneğin; Marquez / Zweig / Coelho /.... burada keseyim.

10. 10 Mayıs 2008
  11. DaxgxRxuxzgarxix

DaxgxRxuxzgarxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Ben de sonuna kadar okumaya çalışırım.
    Şu ana kadar yarım bıraktığım sadece iki kitap var. Onlar da baş ucumda beklemede. Okuyacak kitabım kalmadığında uzanacağım onlara...

Ama varılan yargı doğru olabilir.
    Kendimi çok fazla seven biri değilimdir...

12. 10 Mayıs 2008
  13. ggxuxvercin

ggxuxvercin MANGA Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dün bir kitabı yarıda bırakıp, diğer yarıda kalan kitabıma başladım.. :roflol: çünkü ikinciyi okumaya başlayınca diğerinin kıymetini anladım... ikinciye geri dönmeyi düşünmüyorum.. kendimi fazla seviyom galibaa. :roflol: şaka bi yana , aslında kendimi sevmekten değil de , zaten zor kitap okuyan biriyim.. okumuşken beni gerçekten tatmin etmesini istiyorum...

14. 11 Mayıs 2008
  15. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    ben de sunu farkettim. okumaktan zevk almadıgım, ıkına ıkına okudugum bir kitabı bir iki sene sonra buyuk keyifle, okudugum olmustur. mesela aklıma ilk gelen Nazan Bekiroglu " isimle ates arasında" kitabıdır. kitap dogum gunumde hediye geldi ve cok sevdigim bir arkadası cok ovmustu. ama kitap benim sevdigim usluptan uzaktı. daha siirimsi. (ben pek siir okuyamam da) siirimsi derken devrik cunleler, tekrarlayan cumleler. gereksiz ve uzun gelmisti bana anlatım.ama aradan 3 sen falan gecti. e tabi olgunlastım biraz daha. kitap oyle bir tat verdi ki anlatamam. okudum hemen baska bir arkadasıma verdim okusun diye. o da baskasına versin diye.

16. 14 Mayıs 2008
  17. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok yabancı terimler bulunan kitapları anlamadığımdan,yarım bıraktığım olmuştur. ama bu kendimi sevdiğim anlamınamı geliyor sözcükleri bilme noksanlığımdan olmasın.
    bunuda telafi edemediğimden tabii ama o kadar yabancıki aklımda kalmıyor yaa

18. 14 Mayıs 2008
  19. Elis

Elis Guest

su harry potter denen kitap varyaaa aldim bi ara sirf merakimdan...aman 2 sayfa okumadim bile sacma sapan ne yazdigi anlasilmayan kitap kardesime verdim...okudu hosuna gitti...bendemi bise var acabatatlicadiarzu