Bunun adı evlilik değil bencillik!

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Derin.den tarafından 25 Ocak 2010 başlatılmıştır.

25 Ocak 2010
    Konu Sahibi : Derin.den
  1. Derin.den

Derin.den Guest

"1- Farklılıkları görmezden gelip, yokmuş gibi davranmak;
    2- Kocanın egemenliği altında aile yaşamını düzenleyerek kadının gerçeğini yok saymak;
    3- Kadının egemenliği altında yaşamı düzenleyerek erkeğin gerçeğini yok saymak;
    4- Farklılıkları algılayıp uygun bir dil ve anlayışla bu farklılıkları konuşarak aile yaşamını her iki insanın gerçeğine uygun kılmak. "

Yukarıdaki dört madde çok şey barındırıyor içinde evliliğe dair!

Şöyle bir çevreme bakıyorumda,genelde bu dört maddenin varlığı ya da yoksunluğu evlilikleri çıkmaza götürüyor.Hatalarda ısrar,bencillikte ısrar,güç savasında ısrar edildiği sürece varılacak tek liman var yolun sonunda;hazin son.

Herseyden önce medeni ve olgun düşünüp hareket etmek gerek,tıpkı bu yola çıkmaya karar verdiğinizde sahip olduğunuz ya da sahip olduğunuzu sandığınız,gönül niyetinde, iyilikte,sevgide,güvende,inançta ... Peki ya şimdi ne değişti? Sahip olduğunuzu sanmak mı?Ne büyük bir yanılgı!

Farklılıklar akıllı insanlar için zenginliktir,farklılıklar bizi eşsiz ve özel yapandır,eğer saygı varsa özünüzde bu ilişkinize sorun değil renk,ahenk katar.Kontrolü size bağlı...

AİLESİ için EŞİNİ ya da EŞİ için AİLESİNİ yıpratan,ezen,üzen,kahreden,hayatı zehir eden olgunlaşamamış,iyilikten,gönül güzelliğinden nasibini alamamış,bencil zihniyetler madem ki; ilişkilerinizde denge kuramıyorsunuz,bencilliğiniz;saygı ve hak kavramlarınızı yok ediyor,ne diye böyle işlere kalkışıyorsunuz,devam edin tekilliğinize!Bile bile,göre göre kimse kimsenin sınırlarını zorlayamaz,kimse kimsenin haklarını çiğneyemez,kimse kimsenin ahını alarak zirveye ulaşamaz...Sap döner keser döner gün gelir hesap döner!

Kendine yapilmasini istemedigin seyi baskasina yapma..!
    ilahi adalet vardır,inanmak ve düşünmek istemesende...!
    Ektiğini biçersin muhakkak,nerden geldiğini bilemesende...!

2. 25 Ocak 2010
  3. MLS_

MLS_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    çok iyi bir yazı evlilik oyuncak değil denge ister ben böyleyimi kabul etmez arayı bulur bunuda yapamam diyen zaten kendini tatmin eder bencillik yaparak çok doğru bir yazı vereliniortak

4. 12 Şubat 2010
  5. brc2539

brc2539 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    eşimle aram çok iyi ama en baştan beri ailem ve eşim arasında olan inatlaşmalardan dolayı ailemle bişii yapmaya çalıştığımda eşim tripli davranıyo eşimle bişiiler yapmaya çalıştığımda da ailem..ailemin ne kadar ii niyetli olduğunu biliorum ama eşimin sözünü geçirtmek adına beni yıprattığını da biliorum..
    kendi dediklerimi ya da yapmak istediklerimi ona kabul ettiremiorum..
    aksine onun dediklerini de istemesem de yapıyorum...
    eşimi az da olsa sözümü dinler duruma nasıl getirebilirimki?:1no2:

6. 12 Şubat 2010
  7. _su_

_su_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence bıraz herseyı oluruna bırakman lazım artık bıraz kendıne zamn ayır bence bişeylerı zorlama istersen hayatım sen iyi olucak seyleri kotude yapabılırsın ters tepebılır her sey eşinin o gunku davranslarıda cok onemlı senın için sinirlimi degilmi o da anlıcaktır hatasını ama biraz sabır bencezemuszemus

8. 12 Şubat 2010
  9. kardel45

kardel45 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel bir yazı arkadaşlar
    bencede öle.
    evlilik demek özveri demek.
    evlilik fedakarlık demek.
    evlilik sevmek, sevilmek demek.
    evlilik deyince herkez çok fedakar olacak.
    şimdi yeni nesil öyle değil onun için çok sorunlu evliliklere rastlıyoruz.
    iyi günde kötü günde hikayesi kalmadı.
    kimse tahammül edemiyor.edemiyorsun niçin evlendin.kadın evde stres yaratıyor bence.büyük çoğunluk görev biz kadınlarda bence.kadın erkeğin başının etini yemezse şunumuz yok bunumuz yok diye.evlenirken biliyosun çünkü az çok nelere sahip olacağını.erkeği bunaltmazsa.
    ikincisi o yaşa kadar gelen erkeğin bir ailesi var tabiiki o ailenden uzaklaş önce benim annem babam derse.
    ve benzeri bir sürü şey.
    gelin gelir evin gülüdür gelin.kendini sevdirir.kaynaşır ailesiylede.sonra erkek onu çok yüceltir gözünde ki çok iyi bir eşim var diye düşünür.
    artık iste erkekten ne istersen.sırtın yere gelmez.annesi kaynanalık da yapsa senin önüne geçemez.
    sen istemezsen bile o sana alıp getirmek ister çünkü kanaatkarsındır.
    yani arkadaşlar bütün olayyyyyyyyyyyyyyyyy
    kadında başlıyor bence.
    ama istisnalarda çıkabilir.huysuz erkekler diyorum

10. 12 Şubat 2010
  11. kardel45

kardel45 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yazıma bakıp herşeyi kadından bekliyorsunuz diyecek olursanız
    yok katlanamam ben bu kadar ılımlı değilim diye düşünen ise
    evlenmemeli bence
    ne kendi hayatını
    nede başkasını
    üzmemeli

12. 12 Şubat 2010
  13. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148

ben bu kadar ılımlı dğilim ama evlendim ne olacak şimdi.
    hem ne ben üzülüyorum ne de kocam.
    bizde ılımlı olan kocamdır, beni alttan alan kocamdır, yapıcı olan kocamdır..
    şimdi bizim evliliğimiz bu yazıya uymuyor o zaman..
    ne olacak..
    :nazar:

14. 12 Şubat 2010
  15. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Yazık bence..
    Bir hemcinsimin kadınların bu kadar ağır yük altına girmesine razı olması beni ziyadesiyle üzdü..:a015:
    En azından biz kadınlar birbirimize bunu yapmayalım..
    Gelin olmak,erkeğe ve ailesine kukla olmak değildir..
    Elbette istekleri ve katlanamayacağı konular olmalı.. Sadece kadının eş ailesine iyi davranması ile evin gülü olmayı kim ister ki?
    Herkes kendi evinin gülü,lalesi olsun!hihoyyyt
    Adam bana ben olduğum için saygı duysun,sevsin,ailesini el üstünde tuttuğum için değil!bayanssulusmile

16. 28 Şubat 2010
  17. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bir kadının yaşamı; herhangi bir erkeğe boyun eğip bağlanmak için bir arayıştan başka bir şey değildir

Dostoyevski

( Yalan da değil hani -tatlicadiarzu- )

18. 28 Şubat 2010
  19. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Aynen esmer...bizdede cogunlukla ilimli olan altan alan taraf esimdir.a.s

Bazen ben karalari bagladigimda, bana moral vermeye calissan, olaylarin positif yanina bakmami saglayan odur.
    Tabikide yeri geldimi bende ona ayni sekilde davranirim, ama yüzde 70 o daha yapicidir.

Bu yuvayi disi kus yapar zihniyetine katilmiyorum, herseyde kadindan beklenmemeli.
    Bir erkekde ayni özveriyi ayni anlayisi ayni fedakarliklari yapmali yeri geldimi...:hulya:

Evliligim sadece benim cabalarim ve emeklerim ile ayakta kalacaksa, hic kalmasin daha iyi.:kahve: