Bunun sebebi ne olabilir sizce?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve nurDan87 tarafından 9 Haziran 2009 başlatılmıştır.

9 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nurDan87
  1. nurDan87

nurDan87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sayin Dr. Meltem hanim
    Ben bu yeri bügün fark ettim foruma yazdim aslinda ama sizinle paylasmak istedim...
    ben size sadece üc hafta süren evliligimi anlatmak istiyorum. Simdi ayriyiz sadece 3 hafta evli kaldik. Onu bi senedir taniyordum. Hersey iyi güzel gidiyordu ailelerde iyi anlasiyordu. Ama nisanlandiktan bi kac hafta sonra benim icimde korkular olustu sanki nisanlim eskilerde kalmis eskilerdeki kiz arkaslarindan birini seviyormus gibi felan geliyordu. Benim eski esimin 2.nisanlisiydim malesef buda korkutuyordu beni... Ama onunla konustugumda hep bana destek cikiyordu yok öyle seyler ben seni seviyorum bunlari atlatacaz diyordu hep. Ona inandim güvendim icimde bu korkular olsada onun yanindayken geciyordu yok oluyordu. Bende söyle düsünmüstüm o benim ilk ciktigim erkekdi sanirim ondan öyle seyler geliyordu aklima. Bazende ben onu cok kiskaniyordum carsida gezerken birine baksa hemen parliyordum ama onuda atlatmistik.... bilemiyorum yada bana öyle geliyordu.... Hatta aklinda kalbinde baskasi yok diye yemin bile etti...

Ve dügüne 1 ay vardi bu bana bi söz vermisti ve sözünde durmadi bende ayrilma karari aldim, ailece geldiler beni ikna ettiler. Bende kabul ettim onu sözünde durmadigi halde. Ve anladimki böyle gitmeyecek bi gün sonra gene ayrilmak istedim gene ailece geldiler ve ben gene ikna oldum tabi kendi ailemde öyle olsun istediler saten. Sunu da itiraf edeyim onun sözünde durmamasinin sebebei belki benim cunki o bana bi yasak koymustu ve ben onun istedigini göz önünde bulundurmamaistim.....

Hic bi sorun yoktu, iyi anlasiyorduk fazla tartismiyorduk....
    Dügün oldu, o gece türkiyeye ucacaktik balayina. evden cikmamistik daha annesinin evindeydik bi seyler yiyorduk. Ve evde bi bayan vardi bana eski esimin bana ev islerinde yardim edebilecegini öyle seylerin onun elinden geldigini söyledi bende saten öyle oldugunu biliyordum... Sonra bana o kadin gittikden sonra demezmi öyle sey yok o lafi unut diye, tabi ben sok oldum ama dügün stresi felan dedim kendi kedime.
    Balayinin 3.günü tartistik ben dedimki ona sen cok saga sola bakiyorsun oda öyle olmadigini söyledi ne o sustu neden ben ve malesef tokat atti bana :KK43:
    Ben neya ugradigima sasirdim ondan bunu hic beklemezdim.... Ve bu orda bitmedi her 3. yada 4. gün siddet uyguladi bana. Sebebi ise bi iki kez benim onu kiskanmam oldu ve öteki sebebler ise hep beni bi seylere zorlamasi mesela balayindayken camasirlari yika diye beni zorladi bende yorgunum dedim ama bosuna dinlemdi beni ve gene siddet uyguladi tam anlatmak istemiyorum simdi.......
    Ama ben hep bu olaylari sineye cektim hep unuttum.
    Ve balayi bitmisti...
    Kendi evimize geldimizde bu seferde tutturdu annemin evinde yatacagiz diye evimizin bi kac eksigi varmis rahat edemiyormus. Ne laflar döktüm dinlemedi beni ve gene siddet uyguladi....
    Ben hep bunun o hareketine sustum bi sey demedim...
    Ondan bi kac ufak biseyler istedim kendimiz icin yok olmaz diyordu.....
    Ve son gün kendi evimizdeydik bu seferde cok komik bi sey istedi benden kisaca sunu bilin yeter resmen kadin isine karsiti sunu söyle yap dedi... Bunun kadin isi oldugunu karismamasi gerektigini söyledim ama anlamak sitemedi beni. Ve ne tuhafki onun benden istedigi seyin aynisini bi kac gün önce görümcem de benden istemisti ama tabi ona bi sey dememistim yaparim yada yapmam diye. Ama esimde benden onu bekleyince vede tutturunca öyle yapacaksin diye sok oldum. Dedim ben böyleyim isine gelirse ve gene siddet gördüm ondan:KK43: sonrada annesinin yanina gitti.....
    Annesiyle konustum dediki oglum nederse onu yapacaksin hic beni anlamadilar dedimki o kadin isi ben onun isine karisiyormuyum hic... Ailede kimse anlamadi beni görümcem saten dünden hazirmis gitmeme gibi davrandi hic umursamadi.... Annemleri aradim almaya gelin beni diye... Esim derseniz giden varsa gitsin diyordu annesi ile konusurken...
    Eski esim elimden evimizin anahtarini bile aldi benden evden cikarken:KK43:
    Sanki gelinleri degilmisim gibi darandilar bana...
    Ben baba evine geldigim aksami eski esim ve görümcem kina gittiler... Ailesi bile hic aramadi.....

Cok uzun anlattim ama baskada kisaltamadim hakkinizi helal edin.... Sizin yorumunuzu bekliyorum....
    Benim sade bilmek istedigim madem sevmemis beni neden evlenmis... Evlilik bu cocuk oyuncaagi degilki.

2. 30 Haziran 2009
    Konu Sahibi : nurDan87
  3. Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali

Dr.Phil.R. Meltem Kavcar Sirmali Guru Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    306
    Nurdan Hanım, eşinizi hiç tanımadığım için, sorunuza cevap vermem mümkün değil. Eşinizin neden sizinle evlendiğini bilemem.
    Ancak şiddet gördüğünüz bir evlilik neden halen kafanızı meşgul ediyor, siz o kısma bakın.
    Hiçbir nedenle şiddeti kabul etmeniz gerekmiyor.