Bununla bir mr boyu yaayacak mym?

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EU3 tarafından 17 Haziran 2009 başlatılmıştır.

17 Haziran 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

Merhabalar
    Ben 14 yaşımdan beri sinirsel denilen durduk yere yani gülerken,çok normal bi zamanda,mutluyken de bir anda oluşan tüm vücudumun titreme,kasılma,iç organlarımın bile titrediğini hissettiğim,nefes darlığı nefes alamama,el ayaklarda şekil bozukluğu oluyo.Ne zaman geleceğini hissedemiyorum dediğim gibi beklenmedik bir an da oluyo birşeye sinirlenipte bunun üzerine olsam hadi neyse dicem ama bu şekilde kabullenmek daha da zor oluyo.Saniyelik bir anda başım dönüyo ve o anda hissediyorum olacağımı nefes alamaya başlıyorum ne kadar kapı açsamda bir türlü hissedemiyorum oksijeni ve devamı geliyo işte..

Nöroloji doktoruna birçok kez gittim ama pek netice alamadım direk antidepresan ilaçlar yazdılar ve bu ilaçları 6 sene boyunca kullandım sonuç dirençsiz ,yorgunluğa gelemeyen,en ufak şeyde ağlayan bir vucuda sahip oldum.Yıllardır kullanmıyorum bu tür ilaçları artık eskisi kadar sık olmasamda senede 1-2 kere olabiliyorum.

Baya uzun oldu kusura bakmayın :kedi: sizce bunu ömür boyu yaşıyacakmıyım kurtuluş yolum yok mu ilaç kullanmak istemiyorum heleki bebek düşünüyorum ve korkuyorum hamileliktennn :sinifsinif:

2. 18 Haziran 2009
  3. beyza 25

beyza 25 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok geçmiş olsun allah acil şifalar versin doktor teşisini ne koydu panik atakmı benimde bazen çarpıntım oluyo daha doğrusu aklıma geldimi ya olursa diye ama umursamamaya çalışıyorum midem rahatsız çünkü kalbe vurdumu panik oluyorum sonra geçiyor midemle ilgili olduğunu biliyorum çünkü eskiden bilmiyodum baya bir psikolojimi bozmuştum ama toparlanıyorum bol bol dua et özellikle inşirah suresini bol bol okumanı tavsiye ederim kalbi rahatlatıyo sen dile rabbim verir şifasını doktor ne diyo canım ilaç için

4. 18 Haziran 2009
  5. dudukmakarnasi

dudukmakarnasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok geçmiş olsun bendede arada oluyordu. gülerken durup dururken ağlama durgunluk titreme yorgunluk baş dönmesi kalbim çarpıyordu nefes almakta zorlanıyordum uyuyamıyordum beynim uyusuyordu sanki bunların hepsi 4-5 dk oluyordu sonra düzeliyordum bir kaç defa doktora gittim en sonunda psikayatriye gittim sinir hapları verdi bi müddet tedavi gördüm hapları kullanınca daha kötü oldum sürekli uyuyordum robot gibiydim kimseyle konusmuyordum ailem bırakmamı istemedi ama bıraktım simdi çok şükür daha iyiyim bunalıma girdiğim zaman yine oluyo 2 kere tedavi gördüm doktor atlatamamıssın demişti tam tedavi olmayınca tekrarlıyor heralde. doktorun en çok tavsiye ettiği şey mutlu oldugun seyleri yap gez sosyal aktivitelere katıl demişti sende herşeyi kafaya takmamaya çalıs Allah sifa versin çok konustum k.bakmayın:))

6. 19 Haziran 2009
  7. EU3

EU3 Guest

evet maalesef çok kötü bi durum olmadık anda olması..Bende dediğim gibi çok hap kullandım ama vucudum tükendi artık bunlardan.Şimdi oluruna bıraktım.Bir sene açıköğretim sınavına girmek için tam hazırlandım çıkarken olmuştum normalde sınavı felan stres yapan biri değilimdir belkide içimde bastırıyorum bilmiyorum o olay bir seneme mal oldu maalesef..Çok yapılacak bir şey yok dediğin gibi doktorlar şunu istiyo normal hayattan sıyrıl,hayat mücadelesi yapma,sinirlenme,strese girme,sıkıntı yapma,üzülme,yorulma kısacası yaşama diyorlar :umursamaz: bunları bu şartlardaki hayatta yaşamamak elde değil

8. 19 Haziran 2009
  9. dudukmakarnasi

dudukmakarnasi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Evet doğru söylüyosun bu şartlarda sıkıntı yapmamak elde değil bu sıkıntı stres üzgüntüler yüzünde bu hallere geliyoruz... Üzgüntüleri kafaya takıyoruz (takmamak elde değil) sonra daha çok yıpranıyoruz kendimizee hiç acımıyoruz yada kendi adıma konusayım kendime hiç acımıyorum üzüleceğim seyi tekrar tekrar ve tekrar sonucunu bile bile yapıyorum... Sonrada böyle oluyorum. Ben kendimi düşünmezsem sağlıgımı düşünmezsem beni kimse düşünmezz.... Düşünmüyoda zaten.

10. 23 Haziran 2009
  11. umudayolculuk01

umudayolculuk01 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevdanehri aynı sorun bende de var canım belkı senınkı kadar kotu olmuyorumdur ama bı anda basım donuyo ve bı yerden tutunmazsam kendımı dusecek gıbı hıssedıyorum aynı zamanda durduk yere bı anda sıcrıyorum yerımden veya mutluyken gulerken bı anda ıcım tıtrıyo ve aglamaya baslıyorum elımde olmadan bnde depresyon ılacları kullandım yararı oldu sanırım bu sıkayetlerım azaldı ama dr kontrolunde bırakmadm ılacları sınavdan snra rahatlayınca kendı kafama gore bıraktım umarım sorun olmazzz hepimize acil şifalar canım opuyorumnanaktan