Burada yaşamak istemiyorum

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve YeniHayat tarafından 7 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

7 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : YeniHayat
  1. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Biliyorum, kimse cevap yazmayacak, kimseninde umrunda değil aslında, depresyondayım bugün, demin aldığım telefonla hem sevindim, hem isteğim dahada arttı.
    Evet, burada yaşamak istemiyorum, ben kendi memleketimde, geçmişimin olduğu, insanların birbirine gülümseyip selam verdiği yerde yaşamak istiyorum. Çocuklarım kocaman bir aile içerisinde yaşasın istiyorum, tıpkı biz gibi. Burada tek başımıza yaşamak bomboş gibi geliyor. Demin çocukluk arkadaşım aradı, 1 hafta olmuş memleketimize taşınmış. O kadar mutlu oldumki onun adına, hayaller kurduk, sizde gelin eskisi gibi birlikte olalım dedi, görümcemle hep hayaller kuruyoruz, ben oraya gideceğim, akraba günleri yapacağız:))
    Sokağa çıktığımda tanıdık simalar görmek istiyorum, arkadaşlarıma komşularıma gideyim, onlar bana gelsin istiyorum. Şu kısacık hayatta ailemden, sevdiklerimden ayrı olmak istemiyorum. İyi günde kötü günde tanıdıklarımla olmak istiyorum. Maddi anlamda daha rahat olalım istiyorum.
    Şu camdan beni fırlatsınlar, gözümü açınca orada olayım istiyorum, içim içime sığmıyor, bunalımdayım...

2. 7 Temmuz 2010
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Dönme imkanınız ne durumda?

4. 7 Temmuz 2010
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Bir insanın mutlu olmadığı yerde yaşaması ne zor..
    Bence eğer şu an yapılabilecek bişey yoksa olduğunuz yeri kabullenin,daha sık gezin,tozun,kafanızda kurmayın bu kadar..
    Güzel anıların olduğu her yerde yaşamak mümkün yeter ki biz bunu başarabilelim..

6. 7 Temmuz 2010
  7. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    seni çok iyi anlıyorum
    insan doğup büyüdüğü yeri arıyor
    ama hayat şartları işte
    ne demişler doğduğun yer değil doyduğun yer demişler

8. 7 Temmuz 2010
  9. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    bende sebi çok iyi anlıyorum..çevreni arkadaşlarını aileni tanıdık sokakları bildik yüzleri bırakıp kocaman ve yabancı bir şehre gelmek alışmak çok zor.

her sokakta yürüdüğünde her parkta oturduğunda "şimdi memlekette olsaydım şurdan 10 tane tanıdık geçerdi sohbet ederdk" diye geçer içinen

arkadaş edinirsin ama hiç biri eski dostların gibi olmaz.onca sene birliktegeçirdiklerin kadar candan olamaz.sanki seni dinlerlerken ayıp olmasın diye dinliyorlarmış gibi gelir.

ortam çoktur imkan çoktur ama bi akraban bi arkadaşınolmadan çok yavan gelir.tadı tuzu olmaz

ama alışmak zorundasındır.eşini seviyorsan ve doğduğuın değil doyduğun yerse yerin hepsine alışırsın

üzülme

zaman alır ama alıoşırsın

10. 7 Temmuz 2010
  11. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben memurum, gidebilirim, eşim şuan çalışmıyor, sınava hazırlanıyor ama atanması çok zor. belirsizlik beni öldürüyor, evimde çok mutluyum ama sadece ev yetmiyor insana, trafik, gürültü deli ediyor beni. kendimi makine gibi hissediyorum şu an. iş-ev-iş-ev. tabi dışarıda çok çıkıyorum, gezmeyi seviyorum ama yetmiyor alışveriş merkezleri bana, geleneklerine bağlı biriyim.

12. 7 Temmuz 2010
  13. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eşimle aynı memleketteniz, diyorum bazen herkes sığdı oraya bir biz sığamadık, arkadaşlarım hep orda, bazısı öğretmen, bazısı doktor muayenehane açmış, bazısı memur

14. 7 Temmuz 2010
  15. dillerim_lal

dillerim_lal Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    108
    memurmuşsunuz tayin ayarlayabilseniz aslında çok da zor olmaz.imkansızdeğil gitmek aslında

16. 7 Temmuz 2010
  17. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim, moral verdiniz kaydirigubbakcemile3 ancak eşimin eş durumu var işte.

içinizde kurum değiştiren varmı?

18. 7 Temmuz 2010
  19. Slogan

Slogan dolaşayım damarlarında... Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    188
    becayis imkaniniz yokmu memleket neresi